Skrytí zabijáci poválečných domovů (2016) (TV film)

Proti ostatným častiam seriálu mi pripadá, že tu už trochu varili z vody, aby mali čím zaplniť tých 60minút... Ale aj tak zaujímavé. Viac podobných vecí poprosím.

To (2017)

Vo svojom nadšenom hodnotení som sa utvrdil po tom, čo som si pozrel zoznam vecí, ktoré boli z knihy vynechané/zmenené (knihu som čítal už pomerne dávno) a zistil som, že mi to nevadí. Že tak, ako ten film je, ho bez výhrad akceptujem, aj keď ma mrzí mnoho kvalitného, nepoužitého materiálu z predlohy. Všetci sme sa v kine vznášali.

The Defenders (2017) (seriál)

Dosť nekonzistentné a postavovo-kvalitatívne-nevyvážené. Iron Fist: otravná postava napísaná nehorázne, ale fakt nehorázne stupídne. Daredevil nemá priestor, našťastie ho vykreslili samostatné série. Luke Cage: jeho seriál som nevidel ako jediný, ale dojem z neho obstojný. J.Jones pokračuje svojím zabehnutým spôsobom, nebolo pre ňu asi toľko využitia medzi čistokrvnými bojovníkmi a tak tam v podstate len figuruje. Vedľajšie postavy takmer bezvýznamné. Tie záporné a celá organizácia Ruka nemali to tajomné čaro, nijaká z nich nebola dosť zlá a ani dosť presvedčivá. Nemastný neslaný seriál ušitý z povinnosti. Väčšina obsadenia ale sympatická a známa zo svojich sérií, preto sa divák s tímom celkom zžije, inak by to asi dopadlo biednejšie. Určite by nezaškodilo obohatiť príbeh a prehĺbiť niektoré z postáv, vyrobiť aspoň tých 13 namiesto 8 epizód. Ale kto by toho pripečeného Iron Fista toľko vydržal... Ja určite nie.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Prišlo mi to zakríknuté takým spôsobom, ako keď si napr. poviete, že to strašne roztočíte na nejakej akcii, ale v skutočnosti si veľmi neveríte a vo finále to nie je ono, pretože tá neistota presakuje von a okolie ju vycíti. Viete kedy treba čo spraviť, čo povedať, robíte to, ale niekde to viazne. Taký je Zlatý kruh. Kvalitná zábava, ale úplne v tieni jednotky. Mimo filmu, ktorý sa do inovácií a originality veľmi nepúšťa, chválim aspoň soundtrack - Denverovky, to je srdcovka.

Temná věž (2017) odpad!

Brak Tower. Čitateľom nasrali. Ďalej myslím, že diváci neznalí ságy z tejto epizódnej záležitosti nemajú veľa dôvodov siahnuť po predlohe a ak sa aj určité percento z nich nad tie knihy posadí, rýchlo tiež zistia, že im nasrali.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Ako útek z reality OK. Nad dve hodiny unášajúceho, podmanivého Bessonovského vizuálu, ktorým človek bezstarostne preletí. Trapas je ale obsadenie turbotalentovanej Rihanny, ktorej spev a herectvo sú na rovnakej intergalaktickej úrovni. Už keď som ju zazrel v traileroch, som sa bál, že si v kine nagrcám do popkornu. Našťastie som ho do jej nástupu na plac stihol zjesť. Tak či onak, na jej videoklip zaradený do stopáže som fakt zvedavý nebol, subjektívne mi to veľmi pokazilo celkový zážitok. Inak letná jednorázovka, netreba zatracovať. Film nestojí na kritikách a chvále a logike atď, ale na prostej bláznivej a farebnej roztopašnosti.

Angry Birds ve filmu (2016)

A najlepšie je, že vôbec netuším, za čo som dal až jednu hviezdu. Veď som to ani nedopozeral. Aháá, asi za hru. Takže vlastne za niečo úplne iné.

Svět podle Putina (2017) (seriál)

Len Putin sám vie, čo z povedaného je alebo nie je pravdou. Veď rečnenie je chlebom politika. Avšak v niektorých témach kladie nenásilnú a trefnú protiváhu hlavným myšlienkovým prúdom západnej spoločnosti, inde dáva naopak nahliadnuť do zmýšľania ruského národa očami prezidenta, ktorý sa tak trochu stal už maskotom. Z tváre mu srší sebavedomie a pokojná autorita, možno až mafiánska nadriadenosť, keď sa očami smeje na tom, čo práve odpovedá. Myslím, že ten chlap má všetkých päť pevne pohromade a uvedomuje si každý krok a rozhodnutie, ktoré v svojom úrade robí. A ohlasy, ktoré vzbudí, má ťažko na háku. Diváka (uvažujúceho) to na zadok neposadí, ale séria uvoľnených rozhovorov mu aspoň dá priestor chvíľu dumať nad faktom, že každá minca má dve strany. To je myslím to, o čo snáď šlo aj samotnému moderátorovi, aj keď občas viedol rozhovor skôr jeho náprotivok, než on.

John Wick 2 (2017)

Prvý diel bol svieži vánok v žánrových filmoch áčkového razenia, ktorý stihol počas svojej stopáže prerásť do búrlivého vetra. Druhý diel nič také, ako sviežosť, vánok, alebo čerstvý vzduch nepozná a neprináša. Chapter 2 je Max Payne cracknutý Neom trpiacim obsedantným potešením z kŕmenia ľudí projektilmi (zväčša cez čelo). Je to zatuchnutá víchrica, nesúca so sebou zápach potu a železitosti krvi ľudí, ktorý sa jej postavia do cesty... No a teraz, kde je Chapter 3 prosím?

Vetřelec: Covenant (2017)

Hlavný ženský predstaviteľ, pán Waterston, mi svojou prítomnosťou nedoprial ani chvíľu na zažranie sa do filmu. Ten jeho fejs v spojení s faktom, že žena, čo sa rozpakuje nad tým, ako použiť kladivo a klince, odrovnáva s futuristickým samopalom vesmírneho šmejda, dal pojmu "sci-fi horor" nový rozmer. Ak sa silou vôle premôžem a odbočím k dielu samotnému, moderné možnosti votrelcom sedia. Ale - Covenant a jeho oblúk s robotími dvojníkmi je odhadnuteľný okamžite. Ale - ako v Prometheovi, tak je aj tu vysoko kvalifikovaná kolonizačná posádka nepochopujúco neprofesionálna. Skratovité, panické jednanie je jeden z faktorov, ktorý postavy podkopáva až divácky rušivým spôsobom. Vytvorenie okolností, aby komunikačné kanály nefungovali vtedy, keď je to najviac potrebné, ani nekomentujem, to je u katastrofických príbehov tá správná ingrediencia. No a aby som sa nerozpisoval, ešte raz spomeniem ten mega podarený, nevýslovne sympatický casting hlavnej hrdinky (nečudujem sa Votrelcovi, že po nej šiel tak zbesilo)