• Krátkometrážní

Zlý časy v El Royale (2018)

Drtivá většina filmu je představovací, nezajímavá a až na pár míst i nudná. Jakmile ale ke konci do El Royale přijde Hemsworth, karta se obrací a já si to konečně začal užívat. Role psychopatického sexy vůdce kultu mu sedla a oživil do té doby nudné dialogy. Po sem 4*. Ale jakmile se rozjelo Tarantinovské finále, tak jsem tu pátou musel přidat. Většina filmu pro mě nezajímavá, konec TOP. 5* a.k.a 90% hlavně za Hemswortha

Až na doraz (2014)

Přemrštěná korejská kriminálka, kde není nouze o nudu. Takhle zesraných 48 hodin jsem dlouho neviděl. Nikdy není tak špatně, aby nebylo ještě hůř. A dvojitý intenzivní finále tomu jen pomáhá, proto 4* a.k.a 75%

Jack staví dům (2018)

Nic, co už bych někde neviděl. Vyloženě šokující to nebylo a kdykoliv došlo k vraždě, tak to bylo spíš komický. Normálně za 2*, ale konec v pekle byl vizuálně působivej a škoda, že to Jack nezvládl úplně. 3* a.k.a 40%

Ghost Stories (2017)

Do tříčtvrtin filmu se bila kvalita s nekvalitou, chyby s atmosférou. Po třetí povídce to konečně vypadalo nadějně, ale finále to zesralo tak moc, až to možný není. Přišlo mi, že tvůrci nevěděli kam s tím vůbec směřují, tak tam dali starý, ohraný a smysl nedávající konec. Jedno velké pozitivum to má a tím je Martin Freeman. Ten chlap v kdejaké konině hraje furt jak o život. Jinak celkem hovno. 2* a.k.a 30%

Na špatné straně (2018)

Mnohem slabší, než Blok 99, ale opět solidně prázdná (v dobrém smyslu), depresivní a pomalá jízda, kde není nouze o silnější scény s emocema (banka) a ,,chytřejší” scény s nápadem (finále). Ale chyběla tomu ta bezradnost Bloku 99. Hraní je tu těžce minimalistický a férový, násilí akorát, postavy fajn a s hořkým (na takovej film až moc) finále to dělá film, kterej už si nikdy nepustím a za čas na něj zapomenu. Každopádně mě další režisérovy kusy z tohodle ranku zajímají. 4* a.k.a 80%

Jde si pro nás noc (2018)

Absolutně absurdní film, kde je absurdní úplně všechno. Ale to mám u těchle Indonézskejch sraček nejraději. 4* a.k.a 75%

Zelená kniha (2018)

Viggo a Ali super, Ali mě v ničem nezklamal a jeho hereckej repertoár mám rád. Námět už sice slabší a ohranej, ale pokud se to prvoplánovaně točilo za ziskem Oskara, budiž. Ale jinak hodně příjemnej film, kde hraje prim herecký duo, otázka rasismu, dobrá hudba a celkově good feel nálada. A takových filmů je dnes bohužel málo. 5* a.k.a 90%

Delta Force (1986)

Musel jsem zvednout o jednu hvězdu protože jsem zapomněl, jak debilně heroicky chytlavou theme k tomu Alan Silvestri udělal

Overlord (2018)

O něco lepší průměr, u kterýho jsem si nejednou vzpomněl na Wolfenstein. Škoda celkem promarněnýho potenciálu a hluchých míst. Ale desátník bavil, gore příjemný a finále mělo koule. Už to nikdy neuvidím, ale dobré. A titulková hudba je super. 4* a.k.a 70%

Léto 84 (2018)

Já Vám nevím. Do konce se to tváří jako dobrá 80.ková dětská detektivka, kdy si člověk není jistej výsledkem (až suveréně jsem odhadoval za vraha nevinnou osobu). Když už člověk čeká konec, tak se naopak rozjede divná situace (překvapivá, vskutku) a závěrečná ,,tečka” je spíš nedomyšlená. Lehčí nadprůměr, kdy čtyři hvězdy jsou moc a tři málo. Ale budiž. 4* a.k.a 65%