Vánoční příběh (2022)

Uou. Super. To bylo opět parádní česká kinová podívaná. :) Díky za vás. Jen tak dál. Humor, příběh-y, romantika, lehkost, obsazení. Vše podle mého gusta! :)

Tlusťoch (2020)

...tož to byl konečně ten pravý Vánoční úlet z opačné strany. Tři roky zpět toto téma otevřel film Vánoční kronika, který se podíval na příběh o Santovi z jiného pohledu. :) A to co předvedli zde bylo úžasné. Jakoby ještě hlubší absurdita, neboli opak romanťárny pro děti. Postavy jako Litl Šit a ten Nájemný vrah jsou skvělé. A Gibson jako Santa je parádní. A ten elf jak rozebral tu "hračku" :D  Ano, není to film pro děti do 18 let či více, ale o to více toho suchého humoru. Za mě 90%. :D

Není čas zemřít (2021)

# + jedna hvězdička za to, že konečně vrátili ty "chlapské" hračky, které většina nás má ráda, než někdo vybral Craiga a zrušil je. Čili kulomet z reflektorů auta, dým, vymakané hodinky, atd. # - jedno mínus za to, co v dnešní době ti, co to mají na webu na starosti, rádi Cenzurují. Ve zkratce: nápad a realizace výběru nového, teda nové 007 mě neoslovil (asi nejsem cílovka, ale stará škola, která když slyší 007, tak vytane na mysli Chlap běloch s charismatem a sexappealem) # - jedno mínus za nijaké rozvinutí či vysvětlení pana záporáka (jinak ten herec je dobrý). # - jedno mínus za objevující se nudné pasáže (alespoň mně se to tak jevilo; asi nová doba) # - a čtvrté mínus za název a děj: Vím, že může majitel filmu nazvat a točit tak nějak cokoli, ale proč se film jmenuje Není čas zemřít a nechají Bonda zemřít?! ### Jinak film za shlédnutí stojí. I když byl asi stvořen jen a pouze pro vydělání peněz. Třeba po sedmém shlédnutí uvidím větší hloubku. Já v něm hledal náznak vrácení "staré" dobré Bondovky. Ten jsem tam našel. Děkuji. Pan Q je skvěle obsazen. Pan M (nebo paní M, težko dnes říci) měl podle mě konečně dobře napsanou roli. Takže se budu dál těšit, až se vrátí na plátna kin "stará klasika" Bonda, nebo stará klasika v novém moderním kabátě. Hezký den všem.

Last Christmas (2019)

Ach ten multikulturalismus :( Když se však přes to přenesu, tak skvělá myšlenka. Příjemný film. Vtip, láska, klid, zápletka. Pohodový Vánoční film. :) a ač chci, či nikoli, tak nutí k zamyšlení. Teda to asi každý film. Jen tento film, který má vánoční atmosféru, přiměje člověka k nejen vánoční náladě. :) Ať se vám líbí.

Zakázané vzdělávání (2012)

Skvělý základ pro sjednocení myšlenek, co vůbec lidé říkají tím, že chtějí svobodu vzdělávání. Takže bude-li někdo neznalý situace chtít s vámi diskutovat bez znalosti tohoto tématu, bude fajn, aby se první podíval na tento dokument (nebo přečetl pár knih - jako např. Summerhill, Svoboda učení, atd.). Jinak bude muset být onen diskutující, který prošel státním školstvím, hodně otevřený a chtít se bavit a naslouchat. Ještě jednou - Super dokument. :) 120%

Ženy v běhu (2019)

Skvělý film. Výborný Ondřej Vetchý. Pohodová komedie, která ztvárňuje život tzv. "běžných" lidí. Kterých je stále hodně. A je to super. Mělo to šmrc, elán, tah a humor. Jen tak dál. Líbilo se mi ten film. :)

Aladin (2019)

:D parádní pohádka ala 15+ (to jen díky tomu pádu do studni a skalní šelmě). Úžasné bylo ántré prince Aliho na scénu - jak ukázat, že se blíží něco velkého? - sesypou se kopečky koření :D Skvělý nápad. A další a další a další. Tolik za mě a můj subjektivní pohled. 90% a výborný taneční výkon Aladina a Willa :D

Creed (2015)

Skvělé! Pohodový, příjemný film, který se nese v duchu a stylu Rockyho filmů. :) Jen tak dál. Většina snímku je dle mých představ. Občas hluchá místa. :) O důvod více na pokračování ;)

Quantum of Solace (2008)

OuKej, charisma a onu bondovskou přitažlivost tu nevidím. Mnozí jiní ano. Dobře. Ale kde jsou sakriš ty bondovské chlapské hračky, které dělali bondovku bondovkou? ll Jinak dle mě je to jako akční film nadprůměr, jako bondovka pravý opak. Takže chcete-li se mrknout na fakt parádní akčňák, určitě dobrá volba ;)