• Krátkometrážní

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Efektivní zabíjení a příjemná urban legenda navazující na původního čimana s kokinama a včelkou Májou. Nic novýho pod sluncem, akorát halda černých a podprůměrná výprava. Sneslo by to víc špinavosti a drzosti. Na depresivní jedničku se to nechytá. 3* a.k.a 50%

Batman (2022)

Vengeance jak piča. Na tom filmu je vše hodně vysoko nad průměrem, nejvíc to tahá casting a technická stránka, plynulost děje trochu pokulhává díky překombinovanosti. Řeší se tam až moc linií a na některé věci není prostor (hlavně postava Waynea), ale není to zas takovej zádrhel, s občasným zásekem to funguje na jedna mínus. Pattinson nezklamal, Dano to zvedl na hrubší a sick úroveň (Zodiacovsky/Unabomberovsky pojatej Riddler), Farrel byl perfektní, Kravitz dostatečně sexy a vedlejší, méně výrazné, postavy svůj čas ještě dostanou, o to strach nemám. Noirověji depresivní pojetí mi vůbec nevadilo, stejně tak absence humoru a superhrdinství. Batman byl o dva kroky pozadu a nezachraňoval situace jak na běžícím páse. Je to lepší než Batman začíná, horší než Temný rytíř a drží si to laťku s Temný rytíř povstal (u mně). Díky bohu se dá zapomenout na ty podprůměrný manýry s Affleckem. Jestli je to začátek něčeho většího (dle změny vedení DC pravděpodobně ano), tak super. Jako první roky mladého Batmana je to perfektní start, kde se dá manévrovat všemi směry a vytřískat z toho maximum. Nejvíc to ale u mně vyhrála hudba a to stačily jen dva motivy, Batmanova theme a Ave Maria. Na plnou palbu ostrýma to není, ale chybělo maličko. Rozhodně po Baleovi nejlepší Batman (Keatona si strčte někam). A start Batmobilu je něco, co dokáže navodit husí kůži, nejlepší scéna z filmu. 4* a.k.a 88% PS: Vynechaná scéna z Arkhamu s Jokerem je sama o sobě za 5*

Sex Drive (2008)

Seth Green to jako židák potahal. 4* a.k.a 70%

Jackass Forever (2022)

Čistá nostalgie, nic jinýho tu nefunguje a nikdy už fungovat nebude. Z úcty k jejich řemeslu a že Steve-O je největší magor, 4* a.k.a 75%

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Silnější průměr, nedokážu se moc ztotožnit s humorem, ostatně u Waititiho verze mi to nesedlo vůbec, ale postupně jsem se začal chytat a našel si tam světlý momenty. Ale naprosto chápu to kouzlo kolem toho a mrzí mě, že to nedocením. 3* a.k.a 60% Po čtvrté sérii zvedám na 4* a.k.a 70%, protože to nestíhá nudit a světlých momentů je více než předtím.

Zlato (2022)

Hodně skromnej, pomalej a prázdnej film. Ne každému sedne a ne v tu správnou chvíli. Nejvíc si to užijete na drogách. Hořkosladký ending je uspokojující, ale nehrát tam Efron, tak to neuvidím. 4* a.k.a 70%

Duna (2021)

Po druhém shlédnutí zvedám na 5*. Ten film je pastva pro oči i uši, výprava přesahuje sama sebe a mám u toho příjemnej vibe, kterej jsem měl naposledy někde u Společenstva prstenu. Knihu jsem nečetl, první film neviděl, ale tohle mě okouzlilo. Villeneuve mě uz u Blade Runner 2049 přesvědčil (jinak od něj snesu už jen Sicaria), že tyhle obrovský filmy s obrovským očekáváním zvládá levou zadní. 5* a.k.a 98% a film roku 2021.

Euforie - Série 2 (2022) (série)

Za mě je větší, hlubší, depresivnější, je tam víc drog, prsou, zadků a penisů, ale první řada mi přišla sympatičtější. Druhá až moc na můj vkus tlačila na pilu a ve výsledku se tam zas tolik nestalo. Herecky je to fajn, chvilkama i nepříjemný. 4* a.k a 80%

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Hloupé, děravé, nedomyšlené, nelogické. Ale neskutečně hezký gore, Leatherface byl pán filmu a mohl být ještě krutější. Ale tohle vše se dá prominout už z úcty ke kultu a prvnímu pořádnému záporákovi ze svaté čtveřice. Za mně lepší nadprůměr, ještě když předtím vznikly takový hovna. Poslední ucházející je Počátek a nejlepší je u mně remake z 2003. Tohle je ale důstojné pokračování. 4* a.k.a 65%

Chlast (2020)

Moc příjemná a sympatická sonda do projektu jménem alkoholismus. Myšlenka projektu skvělá, provedení šlo až do extrému. Vynikající casting v čele s vždy fenomenálním Mikkelsenem. Nedosahuje to kvalit jako Hon ale to ani nemusí, jede si to svoji linku po rovné čáře, ze které ale občas uhne, klopýtne a vybleje se. 4* a.k.a 85%