• Krátkometrážní

Trhlina (2019)

Škoda, byl tu obrovskej potenciál na mystery/horror shit, ale místo toho to na začátku drhlo v rozjezdu, v půlce solidně přidalo na atmosféře a plynulosti, ke konci těžce ztrácelo dech. Až zbytečně moc věcí na domýšlení a finále zbytečně zmatený. Herecky a stylisticky naprůměr, postavy a jejich charaktery dobrý, několik fajn záběrů. Ve výsledku je to příjemně mysteriózně atmosférická spleť bordelu. Režisérův počin ZLO byl úplně někde jinde. Škoda. 3* a.k.a 55%

Černobyl (2019) (seriál)

Ten seriál je špička. Nikdy jsem neviděl lepší a nikdy jsem nedal každýmu dílu 5*. Seriál roku. Možná i nejlepší od roku 1986. 5* a.k.a 100%

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Už to nemá takovej tah na branku, ale o to víc je tam informací o nakažených a dalších věcech jak to ochránit jak lidsky, tak politicky. Ale pořád je to špička. Seriál roku

Arctic: Ledové peklo (2018)

Že je Mads tím nejlepším hereckým matadorem ze severských zemí, tak vo tom vole kurva žádná a tady to jen potvrzuje. Táhne tu celý film, scénu za scénou, proti zimě, s omrzlinama, se ,,zbytečnou” váhou navíc a konec v nedohlednu. Je to studený a depresivní drama, koncert jednoho muže (a polomrtvé čajky). Všechno na filmu bylo tak, jak být mělo, jen mi tam něco málo k 5* chybělo. Ale co? Sám nevím, ten film je žánrově na špici (daleko před Otevřeným mořem nebo Pohřbeným) a přitom mu ještě chybí. Hlavní postava je sympaťák a dobrák od kosti, což se mu párkrát nemusí vyplatit. Na letní večerní ochlazení super, na zimní depresi jakbysmet, ale ledy mi z toho netají. 4* a.k.a 85%

Skleněný (2019)

Asi chápu rozhořčení nad tímhle výtvorem. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak i přes hloupý námět a stupidní provedení tu mám skvělýho Avoye, super Jacksona a sladkokyselou omáčku v podobě střízlivého duperhrdinského guláše, kde se hrají druhé, třetí a třeba i deváté housle. Řeší se tu na můj vkus až moc pičovin, které vlastně nikam nevedou a přišly odnikud. Závěrečná pointa byla hrozná píčovina a celkově si na tom Shyamalan mohl dát záležet. O nudném Willisovi se zmiňovat nebudu, toho je mi líto už nějakou dobu. Jenže; mě to ve výsledku vcelku bavilo. Drželo si to slušnou atmosféru, odsýpalo to, nestíhal jsem se nudit. Do toho mi tam poskakoval McAvoy, kterej film (spolu s Jacksonem) táhl na zádech celou tu dobu. Jeho story okolo Hordy mě bavila ve Split, i tu. I přes hodně slabej finální twist mě konec uspokojil a akorát mě mrzí, že jsem dostal nudného Vyvoleného, skvělého Rozpolceného a jen průměrného Skleněného. Na slabé 4* to stačí. 4* a.k.a 75%

Zrodila se hvězda (2018)

Jak tyhle věci nemusím, tak hudba skvělá, scénář též (přál jsem Bradleymu alespoň jednoho Oskara), i když Gaga nebyla taková jak jsem čekal, tak celkovej dojem super akorát konec byl na mě moc depresivní, zrovna tomuhle jsem věštil forever and ever. 4* a.k.a 85%

Shazam! (2019)

Moc provoplánový, slabá komedie, podprůměrná akce, efekty nic moc. Fajn byly scény kdy byl Shazam tak do půlky, konec nuda. Kdyby s postavou zapracovali trochu víc do komedie a nebralo se to tak moc vážně, tak by asi udělali líp. Táhlo se to jak sopel, nic extra se tam nedělo, vtipné scény nebyly vtipné a rodiná omáčka kolem byla slabá. Záporné postavy jen jako kulisy. Pár malých gagů tam bylo, ale spíš jen na úsměv. Děti by se asi bavily, ale kdokoliv s IQ nad 80 určitě ne. Shazam prostě není superhrdina pro mě. A jinak nechápu, proč to dali Sandbergovi, kterej natočil 11 věcí, z toho 10 hororů a z toho 8 kraťasů. 2* - 3* a.k.a 40%

WrestleMania 35 (2019) (pořad)

Za mě nadprůměrná show, čemuž se divím. Byl jsem hlavně zvědavej na Kofi v Bryan, Rollins v Lesnar a main event. Všude jsem se dočkal přijatelného konce, plus potěšily IIconics. A taky mě main event bavil poprvé od výhry titulů Bryana na WM a to už je pět let. Nikdy od WM nic nečekám (od WWE celkově už vůbec ne) a tento rok se jim povedlo mě bavit, pobavit, překvapit. Já jsem spokojenej

Zlý časy v El Royale (2018)

Drtivá většina filmu je představovací, nezajímavá a až na pár míst i nudná. Jakmile ale ke konci do El Royale přijde Hemsworth, karta se obrací a já si to konečně začal užívat. Role psychopatického sexy vůdce kultu mu sedla a oživil do té doby nudné dialogy. Po sem 4*. Ale jakmile se rozjelo Tarantinovské finále, tak jsem tu pátou musel přidat. Většina filmu pro mě nezajímavá, konec TOP. 5* a.k.a 90% hlavně za Hemswortha

Až na doraz (2014)

Přemrštěná korejská kriminálka, kde není nouze o nudu. Takhle zesraných 48 hodin jsem dlouho neviděl. Nikdy není tak špatně, aby nebylo ještě hůř. A dvojitý intenzivní finále tomu jen pomáhá, proto 4* a.k.a 75%