Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Midsomer je mesto s najvyššou kriminalitou na svete v závislosti k počtu obyvateľov. Detektív a hrobár sú tu najlukratívnejšie zamestanie. Možno ešte šoféri hromadnej dopravy, ktorí musia intenzívne dovážať nových obyvateľov, keďže tam, na anglickom vidieku, medzi záhradkárskou komunitou, kde každý dôverne pozná každého, na seba vražda nenechá dlho čakať. Má to však čosi do seba a navyše dôchodci, sediaci celé dni pred TV, majú pri čom spať v svojich kreslách.

Pomáhat a chránit (2011)

Čakal som asi viac, ale rozhodne nie som sklamaný. Nič prehnané, pokiaľ pripustíme, že policajt rasista s dvoma ľahkými slečnami nie je prehnaný. S klasicky pojatou postavou detektíva FBI v podaní Cheadla si Gleeson výborne nahráva, všetko je brané s nadhľadom, záporáci to majú v hlave taktiež riadne pomiešané a celé to je pekne zabalené. Som si istý, že mnoho vtipov naplno vyznie až na druhé pozretie. Je to tak tri a pol hviezdy.

Účastníci zájezdu (2006)

Už...nikdy...viac...to...nechcem......vidieť! Film má akú takú kvalitu a bavil. Ale po tom, čo som to párkrát musel pozerať v autobuse počas cesty, sa to pre mňa stalo utrpením. Nerád na tie chvíle spomínam :D

Ukradené Vánoce (1993)

Mám rád ako to vyzerá, ako to znie, ako to hrá a ako to spieva, páči sa mi na tom asi všetko, ale nenašlo si to ku mne cestu tak, ako Corpse Bride.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Geniálne. Ostré, vtipné, pravdivé. Dialógy, gradácia, postavy z predošlých Smithových filmov - to všetko tu klaplo. Konverzačná komédia definujúca žáner.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad) odpad!

Je to odpad. Televízna stanica, ktorá takéto niečo zaradí do vysielania je odpad. A musel by som mať odpad aj v hlave, aby som si k tomu niekedy sadol a pozeral to.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Úplne skvelé. Už dlho som nevidel taký dobrý oddychový film - pokiaľ vôbec, kde by som si užíval bezstarostný dej a zároveň ma nečakalo žiadne, akože zdramatizovanie, ktoré by bolo v tomto prípade len na škodu. Príbeh sa nenútene a jednoducho odvíja od začiatku do konca a je taký rovnomerný, tempo je pozvolné a od Bruca Všemohúceho konečne film, v ktorom ma Jim Carrey naozaj pobavil.

Něco na té Mary je (1998)

Kedysi som to fakt mohol, dnes ale prevraciam očami, len keď si na to spomeniem. Zhrunul by som to tak, že to je film pre istú vekovú kategóriu, ktorú keď človek prerastie, dokáže sa zaobíst aj bez snímkov tohto typu. Hlavná postava padá z trapasu do trapasu, až je trápny aj celý film.

Super 8 (2011)

Tak, ako tu niekto písal v komente, alebo v diskusii, malo to istú Kingovskú atmosféru. Asi to bolo tým, že hlavné postavy boli decká a tým, že mimozemšťan bol taký nejaký "pavúkoid" v podzemí a tiež tým mestečkom a prostredím, ktoré mi pripomínalo Kingove To. Ale nie je to na škodu, skôr to filmu pridalo niečo, čo ma na ňom ihneď zaujalo. Akcia šliape, decká si nadávajú jak v realite a celé je to veľkolepo zabalené.

Ajťáci (2006) (seriál)

Briti sú kapitola sama o sebe a po svojom. (Jen teď vůbec nemá čas, protože je mrtvá!)