Alcatraz (2012) (seriál)

Seriály jsou pro mě o postavách. Když si zamiluju postavy, je mi jedno do jakého scénáristického bahna upadnou, zůstávám se svými milovanými. Když mě postavy nezaujmou a jejich představitelé vytáčí jako v tomhle případě, seriál po pár dílech přestanu sledovat.

Prometheus (2012)

Hodně zvláštní film, takový překombinovaný mišmaš. Sice to šlape pěkně, několik scén jako ta s císařských řezem je výborných, ale celkově jsem se s postavami nějak nestačila spříznit.

Lovci duchů (2005) (seriál)

K tomuhle seriálu jsem se dostala až v roce 2013, kdy v USA běžela 9. série, a já za sebou měla tak skvělé dramatické seriály (Homeland, Sherlock, Hannibal,...), které se kvalitou rovnají filmům. Po první sérii jsem vážně nechápala tak skvělé hodnocení, ale vše se pořádně rozjelo a zamotalo a 4. a 5. série pro mě byly vážně lahůdka. Bylo úžasný, že až ve 4. sezoně seriálu se plně osvětlí děj z prvního dílu 1. sezony. Do 5. série měl seriál celkový koncept, a podle původního záměru tvůrců mě po ní být ukončen. Jenže jeho fanouškovská základna je vážně obrovská, a když to baví tvůrce, herce i diváky, tak proč nepokračovat, že? Od 6. série je pro mě seriál lehce rozmělněn. Chybí atmosféra a "rodinná dramata", která pro seriál byla dříve tak typická. A když se na scénu dostaví leviathani, má to celkové minus. Jenže Dean a Sam se prostě stali mými kamarády, kteří ke mě každý večer chodí na návštěvu :-) a přestože si myslím, že Jared Padalecki vůbec neumí hrát, má jen dva výrazy a je to pravděpodobně jeden z nejhorších herců, kterého znám :-D jsem na ně zkrátka zvědavá. --- 1. série ** 2. série *** 3. série **** 4. série ***** 5. série ***** 6. série *** 7. série ** Nejoblíbenější postavy: Dean, Castiel, Smrt --- Nejneoblíbenější postavy: Samuel, Jo, Sam-když má krámy:) --- Nejoblíbenější monstra: andělé, démoni, bůžkové --- Nejneoblíbenější monstra: leviathani --- Nejhorší pár: Dean a Lisa (omg!)

Bitva roku: Tým snů (2013)

Spíš než taneční, je to film sportovní. Je tam tým, trenér, příprava na olympiádu a olympiáda. Klišé vedle klišé. Ale při malém očekávání může pobavit.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Uječená pohádka bez atmosféry a s nesympatickými herci. Aspoň ta Maruška za něco stála...

Na cestě (2012)

Hedlund se mi fakt líbil, ale celkově takové velké nemastné-neslané NIC. Bez emocí, bez děje, bez lyriky, pár scén zajímavých, ale jinak velká škoda. Postavy vás nenadchnou, děj vás nezajímá, konec můžete klidně prospat. Nejvíce mi asi chyběl zápal pro konverzace a filozofování, který je pro beatniky charakteristický. Kde jsou dlouhé dialogy, noční rozhovory a rozvířené diskuse? Většinu filmu jsou postavy zachyceny jak někam jedou, kouří, pijí nebo souloží. Ale já měla vždycky za to, že to nebyli jenom výtržníci, nevěrníci, lháři a tuláci, ale především INTELEKTUÁLOVÉ. Hloubali nad světem, nad životem. Hodně četli. Byli zapálení. Chtěli vědět víc. Viděli v životě lyriku. A když šli do baru sbalit novou holku a opít se do němoty, zastavili se před vchodem, aby se podívali na ty děsně obrovský jasně zářící hvězdy a přemýšleli nad nimi, proč vypadají tak osaměle zkoušeně, jestli svítí i pro někoho jiného, nebo jsou to jen oni, kdo je nicotným bezvýznamným pohledem dokáží zachytit a meditovat nad jejich zkroušením a tím pádem i tak trochu ulehčit jejich utrpení.. (asi tak nějak!) PS A ani jedna bitka v baru - vážně?!

Gravitace (2013)

Hollywoodský velkofilm nebo komorní drama? Obojí! Hodně intenzivní podívaná, masakr, ale takový minimalistický. Cuarón nezapojil žádné mimozemšťany ani bubáky, ale vsadil na jednoduchost a obyčejnost. Příběh je dost jednoduchý a hlavní hrdinka hodně obyčejná. A všechno funguje, jak má. Především prvních 20min je opravdu luxusních. Nutno vidět v kině!!!

Potraviny, a.s. (2008)

Americký dokument pro americké diváky. Věřím, že v jiných částech světa se k jídlu a stravování staví velmi odlišně...politika potravinářského průmyslu však nejspíš zůstává stejná.