Duch (1990)

Naprosto nelogické (proč duch může procházet zdmi, ale podlahy ho drží a nepropadne jimi), ale velmi milé. Klasika, která nezklame.

Vysoká hra patriotů (1992)

Pokud zabráníte IRA spáchat atentát, zabijete jejího člena a pak se necháte vyfotit do novin, kde uvedete i své jméno, nemůžete se divit, že "po vás půjdou". A když k tomu žijete na samotě, můžete počítat s noční návštěvou... Ale ušlo to.

Sběratel polibků (1997)

Myšlenka dobrá, "vězení" děvčat solidní, ale nerozdýchám nelogické chování hlavních hrdinů - pokud se po několika dnech vydám do lesa hledat úkryt zločince, šel bych dopoledne a ne v podvečer, kdy se stmívá - pak se nemůžu divit, že mám problémy s orientací. Dále, pokud můj dům hlídají policisté a jeden z nich na mě vystřelí, nechápu, kde jsou Ti ostatní - někdo musel výstřel slyšet. A už vůbec nechápu, proč když zjistím, že je má kolegyně v ohrožení života, tak nezvednu telefon a nezavolám policii, ale ženu se za ní autem přes půlku města.... Ale jinak to nebyl špatný film.

Králova řeč (2010)

Dlouho jsem se musel nutit, abych si tento všemi vychvalovaný film pustil - královská rodina mě vůbec nelákala. Ale svého rozhodnutí jsem nelitoval - film je od začátku velmi vtipný, svižný a zajímavý. A královská rodina byla jen jako kulisa - místo budoucího krále mohlo jít o ředitele firmy, mluvčího, starostu či jiného "obyčejnějšího" člověka. Ale to by pak chyběla výborná scéna s trůnem, která filmu sedla naprosto dokonale.

Americký zločin (2007)

Silný, avšak nepříjemný zážitek. Film není vůbec oddechový, naopak - celou dobu přemýšlíte, PROČ se to děje a nikdo nezasáhne. Sylvia je zahraná naprosto skvěle, ale vidět znovu bych tento film opravdu nechtěl - přece jen je příliš smutný a zneklidňující.

Rosemary má děťátko (1968)

Trochu rozvleklé, ale velmi napínavé. Ve své době byl film bezpochyby děsivým hororem, dnes už působí trochu jednoduše, zejména kvůli dlouhým, pro samotný děj nedůležitým scénám, i když samotná zápletka a rozuzlení jsou opravdu skvostné.

Telefonní budka (2002)

Naprosto dokonalý film, obdivuhodný výkon hlavního hrdiny (tolik dialogů během 10 natáčecích dnů v budce) a trochu divné finále (proč ten gumový projektil a záchranka?). Rozhodně stojí za to vidět (v jednom kuse).

Mikulášovy patálie (2009)

Ne, že by se člověk řezal smíchy, ale i tak je film velmi zábavný. Kluci objednávající únos dosud nenarozeného bratříčka jednoho z nich, aby ho rodiče neodvedli do lesa, je prostě velmi vtipný. A scéna, kdy se ministr školství snaží třídu, která má pokyn od učitelky se chovat vážně, rozesmát, je prostě skvělá, stejně jako večer a humři...

Opustit Las Vegas (1995)

Nechápu, že film má tak vysoké hodnocení. Zřejmě kvůli bravurním hereckým výkonům. Ale zbytek - notorik se rozhodne, že se upije k smrti, vše prodá a odjede do Las Vegas. Tam se potká se šlapkou, dají se dohromady s tím, že jeden druhého nebude měnit. A jak to dopadne? Vyjma náznaku, kdy ho ona nutí jít k doktorovi, je konec naprosto očekávatelný. On se časem uchlastá a ji, jak už to chodí, "zákazníci" zmlátí. Proč se má na to člověk dívat?

Útěk v řetězech (1958)

Věřím tomu, že na konci padesátých let to musel být bombastický film, ale v dnešní době už nám asi spousta souvislostí a detailů uniká, stejně tak by se dnes asi oba trestanci chovali jinak a neřešili by odlišnou barvu pleti. Ale i tak to nebylo špatné, i když jednou stačilo.