Nelítostný souboj (1995)

Do poslední chvíle netušíte, kdo co na koho vymyslí, jak ho podrazí - tedy ne až do konce, ale cca do 15 minut před koncem, pak už je děj předvídatelný. Škoda jen, že film není trochu kratší, některé vycpávky nejsou pro jinak výborný děj a zápletku postradatelné.

Pařmeni (2011)

Čekal jsem vtipnou a svěží komedii typu Horší než smrt (ostatně promo filmu na ni odkazuje), ale místo inteligentního humoru mě čekala bláznivá komedie ve stylu 70. let, kde vtipy vytvářejí výkaly, náznaky sexu a zdrogovaní či alkoholem opojení jedinci. Tím nechci říct, že by film byl špatný, to ne, ale přece jen vtípky typu záměna papíru, na kterém má být svatební řeč nebo vyměněná taška jsou už dávno obehrané. Ale i přes to se u filmu pobavíte.

Nedotknutelní (2011)

Pokud přetrpíte poměrně dlouhý a ne moc zajímavý úvod, čekají vás velmi vtipné momenty, kdy se stěží ubráníte smíchu. Škoda, že jich není více, a úvod není kratší. Ale celkově je film skvělý, stojí za to vidět.

Prometheus (2012)

Tak nevím, jestli je to myšleno jako samostatný film, nebo úvod to série Vetřelců. Ale špatný rozhodně není. Nechybí krev, sliz a mimozemské organismy. Scénář překvapivý (málokdy zemře nejsympatičtější hrdina hned ze začátku), závěr očekávatelný, i když během něj přemýšlíte, jak se asi cítí hrdinka, která po operaci břicha (mimochodem bez narkózy) běhá a skáče, jak kdyby byla po rekreačním pobytu. Ale bohužel se neobejdeme bez robota, který, i když má hlavu oddělenou od trupu, stále komunikuje s okolím (nechápu důvod k nacpání všech součástek do relativně malé hlavy, když je v "těle" dostatek místa). Ale film ujde, 3D mu velmi prospělo.

Muži v černém 3 (2012)

Vtipné, rychlé, ale (bohužel) i dojemné. Na film jsem se moc těšil a nezklamal. Rozhodně lepší než MIB 2. Škoda jen toho sentimentálního konce, ale nic nemůže být dokonalé. Ale i tak to stálo za to vidět, některé vtípky jsou opravdu vydařené.

Útěk z MS-1 (2012)

Nenáročný film, u kterého si odpočinete. Vývoj je očekávatelný (zřejmě hlavní hrdina svou úlohu splní), stejně jako dramatické zvraty (už už se zdá, že vše dobře dopadne, ale právě v tento okamžik se vše znovu zamotá). Škoda jen, že "cestu domů" nevytvořili scénáristé realističtěji - nejsem fyzik, ale to by fakt asi nešlo.

Líbáš jako ďábel (2012)

Na film se mi ani jít nechtělo, jednička nic moc, co taky lze čekat od dvojky. Ale pak jsem zjistil, že je to jeden ze vzácných případů, kdy je pokračování lepší než první film. Trochu akce, trochu romantiky, dost vtipných scén (Bohunka Evy Holubové je k sežrání). Děj má spád a člověk se fakt nenudí.

Temné stíny (2012)

Považuji za hřích, když tvůrci upoutávky do ní sestříhají VŠECHNY vtipné a zajímavé scény. V tomto případě tomu tak bylo - film, který, alespoň dle upoutávky, měl být vtipný, svižný a nápaditý, byl vlastně jen jednoduchým příběhem, který ničím nepřekvapil. Jistě, několik hezkých efektů zaujalo, ale když se ve filmu o upírovi a jeho lásce k lidské bytosti zjeví vlkodlak a zjevně nejde o parodii na Stmívání, člověk se musí zamyslet, jestli to autor myslel jako vtip nebo ne.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

První díl super, tento mě moc nepotěšil. Zápletka zajímavá, děj svižný, ale scéna, kdy mistr Sherlock vyhodí spolucestující z okna době, kdy vlak jede na mostě, a v řece pod ním již čeká loďka se zachránci, je podle mě nereálná vzhledem k tomu, že ono vyhození bylo součástí vývoje bitky ve vlaku, jejíž vývoj se se podle mého názoru nedal nijak dopředu na sekundy naplánovat. Ale i tak tato nelogičnost nebrání k vychutnání si filmu. A Robert Downey Jr. v ženském přestrojení je kouzelný, podle mě jde o nejlepší okamžik celého filmu, což je ovšem škoda.

Ucho (1970)

Poměrně strhující film, skvělé výkony - nálady mezi hlavními hrdiny se rychle střídají, od nenávisti až k něze. Rozhodně stojí za to vidět, ne jen kvůli oběma hercům, ale i kvůli tématu, o kterém film je. Tento film by měl být "povinnou četbou" ZŠ!