• Krátkometrážní

Brutální Nikita (1990)

Film se rozjede ve chvíli, kdy se Nikita seznámí s Marcem - do té doby je to spíš průměr. Moc se mi líbila hudba. Ale tomu příběhu stejně něco chybí - že by trochu víc nadsázky?

Zamilované maso (1989)

Tohle se mi líbilo daleko víc než "masové" scény v Šílení.

Zardoz (1974)

Film, který převrací všechny hodnoty. Dokonalé.

Kachní sezóna (2004)

Nuda v Mexiku. Film naštěstí nudný nebyl. Velmi zajímavá práce se zvuky i s hudbou, herecké výkony do jednoho excelentní. Když film skončil, měl jsem pocit, že bych ho dokázal sledovat ještě pěkně dlouho...

Arabela (1980) (seriál)

Tohle je, troufnu si říct, můj úplně nejoblíbenější seriál (sorry, Davide), a všem, kteří dali nižší hodnocení kvůli tomu, že existuje pokračování, vzkazuji, že ono pokračování má na csfd samostatný profil.

Trhák (1980)

Tento film je jako manifest postmoderny v československé kinematografii. Pojďte se podívat, jak ten váš námětek dostává švih :) Velmi vhodně zvolený rámec natáčení filmu poskytuje možnost nechronologického vyprávění (neboť scény filmu se v drtivé většině nenatáčejí v pořadí, v jakém se budou vyskytovat ve filmu), zároveň si tím tvůrci pořizují jakési alibi - jakékoli použité klišé není chybou skutečných tvůrců, ale fiktivních postav. Zároveň tu nacházíme odkazy na popkulturu (ABBA) i na kutluru takzvaně "vysokou" (Prodaná nevěsta, Goethe). Vrcholem filmu je scéna strašidelného lesa, kde se v typicky postmoderní pastiši objevují trpaslíci ze Sněhurky, Švanda dudák, Zvíře z jakési francouzské verze Krásky a Zvířete (dokonce ve francouzském znění s titulky) nebo Ivan Mládek zpívající Jóžina z bažin. Když připočtu množství výborných vtipů, jaké najdeme vůbec v málokteré komedii, přestává vadit, že v druhé polovině film poněkud ztrácí tempo. A navíc - tempo přece neztrácí Podskalského Trhák, nýbrž Kohoutkův "trhák". Tady jsem chtěl jít poněkud do hloubky :) Zajímavé komentáře: fruitbueno