Černá listina (2013) (seriál)

James je boží. Ostatní mu ale velmi zdárně sekundují. Super postavy a příběhy

Frontier: V kůži nepřítele (2016) (seriál)

Khal Drogo nahodil plášť ze zvlášť dobře vydělaného kožichu akéhosi zvěrstva a docela mu to i v Kanadě jde :) seriál je koukatelný, i když postavy jsou ploché a ničím, ale vůbec ničím vás nepřekvapí (což spíš připisuji scénáři), a tak nějak dopředu tušíte co se stane za chvilku. Některé scény vás vysloveně praští do očí svou nelogičností či - jak to nejlépe nazvat - asi blbostí, ale je to tak 1 scéna za díl takže relativně ok. Prostředí je ale boží a neokoukané (pokud vynecháme Revenanta). Ke konci 1.série se ale díky novým postavám začíná seriál trochu víc rozjíždět - ne do extrému, ale příjemně, jsem docela zvědav kam budou další díly ubíhat. zatím 70%.

Zvrat: Washingtonovi špioni (2014) (seriál)

nemám vztah ani k americe, ani k jejímu patriotismu a patosu kterými je tento seriál prošpikován. nicméně, co mě na tomhle seriálu opravdu baví, je vykreslení postav a situace. pokud čekáte špionáž ve stylu Bonda, budete zklamaní. zde se jedná spíš o psychologicky vystavěný seroš, který ne každému sedne, ne každý mu uvěří, ne každý ho pochopí. pro mě osobně jde o překvapení, jelikož podobný seriál jsem ještě neviděl. 4/5.

Světová válka Z (2013)

je to holywoodské béčko s tvářením se jako áčko? zcela jistě ano. je to nudně předvídatelné, sem tam trapné, plné patriotismu a klišé? určitě. ovšem má to (zombie) koule až na zem, moc dobře do odsýpá, dává to tak nějak smysl a už jenom kvůli výletu do Izralele (a taky za Daniellu Kertesz) dávám s klidným svědomím 5 hvězd, protože mě to prostě bavilo od začátku až do konce. a to prosím nesnáším brada pitta :)

Animatrix: Světový rekord (2003)

mísí se tu názory s hodnocením 50 nebo 100%. asi tak - tenhle díl nemůžete brát jako klasický příběh AM. je to o trochu něčem jiném, je to dle mě o poselství, které skrývá lidská duše a které se matrix snaží potlačit. slabý scénář? kdeže, jednoduchý ano, ale dotažený k dokonalosti. stejně tak grafické pojetí a animace. nemusí to sednout každému. pro mě to je ale jednoznačně nejlepší díl, kdykoliv se bavíme o AM, na mysli mi vyvstane právě tato povídka.

Přežili kousnutí (2008) (seriál)

včera jsem úplnou náhodou koukal na jeden díl... a bavilo mě to, budu si určitě shánět další. je to sice typická americká produkce, kdy vyprávěcí pasáže od postiženého/doktora přes počítačové animace lidského těla střídají nafilmované části, leckdy celkem zajímavě realizované (jako kousnutí chřestýše do ruky) až k dochovaným videím/fotografiím od skutečného případu. formát (ani forma) jako takový mě vůbec nezaujal, ale sledovat to, co se s vaším tělem stane, když vás kousne blbej tři centimetrovej pavouk, je celkem zajímavý. 4/5, prozatím...

Dogma (1999)

mě to bavilo, a to tak, že moc :) sice jsem to viděl jako puberťák, tudíž můj pohled na podobné "blbiny" byl tehdy jiný než dnes, rozhodně by mi nevadilo se na to podívat znovu... a možná ještě jednou :) KS rulez!

Kult hákového kříže (1998)

kruté, syrové, naturalistické, a nadmíru dobré. nutí vás to uvažovat a konec, byť relativně čekatelný, vás dostane.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

"jestli existuje top ten témat, o kterých chlap nechce mluvit s druhým chlapem, vyspal jsem se s tvojí mámou je na druhým místě... hned za vyspal jsem se s tvým tátou" earl, to je moje :) sice s postupem času kvalita dílů upadá, ale platí to naštěstí až pro IV. sérii. i ta je ale ke zkouknutí, jen si druhé (x-té) přehrání tolik neužijete. jedna lepší hláška za druhou, politicky velmi nekorektní, ale přitom nenásilný humor dělají z tohoto díla kult. jo, a abych nezapomněl - soundtrack je naprosto boží a hlavně, moc se mi líbí, jak je seriál natočen - kamera, střih, režie, to vše prostě zapadá do "vidláckého" konceptu jako pozadí na hrnec :) a co je na seriálu vůbec nejlepší, je spousta vsuvek a narážek mimo hlavní dějovou linii, kterých si všimne jen pozorný divák a až po několikátém shlédnutí

Firefly (2002) (seriál)

mám rád western. mám rád sci-fi. a tahle kombinace se mi tudíž prostě nemůže nelíbit :) některé díly se mi až tak moc nelíbily, ale rozhodně je nehodnotím záporně, spíš mi příběhově nezapadly do kontinua. nicméně celkově se jedná o velmi povedený seriál neamerického typu (rozuměj, žádná parta dobráků bojujících za spravedlnost) ale spíše takové pojednání o svobodě jedince, cti, a boji za nezávislost. u mě 85%