Sherlock - Velká hra (2010) (epizoda)

celou dobu velmi dobrej dojem, ale ten konec ve mě nějak nechal divnou pachuť. moriarty je podle mě přinejmenšim kontroverzní výběr herce a prostě.. nemůžu říct, že je to špatně zahraný, ale fakt mě až tak nepřesvědčil, jak tu někteří píšou, sice mu věřim, že je psychopat, ale on z něj prostě nějak nejde strach. a vůbec je ta finální scéna nějaká divná. originálního Sherlocka jinak nemám načtenýho, ale rovněž mě zaujaly poznámky některých zde, že Doylův padouch má poněkud sofistikovanější motivy než "I'm just bored". nicméně bavil jsem se opět výtečně a byť mi scénář nepřijde nějak geniální, přinejmenšim to neni takovej ten pocit, kdy (super-cool-efektní) forma naprosto válcuje (dementní) obsah (takhle jsem se naposled spálil u vlastně naprosto dementního "How to Get Away With Murder").

Občanský průkaz (2010)

Trojan mě po rozpačitym melodramatu Želary dost mile překvapil, tohle je velmi slušná alternativa k Pelíškům - ty vždycky budou populárnější, ale v některejch ohledech se nebojim OP označit i za lepší film. Mimo jiné mě velmi potěšila většina přesvědčivejch mladejch herců, což rozhodně nebejvá standardem.

Kancelář Blaník - Série 4 (2015) (série)

Bohužel řada, kdy to začalo jít do kytek. Uvidíme, jestli tomu další pauza prospěla (edit: no, zatim to tak moc nevypadá)

Kdo přežije - Millennials vs Gen X (2016) (série)

SPOILERY Sezóna, která mě v první půlce přiváděla spíš k myšlenkám, že americkej Survivor už se nějak vyčerpává - a v půlce druhý dost nečekaně zabrala a v mym hodnocení slušně stoupla. Nakonec velmi slušnej cast s minimem "duds" (Figtails) a spoustou fandů (i u lidí, u kterejch by to na 1. pohled člověk neřekl jako Sunday a Bret) a několik skutečně památnejch tribal councils (rocks!, Davidův fake idol = TOP). Z finální šestky/sedmičky mi (obzvláť po zhlédnutí pár post-game interviews, třeba s Kenem) sympatičtí nakonec byli snad úplně všichni a je docela unikum, že všichni ve Final 3 měli určitej "case" (byť Hannah ho nedokázala prodat a Ken byl moc pasivní). PS: Adam NEvyhrál díky "sob story", víceméně celá porota se pro něj chystala hlasovat už před FTC. Znova chci v budoucnu vidět: Hannah (dokonale vtipná holka, která má do 2. řady velkej potenciál:), David, Jay, Michelle, (Bret - slušně hrající gaybear, co má asi o 200% víc testosteronu než David:)). Po delší době (naposled - asi pořád o něco silnější - Cagayan) ode mě newbie sezóna bere 4 hvězdy.

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Rozhodně ne perfektní, ale stejně o dost lepší reunion než jsem čekal; a hlavně návrat, kterej má - oproti mýmu očekávání - smysl! Oceňuju, že se tvůrci rozhodli v mnoha ohledech zariskovat a neskončilo to jen u sterilní fan-service. SPOILERY Některý dějový linky i vývoje postav docela haprujou, ale hlavně je tu opět spousta skvělejch a výborně zahranejch dialogů, hlášek a situací, z nichž mi některý přišly dokonce ještě vtipnější než v seriálu, což mě ohromně příjemně překvapilo (Lukova wifi nebo Lorelei vyčítající Rory, že "pase Emily" - "Rory, you sent a vulnerable wounded turtle into a nest of horny, grey-haired honeybadgers!" - zlatej fond). Herci stejně dobří jako dřív (předevšim Lauren a Kelly, ale chválim i Alexis) a co funguje mooc dobře jsou celkově reflexe toho, jak se za těch x(x) let svět změnil (Luke má/nemá wifi, Gilmorovic jdou na terapii a že je Michel přiznanej gay kvituju s velkym povděkem, je to udělaný se spoustou humoru - Michel furt nesnáší děti - a Gilmorky byly s timhle tématem vlastně neskutečně prudérní.. super je taky tajnej bar. Ano, Paris měla pravdu, Starshollow má temnou stránku:-) Kritizovat by se toho dalo hodně (největším úletem je muzikál, kterej se fakt skoro nedá přetrpět - to je sice i funkce týhle scény, když úplně stejně trpí Lorelei - ale přesto je pojetí přinejmenšim hodně na diskuzi). Jinak koukám, že spousta hardcore fans na facebooku řve, že to neni tak super a fluffy jako originál, ale za tohle jsem já naopak přesně rád. Vlastně je to značnou dobu docela depka zabalená do nějakýho toho tradičního Starshollow růžovýho peří - Rory svou životní krizi na hraně psychický diagnózy řeší nočnim stepovánim, opět chrápe s ženatym chlapem a (!!) chlastá, Emily (podle mě asi nejlíp zvládnutá dějová linka a opravdu posun od originálu, její scény s Lorelei opět patří k jasnejm vrcholům) začíná stařecky/vdovecky blbnout a nakonec i Lorelei stíhá životní krize a vydává se vychodit to na pěší pouť bůhvíkam (což je teda celkově spíš rozpačitá epizoda). A v posledních sekundách cliffhanger (edit - vlastně ne, po strávení mi to dává jako závěr celkem dokonale smysl). Za tyhle čtyři epizody překvapivě vysílám tvůrcům i hercům díky a z 80% palec nahoru a jestli budou další epizody, rozhodně se zlobit nebudu.

Psí srdce (2015)

Hodně rozporuplný dojmy. Prvních 15-20 minut zaujalo poměrně silně, pak se aspoň pro mě film až moc rozdrobil a výslednej dojem poměrně sklouznul (jak zmínil LeoH, pofilmová "přednáška" Laurie v Arše tomu fakt nepomohla, spíš mě přes pár zajímavejch momentů k smrti unudila). Ač je LA velmi talentovaná multiumělkyně, doporučuju hlavně její desky - ať už slavnej debut Big Science, výbornej návrat Homeland (2010) nebo něco mezi tim - neb hudebně dokáže Laurie fascinovat pořád.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Vzhledem k tomu, že jsem zatim od Inarrita viděl jenom rozpačitýho Babela, mě Revenant vlastně překvapil docela příjemně. Přesto tam mám hodně "ale". Velmi souznim s četnou kritikou Leovy nezničitelný postavy - když ho brumla (pochopitelně v úvodu vybaven pláštěm neviditelnosti) vážně zranil asi na 40 způsobů a nakonec ho zavalil, výsledek byl u mě ten, že jsem vyprskl smíchy - a když po všech lapáliích diagnóza doktora v osadě zní "he'll be OK, he just needs to rest", pak už no comment. Nechápu, proč za to Leo dostal Oscara, v zásadě tu fakt jen skučí, chroptí a umírá a.. Tom Hardy mě prostě zaujal víc. Metafyzický scény pro mě tak napůl, určitej přesah se režisérovi podle mě povedl, víc mi osobně vadily třeba různý klišé v úvodní musí-to-bejt-za-každou-cenu-děsně-efektní scéně, kdy hrdina samozřejmě unikne všem střelám atd. Grafický orgie (pád z útesu je příběhově na přeshubu - ale záběr je to krásnej), byť občas až moc smrdící digitálnem.. 80%.

Agatha Christie's Poirot - Viděla jsem vraždu (2010) (epizoda)

Eh.. poor kids! Musím říct, že novější Poiroti mi celkově připadaj prostě lepší než ti starší (před tímhle jsem koukal na Vraždu na golfovém hřišti, a to bylo neskonale slabší, ještě plný melodramat..), tohle se rozjíždí pomalu, ale že to v samotnym závěru nabere na intenzitě (tim rozhodně nemyslim scénu v zahadě, která je jak z céčkovýho počinu, ale naštěstí mnohem lepší to, co přijde po ní).. Některý herecký výkony v závěrečný scéně (sledováno v originále!) mě dost příjemně překvapily, vydařenej je i drobnej epilog, kde paní Oliverová (kterou mám minimálně stejně rád jako Hastingse) docela vystihla moje pocity. Možná jeden z nejlepších dílů. 85%.