Napiš si svou smrt (1998)

Celkem zajímavý děj, byť s jednou logickou chybou (hned na začátku filmu unikne hlavní hrdina smrti, která má vypadat jako sebevražda či nešťastná náhoda, přitom na něj vrah normálně míří pistolí). Thriller, který nenudí, ale zase nijak nepřekvapí. Příjemná oddychovka na večer.

Malé rodinné vraždy (2006) (seriál)

Zápletka dokonalá, to se musí uznat, ale 90 minut místo 360 by bohatě stačilo. Chvílemi jsem se celkem obstojně nudil. Celkové hodnocení tedy sráží příliš dlouhé a pro děj nedůležité scény. Navíc na konec filmu jaksi nenavazuje jeho volné pokračování (4 detektivní příběhy).

Brubaker (1980)

32 let starý film, a přesto mám pocit, že při sledování scén jednání komise s ředitelem věznice jsem na některém z dnešních ministerstvech v ČR - není důležitá skutečnost, pravda, ale najít polohu, která bude vyhovovat všem (zejména ekonomicky a politicky). Děj celkem předvídatelný, zejména konec. Celkem slušná podívaná.

Jump street 21 (2012)

Neskutečná blbost, která je ale tak zábavná, vtipná a okouzlující, že stojí za to vidět. Zejména honička na motorkách, kdy po nárazu do cisterny s benzínem nic nevybuchne, ale po nárazu do valníku se slepicemi se dějí věci....

Poslední tanec (1996)

Film je jakousi pohádkou pro dospělé - podvědomě očekáváte, že to skončí dobře. Naopak konec tohoto filmu je mnohem realističtější, než by se dalo čekat...

Přežij! (2007)

Zřejmě poměrně laciný film - po 20 minutách jsme ho chtěli vypnout, ale stejně nám to nedalo a vydrželi jsme do konce a stálo to za to. Ona ruská ruleta na konci působí jako opravdová reality show, takže člověk přemýšlí, jestli by se na to díval, pokud by to byla pravda a ne film.

Láska a jiné pohromy (2006)

Jeden z mála filmů, který si umí dělat legraci sám ze sebe (myšleno z romantických filmů). Zejména scéna s O. Bloomem a G. Paltrow je krásnou ukázkou, jaký je rozdíl mezi životem a filmem. Ale stejmě ně nejvíc dostalo, když hlavní hrdinka v taxíku řekne: "Kdyby to bylo ve filmu, tak v této situaci hrají housle," a náhle zvuk houslí, který do té doby scénu podkresloval, zmizí... Tyto drobné vtípky jsou velmi příjemný bonus.

Užívej si, co to jde (2009)

Film, kde i pokus o sebevraždu vtipný (zejména ten druhý). Zcela neočekávatelné zvraty, úsměvné i vážné momenty. Rozhodně sgtojí za to vidět.

V Bruggách (2008)

První 10 minut jsem se obstojně nudil, ale pak se rozjela velmi slušná zábava. Zejména "suchost" dialogů dělá z filmu s celkem nezajímavou zápletkou velmi slušnou podívanou.

A proč já? (2005)

Ano, tento film je jen oddechovka. Od prvního záběru je naprosto jasné, CO se stane, otázkou je jen, KDY a JAK. Ale i když je závěr filmu naprosto předvídatelný, je na co se dívat, nebo spíše co poslouchat. Klidně si to postím znovu.