Mizerové II (2003)

Výborný akční nářez, skvěle jsem se bavil od první do poslední minuty, nevím proč tady někteří tento film tak kritizují, ale pro mě je to jeden z nejlepších akčních filmů. Dobré akční scény, výborný humor, scéna s myšima je nezapomenutelná.

Thor: Temný svět (2013)

Druhý Thor je skvěle natočený blockbuster, u kterého se člověk od začátku do konce nenudí, jistě pokud bychom šli do detailů najdeme tam několik slabších pasáží, ale pokud jste fanoušci boha hromů nebudete zklamáni, ale určitě mile překvapeni. A to jak skvělou akcí, tak výborným humorem, který zatím nemá v podobných filmech obdoby. Tudíž pokud chcete vidět nejlepší blockbuster tohoto podzimu, vyražte do kina na Thora.

Iron Man 3 (2013)

Tony Stark opět na kolenou a přesto ve skvělé formě. Oproti předchozím dvou filmů je to sice odklon o 180° zcela jinam, ale Tony je stále skvěle hláškující mašina, která svým charizmatem utáhne celý film. Akce je svižná, dialogy a hlášky lepší než kdy jindy, škoda jen promarněného potenciálu záporáka Mandarína. PS: Pepper je cool jako nikdy předtím. 95%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Po pomalém rozjezdu a zdlouhavém představování trpaslíků se v druhé polovině film rozjede ve skvělou fantasy, nedosahuje sice kvalit trilogie Pána prstenů, ale komu se trilogie líbila, bude se mu líbit i Hobit. Už se těším na další díl!

Argo (2012)

Super drama, ačkoliv od začátku člověk tuší jak to dopadne, drží postavám palce až do konce. Ben Affleck se začíná stávat jedním z režisérů na jejichž další projekt se musíte těšit.

Temný rytíř povstal (2012)

Důstojné zakončení celé trilogie, samozřejmě Temnému rytířovi se to nevyrovná, protože v něm ve své životní roli exceloval Heath Ledger, ale dovolím si tvrdit, že to ani neměl Nolan v úmyslu. Mě osobně se závěr filmu, který je zde hojně kritizován, líbil a přechod do komiksového módu v závěru mě mile překvapil, vždyť je to přeci Batman!80%

Avengers (2012)

Joss Whedon to dokázal! Ukočíroval celý superhrdinský tým v čele s Tonym Starkem, tak jak by to zřejmě jiný režisér nesvedl. Film je vyváženým mixem dialogů, akce a vtipu. Whedon se sničím nepáře a hned od začátku nasazuje tempo, které drží celé dvě třetiny filmu, a v poslední třetině filmu nechává toto tempo gradovat v bitvě o celou zemi. Tony Stark alias Ironman se předvádí, tak jak jsme zvyklí, Thor se ukazuje jako správný polobůh, Black Widow s Hawkeyem předvádějí jak jsou skvěle sehraní a tomu všemu velí Captain America. Málem bych zapoměl, Hulk je boží!!!!90%

Captain America: První Avenger (2011)

Kapa jsem viděl již po několikáté, není to klasicky zpracovaný komiks, ale svoji stylovostí a dobovým lookem, na něm je cosi, co stojí za to ho vidět znovu. Těžko uvěřit, že se někomu povede natočit film o americkém patriotovi, který se obléká do americké vlajky a nebude to blbost, a Joe Johnston to dokázal a natočil skvělý film.80%

A-Team: Poslední mise (2010)

Asi jsem fanoušek, ale mě se tento film moc líbil. Chemie mezi celou jednotkou Alfa funguje dokonale. Skvělé hlášky, slušná akce a mnoho výborných nápadů. Celý dojem skvělého filmu trochu kazí překombinovaný závěr, i přesto jeden z mých nejoblíbenějších filmů, škoda že nebude druhý díl.90%

Neřízená střela (2010)

Vcelku povedená komedie, pouze s malou kaňkou a tou je dvě třetiny filmu velice otravná Emily Blunt. Ale jinak Bill Nighy a Rupert Grint hrají svoje party skvěle.65%