Simpsonovi (1989) (seriál)

naprosto nechápu, proč tu neni ještě možný hodnotit u seriálu jako tenhle jednotlivý série (update: no hurá!) - protože kvalita se tu pohybuje od naprostejch klasik (cca řady 7-11?) po naprostý shity. (jinak co se dabingu týče, skutečně neměl chybu do příchodu zavřela)

Taz-mánie (1991) (seriál)

TAZ FOR THE PRESIDENT [2]

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

většina filmovejch potterů - (nad)průměr. třetí díl - výtečnej. sedmej díl 1. část - utrpení. sedmej díl 2. část - nedokoukal jsem.

Kdo přežije - Kaôh Rōng (2016) (série)

SPOILERY: Dojmy těsně po: docela i slušná sezóna, vidim to z hlediska rankingu někde tak 18-20. místo z 32 sezón. Dost zajímavejch hráčů/postav i blindsides, nový twisty hodnotim celkově velmi dobře - kombinovanej super idol je rozhodně lepší než "simple" super idol a twist ve Final 3 jsem fakt nečekal a přišel mi dost zajímavej, byť ne extrémně zásadní. Pár zábavnejch, inovovanejch challenges, ale přesto se tu dostavuje stereotyp, stejně jako v případě tropickýho prostředí, který je už totálně nudný a generický. WIshlist: chtělo by to fakt změnu typu zimní Survivor a skutečně zajímavější a mnohem víc outside-the box inovací co se týče vůbec celýho Survivoru (jehož základní premisa - přežít v divočině prakticky bez ničeho a sáhnout si na dno, je nadčasová) Vítězka: za mě úplně v pohodě, poměrně zasloužená výhra. Internety řvou, že Aubry byla okradena, já ten pocit rozhodně nemám a byl bych spokojenej jak s Michelle tak Aubry. Koho bych chtěl vidět znova: Julia - podle mě velkej potenciál. Neni mi stopro sympatická, ale na to, že je jí 18 hrála úžasně. Poznámka: Aubry je superfan a nedošlo jí, že všechno co Jeff (ne)vypouští z pusy naznačuje Final 2? Meh.

Volný pád (2013)

naprosto skvělá chemie mezi ústřední dvojicí, překvapilo mě po zhlédnutí, že jsou oba hetero:) jinak nicméně co se scénáře a dalších postav týče poměrně průměr.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

nejdřív mi to přišlo jako milej, někdy až moc stupidní sitcom... a pak jsem na to začal koukat v originále a pomalu, ale jistě se z toho stala naprostá srdcovka :) dabing přitom neni špatnej, ale v origoši je to o třídu lepší a mnohem víc toho vynikne - např. spousta židovskejch fórů z franiny dokonale šílený rodiny. Maggie: "So, Sylvia, where did you and Morty spend your first year's wedding reunion?"- Sylvia: "We went to Portorico." - Maggie: "Aww. What about u, Yetta?" - Yetta: "We fled Poland." // French Teacher: "You have such classical features, you remind me of Rodin." - Fran: "Rodan, the pterodactyl that terrorised Tokio? :O " - Fran: "Weeeelll, I've been called worse... ;-***" // Sylvia: Ma, these aren't Fran's children! Fran doen't have any children! She's not married, SHE'S ALL ALONE! Fran: Louder, Ma, I don't think they heard you IN URUGUAY!!!!! // Sylvia: "If you leave, I'm going to throw myself in the Hudson River!!!" - Fran: "Ma, flooding New Jersey is not gonna solve anything!!!" // CC: Maxwell, I adore children! It's a natural thing... a female thing! :-) Niles: I hear some females eat their young. // Fran: "Ma, why can''t she (Grandma Yetta) stay with you? - Yetta: "No! I don't want to be a burden on family. These people I don't know!" // Val: "Shouldn’t our life be flashing before our eyes?" - Frank: "VAL, we’re over 30, single and in bed with each other; WHAT LIFE?!"

Slunce, seno a pár facek (1989)

koukám po čase na celou trilogii a druhej díl je podle mě stejně slušnej jako ten první, místy trochu debilnější, ale místy naopak i lepší. trojka jednoznačně na chvostu.

Mulholland Drive (2001)

pořád jeden oz nejlepších filmů, co jsem viděl - ve stručnosti, pokud jste to nepochopili, doporučuju vygooglovat si vysvětlení, ono to fakt smysl dává, já to zkusil asi třikrát, nechápal jsem, vygoogloval jsem, žasnul jsem jak je to skvělý:) pro mě neskutečně silnej emocionální zážitek, geniální hudba a všechno

Kdo přežije - Fidži (2007) (série)

Řada, kterou jsem sledoval až jako jednu z posledních kvůli obecně špatný pověsti, a která mě nakonec velmi slušně bavila, byť souhlas, že patří spíš do dolní půlky žebříčku. Opravdu pestrej cast, jeden all-star hráč v podobě Yau-Mana a několik velmi dobrejch tribal councils - pořád slušná sezóna.

Kdo přežije - Worlds Apart (2015) (série)

Obsahuje SPOILERY: Zatimco San Juan del Sur se tu těší mírnýmu podhodnocení, tohle mi zas připadá jako poněkud nadhodnocená série, slušnej nadprůměr, ale určitě ne taková sláva, jakou sliboval Jeff Probst. Souhlas s Tomem Riddlem, že problém nastává hlavně v druhý půlce, která je neskutečně předvídatelná, resp. hlavní aliance se udrží a nedojde k žádnejm zábavnejm otřesům - až na to, že Mike přes imunity dokráčí až na konec, což je do týhle míry vcelku bezprecedentní, ale zároveň to trochu sráží jeho vítězství v tom ohledu, že hrál vlastně špatnou sociální hru (přesto jsem mu - a Carolyn - ke konci stopro fandil). Pár velmi fajn momentů (úspěšný zahrání immunity idolu Jenn, což se stalo v historii jen párkrát - Yau Man, ..), ale na druhou stranu pár hráčů, do kterejch člověk mohl vkládat naděje nakonec docela zklamalo (bohužel právě Jenn, stejně tak Sierra). Jinak dlouhodobě mi už fakt začíná vadit recyklace challenges - všechny ty tyče a pozzles už člověk několikrát viděl a sráží to dojem, stejně jako u San Juanu tu vyloženě za to stál snad jen challenge úvodní, u kterýho jsem se mylně domníval, že Survivor Team konečně zas pochytil nějakou originalitu. Stejně tak tropický prostředí už začíná bejt ohraný a chtělo by to změnu typu Gabon.. 65-70%