• Mysteriózní

Chaplin (1992)

Charlie Chaplin byl bezesporu velmi zajímavá a osobitá postava jak ve filmovém průmyslu tak v civilním životě, plném osobních skandálů a rozporuplných rozhodnutí. Castingu se podařil vynikající tah s obsazením Roberta Downeyho, který jako by skutečnému Chaplinovi jak z oka vypadl a zahrál ho naprosto skvěle. 90%.

Vesnice (2004)

Pokud máte rádi originální námět, tajemnou, mystickou atmosféru budovaného zla ( po dlouhou dobu jen tušeného ), nečekanou pointu a výbornou hudbu pana Howarda, pak Vás Vesnice nezklame. 85%

Znamení (2002)

Skvěle vybudované napětí a mrazivá atmosféra dělá ze Znamení vyjímečnou podívanou skoro až na pokraji hororového žánru a to vše bez kapky krve. U několika skvělých scén ( v kukuřici, u souseda, ve sklepě ... ) mě opravdu mrazilo hluboko v kostech. Mel Gibson a Joaquin skvělí, Michael je u mě jasný mistr mystery thriller žánru, ale při druhém, třetím shléednutí už musím s hodnocením dolů - 80%.

Forrest Gump (1994)

Krásný snímček o prosťáčkovi, kterému nakonec ležel svět u nohou o hledání svého místa na světě, na pozadí důležitých událostí v amerických dějinách. Bavil jsem se, smál se, brečel jsem. Nádherná hudba, a vynikají Tom Hanks v životní roli - díky Tome, tvůj Forrest byl neskutečný. Naprosto zasloužených 95%.

Benga v záloze (2010)

Nuda, nuda, velká nuda, asi takhle bych to shrnul. Zaregistroval jsem asi 2 vtipné hlášky, ale to je tak asi všechno. Kdo dává doláče na takové filmy ? U tohodle ani mozek vypnout nešlo.Hodně slabých 20%

Neříkej ani slovo (2001)

Bohužel tohle moc nevyšlo, i přesto, že zde hrají mí oblíbenci, vůbec mě nedokázal vtáhnout do děje, žádný moment překvapení ani originální myšlenka. Horší než průměr, proto 45 %.

Ti druzí (2001)

Výborný mystery thriller, s dusivou atmosférou starého viktoriánského domu, vynikající duchařskou scénou a skvělou závěrečnou pointou. 90 %

Zelená míle (1999)

Když Steve King napíše vyjímečnou knihu a na filmové plátno ji přenese Frank Darabant, vznikne nádherně dojemný příběh o tom, jak je je svět krutý a zlý, ale že i přesto se můžou stát zázraky i na takovém místě jako je Zelená Míle. Krásný příběh s naprosto přesvědčivými výkony od všech, především od Toma Hankse a Michaela Duncana. Pokaždé když se ukážou záverečné titulky, chce se mi přes zamlžené oči věřit, že spravedlnost není slepá a moc bych chtěl Johnovi potřast rukama. 100 %

Mechanik (2004)

Hodně zvláštní film, jak to tak vidím, většina z lidí tady z něj má podobný pocit jako já. Zajímavý námět, řekl bych poměrně zručně natočený ( ponurá, depresivní atmosféra ) se zajímavou pointou, ale především s výborným Chrisem Balem, nejenom svým zjevem. 75 %.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Epické zpracování knižní předlohy J.R.R.Tolkiena nešlo převést na filmové plátno nijak jinak než jak se to povedlo Peteru Jacksonovi. Skláním se před pečlivostí s jakou byly Tolkienovy vize vizualizovány, krásnými kostýmy a zbraněni, nádhernými scenériemi Nového Zélandu, dynamikou celých těch několika hodin a až na Froda s Viggem výborným castingem. Doporučuji director´s cut, který nabídne dalších v průměru 40 minut Středozemí navíc u každého dílu. J.R.R. by určitě vrněl blahem jako já - 100%.