Příběhy tatranských štítů (2011) (seriál)

v rámci ff "expediční kamera" jsme shlédli zřejmě "extended" verzi (54min) Priebehov tatranských štítov... a větši nudu jsem už hodně dlouho nezažil. spousta záběrů výborných, pohledy na Tatry jako takové beru, ale rozvláčnost příběhu, v podstatě stejné příběhy jednoho či druhého kopce mě donutily opustit sál před koncem. ty čtyři půlhodinové snímky jsou zřejmě stravitelnější, než tato prodloužená forma, která nudila od začátku do konce. /edit jedná se o "Príbehy tatranských štítov - BONUS", zde na csfd to není. vyhněte se tomuto velkým obloukem!

Siberut (2012)

"nezapomeňte tento film ohodnotit na csfd" hlásá text v upoutávce před filmem... tak tedy, mělo to být o kouzelnících, ale nemá to s nimi pranic společného (dva rituály při kterém se podřízne kuře neberu jako magii), celkově to vypadalo jako když kluci z horní dolní natočí video o tom, jak byli v jihovýchodní asii a plánují to pustit po návratu tetičce a stýčkovi... aspoň že to bylo tak krátké, delší bych to nesnesl.

Final Fantasy: Esence života (2001)

pro mě jednoznačně 5*, a to bez debat. můžete nadávat na plytký scénář, ploché postavy či nedokonalou animaci, ale na svoji dobu to je naprosto neuvěřitelná záležitost, a pokud se divák oprostí od technických nedokonalostí filmu, jedná se o skvělou pohádku. ano, je to pohádka, a tak by se na film mělo koukat.

Slova (2012)

takové nějaké nemastné, neslané, ale zcela Ironsující... Jeremy je prostě jednička, ovšem Cooper je tak plytký a nudný, až to není hezké. nevěřil jsem mu ani slovo. ostatní nevyčnívají, ale ani nezklamou, a to i včetně Housovo třináctky. k filmu tak nějak nemám co říct, po 15 minutách jsem věděl o čem bude celý film a už jenom čekal, jak se kamera a scénář poperou s mojí představou. překvapivě se jim to i celkem povedlo, byť některá klišé si mohli odpustit. ale v celku to rozhodně není špatný film, k řemeslné práci nemám výhrad, ale jako celek to nezapůsobí natolik, aby z toho byl hit. pokud vaše přítelkyně není filmový nadšenec ale konzument, tento film výrazně doporučuji a v tom případě si dodejte ještě jednu hvězdičku! zajímavé komentáře: Hild, Slartibarkfast

X-Men: První třída (2011)

jsem naprosto znechucen! po úžasné jedničce, průměrnější dvojce a průměrné trojce přišel (téměř) dokonalý Origin a teď TOHLE??? nuda od začátku do konce, totálně předvídatelný děj - a zde vyzdvihované herecké výkony? tak to už jsem vůbec nepochpoil, horší hlavní dvojici jsem snad neviděl (kromě Bacona, který si to fakt dává) a když se Magneto snaží otočit radarem, vybavilo se mi Matrixovské "there is no spoon" a pocit, že si Magneto bude muset hodně rychle vyměnit trenýrky. první hvězdu dávám za X-meny, druhou za to, že jsem byl schopen to dokoukat - ačkoliv jsem se několikrát přistihnul, že koukám po pokoji a ne na obrazovku. ble.

Ghost Rider (2007)

podle mě asi dost nepochopený film. pokud se řekne "film podle comicsu", vybaví se mi X-meni, sin-city a... surpise, surprise, Ghost Rider. Film je možná jednoduchý, scénáristicky i režisérně, ale nemá dle mě hluchá místa a velmi příjemně odsýpá. a také je doslova nacpaný různými odkazy na jiné kultovní a náboženská témata, což je pro mě vždy velké plus.