Znamení (2002)

Už iba nápad umiestniť dej do domu vedľa kukuričného poľa, alebo už predstava takého domu, môže byť mrazivá. Mimozemská hrozba sa neustále stupňuje, ruka v ruke s napätím. Prípravy na priamu konfrontáciu s votrelcami postupne vyháňajú k limitom naše očakávania a pocity tiesne. Je v tom aj dosť ľudskej bezradnosti, kedy nejde o to ČI, ale KEDY dôjde k stretu ľudí a mimozemšťanov a ako sa odohrá. Všetko to na diváka bude dobre pôsobiť a výsledkom je výborný filmový zážitok. Bohužial ale Gibsona a Phoenixa príliš nemusím, čo je škoda, lebo filmu by som rád nahodil aj tú poslednú hviezdu.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Pes je chytrejší, než celé policajné oddelenie. Hmm, niečo tu asi nie je správne.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Už po prvej časti, ktorú som videl, som musel konštatovať, že mám novú závislosť.

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Ja som sa vlastne so Spongebobom prvýkrát stretol až pri tomto filme, dovtedy som to síce poznal, ale mal som to za nejakú detskú blbovinu. O to viac som teda bol prekvapený tým, čo ma čakalo. V prvom rade to bolo neskutočne vtipné, postavičky dostatočne divné a na koniec, rozhodne to nie je nejaká detská blbina. Odvtedy som to videl už niekoľkokrát a zakaždým ma to pobaví. Má to zopár hluchých miest, ale nie je ich veľa a ľahko sa stratia v záplave neustálych vtipov, situácií, či v množstve neuveriteľne vykreslených výrazov tvárí. Určite by to mal vidieť každý, kto má rád srandu.

Match Point - Hra osudu (2005)

Rozhodne dobrý film, lenže záver ma šokoval, sklamal a naštval do takej miery, že som sa cez neho nedokázal preniesť a tak ho v skratke povedané, neznášam.

22 výstřelů (2010)

Polovicu filmu človek čaká, kedy začne, potom príde na to, že pravdepodobne už sleduje vrchol gradácie napätia a príbehu a potom druhú polku čaká na koniec. Druhá polovica filmu nám v skratke ukáže nasledovné: 1) hlavný hrdina prelieza najväčšou zbierkou ostnatého drôtu v Európe. 2) s výrazom zrazenej srnky skočí z boku do záberu na predné sklo auta. 3) pár nafúknutých rečí a žili šťastne až naveky.

Johnny English se vrací (2011)

Kto nečakal to, čo bolo nad očakávanie jasné, ten dá hodnotenie malé. Na vysoké hodnotenie to nie je, no ja som čakal Englisha a toho som dostal. Bránicu nepotrhá, ale úsmev od ucha k uchu vydrží po celý čas.

TRON: Legacy 3D (2010)

Prvému Tronovi z '82 to siaha maximálne po pás. Do posledného pixelu odzbrojujúci digitálny svet, a jeho diginálne osadenstvo, nemôže byť všetko, čo film ponúkne. S prvou časťou to bolo pekne previazané, no oproti predchodcovi je to iba pokrok v technike.

Lola běží o život (1998)

Hudobný doprovod podobný tomuto som nečakal, ale prekvapený som nebol. Bol dokonale nemecký. Tá hudba akoby bola adrenalín a každým úderom ho pumpovala. Od kedy sa vo filme zmienili o 20 minútach, čakal som, ako ich natiahnu do celého filmu. Spravili to tak, ako spravili, čo som príliš nepobral a rád by som sa niekedy dopátral k vysvetleniu ako to bolo možné.

Interstate 60 (2002)

Všetko sa tak bez problémov a zádrhelov posúvalo ďalej, činy vyvodzovali malé, alebo žiadne následky a všetko bolo len putovanie cestou I60 z jednej scény do druhej. Čo bolo príjemne oddychové.