Jak vznikla Země (2009) (seriál)

Pútavo natočený dokumentárny seriál, rozoberajúci minulosť zaujímavých svetových lokácií. Vďaka sumarizovaniu faktov, si z toho divák aj čo-to môže odniesť... A pre takéto veci, sa dnes ešte oplatí pustiť telku.

Green Lantern (2011)

Páčilo sa mi to a nebolo to vôbec tragické. Na efektoch založený film, ktorý poteší zrak, ale mozog príliš nezaťaží. Film, čo zabaví a ktorý je správne naleštený a nablýskaný.

Ctihodný občan (2009)

Zo začiatku sa to aj dalo, už som sa vžíval do deja, ale to, čo nasledovalo prakticky až do konca, bola silná káva a ja už môžem iba ľutovať čas, ktorý som premrhal pri tomto filme.

Až tak moc tě nežere (2009)

Hviezdička za Scarlett. Keby tam tá nehrala, film by som nikdy nepozeral. Prišlo mi to strašne rozpačité. A správanie väčšiny postáv mi bolo proti srsti. Aspoň som si pripomenul, prečo nemám rád romantické komédie a tiež som si potvrdil, že ich asi rád mať nikdy nebudem.

Osvícení (1980)

nepáčilo sa mi to, pretože sa to na predlohu absolútne nechytá. Bol to len taký obrazový videoobsah knihy.

Zrození Planety opic (2011)

Čakal som efektmi pretekajúcu akciu, ale videl iba pár akčných scén. Boli ale podfarbené efektami pretekajúcou vzťahovou rovinou. Ukázalo sa to ako dobrá kombinácia a bol som milo prekvapený.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jediné, čo je na tomto filme dobré, je vizuálna stránka. Inak od začiatku do konca dosť predvídateľný dej, neschopný upútať pozornosť. K dianiu som bol ľahostajný, no uprieť sa tomu nedá pravá naivná atmosféra made in USA, úplne typická pre túto sériu od jej tretej časti.