Top Gun (1986)

Je nutné dodat, že tento film v tehdejší době znamenal revoluci v pokroku při natáčení leteckých scén ve vzduchu. A do toho pořádně našlapaná osmdesátková hudba jenom podtrhuje atmosféru. Tímto filmem se inspirovali i jiní tvůrci, kteří se snažili vytvořit podobnou atmosféru ve svých filmech, jenomže Top Gun byl ovšem první. I samotní letci byli mnohem hezčí, sympatičtí, drsní a taky správní frajeři než ve dvojce natočené po X letech. Když jsem viděla film poprvé, byla jsem v eufórii a na ty časy nezapomenu.

Sraženije (1986)

Průměrná záležitost. Ale za to, že tam vynechali scénu s okenní římsou, dávám jeden bod dolů.

Made in Britain (1982) (TV film)

Jedna hvězdička za herecký výkon Tima Rotha. Jinak ten film mi v podstatě nic neřekl.

Poslední Mohykán (1992)

Hudba hezká, herci taky fajn, velkolepost nechybí i s dojemnými scénami. To vše je sice pěkné, ale bylo by to lepší, kdyby se američani začali trochu víc držet děje románu pana Coopera, protože spousta míst bylo úplně jinak a některé dodané scény navíc byly vymyšlené. Konec byl taky úplně o něčem jiném. Kdybych nečetla knihu, nechala bych hvězdičky 4.

Dracula (1992)

Asi nejlepsí zpracování Drákuly. Akorát ve srovnání s knihou tam bylo hooodně dějových pasáží zkráceno a vynecháno (možná proto, aby děj byl svižnější) a na místo nich tam přibyly milostné scény Drákuly s Johathanovou manželkou Minou. Trochu jinak pojatý Drákula... Konec se taky odehrával na úplně jiném místě, avšak usmrcení hraběte se věrně drželo podle knižní předlohy.

Stroj času (2002)

Knihu jsem četla a musím říct, že tohle se rozhodně neshoduje s příběhem podle knihy H. G. Wellse! Film se také vůbec nechová vědeckofantasticky, žádná plnohodnotná polemika o budoucnosti, jenom čistě nastolený příběh se strojem času.

Tarzan (1991) (seriál)

Zábavné to bylo a nostalgie je mrcha!

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Když šlo do tuhého, tak ve většině případech na konci boje zaúčinkoval megazord s mečem, čímž byl záporák zničen a to už mě tehdá lezlo na nervy. Meč megazordu je prostě všemocný. 1 hvězdička za Bulka a Sculla jako kulturní vložka na konci každého dílu.

Dinosaurové (1991) (seriál)

Sitcomy sice nesleduji, ale tohle přece jenom určitou míru zábavy má. 1 hvězdička navíc je z nostalgie.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Sorry, ale Darth Vader byl poražen a temná strana byla poražena. Takhle to taky mělo skončit! Co tohle mělo znamenat, je pouhá komerce a ždímání peněz z legendární ságy Star Wars.