• Krátkometrážní

Moon Knight - Přátelský typ (2022) (epizoda)

Kvalita seriálu rapidně klesá a ztrácím zájem. Dodívám se, ale nečekám, že se to změní. Už kvůli skvělému castingu je to obrovská škoda.

Vřískot (2022)

Obrovská pocta ostatním dílům, správné trefy do hororových cliché a odkazů. Paradoxně to trpělo i na klasická hororová cliché, kterým se to vysmívalo (vrah moc mluví než aby konal, SPOILER pořád se vraždí ve dvou, už jsem měl pomalu radost, že ve třech, etc.). Dalo se čekat, že někdo zařve ze staré gardy ale ve výsledku to bylo příjemná podívaná, za mně asi třetí nejlepší díl. 4* a.k.a 80%

Jackass 4.5 (2022)

Dodatek ve stejné kvalitě jako Forever. Pro někoho odpad, pro mě pokleslá zábava. Tyhle hovna mě baví. Doslova. 4* a.k.a 75%

Ledový vrah a psychiatr (2003) (TV film)

Hodně nepříjemná zpověď antipatického zmrzlináře, kterej vraždil na potkání. Zneklidňoval mě jeho ledovej klid. 4* a.k.a 80%

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Hodně atraktivní seriál s vynikajícím castingem a atmosférou 90s Japonska. Akorát mě zklamalo finále a druhá řada v nedohlednu. EDIT: Po druhé sérii hodnocení zůstává, drží to kvalitu. Přesto solidní 4* a.k.a 85%

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Efektivní zabíjení a příjemná urban legenda navazující na původního čimana s kokinama a včelkou Májou. Nic novýho pod sluncem, akorát halda černých a podprůměrná výprava. Sneslo by to víc špinavosti a drzosti. Na depresivní jedničku se to nechytá. 3* a.k.a 50%

Batman (2022)

Vengeance jak piča. Na tom filmu je vše hodně vysoko nad průměrem, nejvíc to tahá casting a technická stránka, plynulost děje trochu pokulhává díky překombinovanosti. Řeší se tam až moc linií a na některé věci není prostor (hlavně postava Waynea), ale není to zas takovej zádrhel, s občasným zásekem to funguje na jedna mínus. Pattinson nezklamal, Dano to zvedl na hrubší a sick úroveň (Zodiacovsky/Unabomberovsky pojatej Riddler), Farrel byl perfektní, Kravitz dostatečně sexy a vedlejší, méně výrazné, postavy svůj čas ještě dostanou, o to strach nemám. Noirověji depresivní pojetí mi vůbec nevadilo, stejně tak absence humoru a superhrdinství. Batman byl o dva kroky pozadu a nezachraňoval situace jak na běžícím páse. Je to lepší než Batman začíná, horší než Temný rytíř a drží si to laťku s Temný rytíř povstal (u mně). Díky bohu se dá zapomenout na ty podprůměrný manýry s Affleckem. Jestli je to začátek něčeho většího (dle změny vedení DC pravděpodobně ano), tak super. Jako první roky mladého Batmana je to perfektní start, kde se dá manévrovat všemi směry a vytřískat z toho maximum. Nejvíc to ale u mně vyhrála hudba a to stačily jen dva motivy, Batmanova theme a Ave Maria. Na plnou palbu ostrýma to není, ale chybělo maličko. Rozhodně po Baleovi nejlepší Batman (Keatona si strčte někam). A start Batmobilu je něco, co dokáže navodit husí kůži, nejlepší scéna z filmu. 4* a.k.a 88% PS: Vynechaná scéna z Arkhamu s Jokerem je sama o sobě za 5*

Sex Drive (2008)

Seth Green to jako židák potahal. 4* a.k.a 70%

Jackass Forever (2022)

Čistá nostalgie, nic jinýho tu nefunguje a nikdy už fungovat nebude. Z úcty k jejich řemeslu a že Steve-O je největší magor, 4* a.k.a 75%