Domácí mazlíček (2008)

Krásná průměrná pozitivní školská komedie s nadprůměrně krásnými lidmi. Jednoduchý vtip, plno krásy, zajímavý přechod z playboy domu do školního prostředí. Ukázka nebojácnosti při ptaní se na "nový domov" a hezký záběr s vykoupeným během malého Foresta :) 55%

Princezna ze mlejna (1994)

Ty nezapomenutelné oči princezny Elišky (Andrea Černá). Podle mně nejkrásnější česká pohádka - romantika, příběh a hlášky. Spojení čerta a vodníka je skvělý nápad. Nemluvě o čertovi a čarodějnici. Nápad s políbení žáby a černé kočky se povedl. A to i s rozvinutím nadpřirozené hádky, kdo si tedy statečného zachránce veme. Písničky se pamatují dodnes.

Šmoulové (2011)

Humorné ztvárnění klasických kreslených Šmoulů. Ty jejich maličké domečky alias houby se promítly i do života lidí, které navštíví. Spojení bytu a šmoulí houby je inspirativní pro ty, kteří jste romanticky zaměřeni. Herecký výkon gargamela je úžasný - postoj, tvar těla, pohyby a grimasy :) Čili bavil jsem se. Šmoulové jsou stále malí jak si je pamatuji z dětství a pořád humorní a někteří nešikovní.

Gladiátor (2000)

Ano, pár histroických nepřesností se ukryje do fantastického velkofilmu z podání Hollywoodksých studií. Děj mající několik vývojů je krásně podtržen hudbou, která je ve filmu silným emotivním prvkem. Sám hlavní hrdina však většinu filmu touží se navrátit ke své milované ženě a synovi. To i přes to, že na zemi by našel další lásku. Lze dodat, že dobro vítězí a slzna ukápne.

Slunce, seno, jahody (1983)

Výborné ztvárnění české veselky - krátké, vtipné a humorné. Ten nápad zapojení Helenky Růžičkové do kroje a do tanečního kolesa. Úžasné. Kvalitu českého troškovského humoru dál rozšiřují další dva filmy do trilogie. Jahody jsou základ. "Nezastavujem..." je hláška kterou lze slýchat i nyní ve vlacích Českých drah :D A ten český nápad s dojením krav v kravíně - sluchátka, hudba a dojíme. Vyjadřuji se jen pozitivně. Kelišová se vám bude líbit. Hodnotím 80%

Babovřesky (2013)

Zcela prostý humor. Film si oblíbý divák, který hledá oddych a odpočinek u české komedie z prostředí dědiny, náměstí a sousedských vztahů. Hezké rozuzlení romantického vztahu a rodinných vztahů. Mohu doporučit divákovi, který má v oblibě české jednoduché komedie.