• Pohádka

Na dotek (2004)

Silný příběh o propletených osudech čtyř lidí, kteří si navzájem vymění patrnery založený na skvělých hereckých výkonech. Ne úplně nereálný příběh, který citlivě nastinuje podivnost osudovosti, palčivou trýznivost bolestí, které si milenci navzájem dokáží působit. Zpočátku dojem osudovosti, nevyhnutelnosti citu, nakonec hořkost, zklamání. Celý příběh je protkaný hlubokými, ale bohužel v konci marnými city. Pro mě No. 1 film!

Splice (2009)

Trocha vědecké etiky v žánru science fiction. Úžasně depresivní Adrien Brody. Vděčné téma by se jistě dalo zpracovat citlivějším způsobem, ale celkový dojem je poměrně strhující. Prožijete smíšené pocity lásky a zároveň odporu k bytosti Dren. Závěr překvapivý a na můj vkus příliš dramatický a surový.

Ztraceno v překladu (2003)

Dle mého názoru trochu komorní snímek založený na bezchybných hereckých výkonech dvou hlavních protagonistů. Bez větších otevřeně vyslovenýh projevů emocí si divák prožije samotu a současnou blízkost protřednictvím filmových obrazů a náznaků. Místy hovořilo i ticho.

Mamma Mia! (2008)

Scénař celkem prostý, skvělé herecké obsazení, energické melodie!! Co víc si přát! Překvapivé bylo herecké obsazení v tomto pro ně poněkud netypickém žánru. Atmosféra filmu dokáže bez problémů i v zimě navodit dojem horkého dne u moře, stačí sklenka vína a jde se tančit!

Čistá duše (2001)

Pro mě tento film znamená naprosto jedinečně a zároveň citlivě zobrazený pohled do podivuhodného světa člověka nemocného schizofrenií a na nelehký život s tímto onemocněním, navíc u člověka vysoce inteligentního. Ke strhující atmosféře filmu velkou měrou přispívají herecké výkony Russela Crowa v roli Johna Nashe a jeho halucinace v podání Paula Bettanyho. A hudba v tomto filmu jen korunuje toto mistrovské dílo.