Elysium (2013)

Docela mě štvou ty vaše záporné komentáře. Tohle bylo po dlouhé době velkolepé sci-fi. Takhle nabytá skvěle vypadající akce od začátku do konce ta tu rozhodně dlouho nebyla. Obyčejný scénář, ano, ale provedení parádní, výborné efekty a ozvučení. To vše na řádně velkém plátně v Imaxu.

Vítejte v KLDR! (2008)

Pokud tento dokument je prezentován jako dokument o zájezdu do KLDR, tak naprosto splňuje své poslání. Shlédnutím tohoto snímku vlastně uvidíte VŠECHNO, co je pro turistu možné vidět. Tedy taková zvláštnost v tom, že nemá smysl tam jezdit sám, protože těžko zažijete a uvidíte něco více. No který jiný dokument vám ukáže maximum, co můžete o jiné zemi vidět její návštěvou? :-)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Jak může dostat něco tak příšerného 80%? Vizuální orgie? První, co vás zklame, že těch 300 Sparťanů hraje cca 30 herců a s Peršany je to mnohem horší. Druhý co vás asi šokuje, je podivně malá a často měnící se velikost štítů Sparty. Vypadá to komicky a chvilkami opravdu hloupě. Štíty byly ve skutečně obrovské a bokem štítu při zásahu do hlavy se dalo zabít na jednu ránu. Nejdříve si naplánují boj v průsmyku, ale pak to vypadá, že bojují na otevřeném prostranství. Všechno je to sestřihané jak souboj igráčků. Když král bojuje s tím obrem, tak obr je tak 2x větší. To však vůbec nezabrání králi, když na něm obr stojí, aby král svou 3 metry dlouhou rukou usekl obrovi hlavu. Takovými hovadinami je film prorostlí.

Osvícení (1980)

Kubrickovi filmy jsou sice výjimečné a pár by jich měl člověk znát, ale to jak on natahuje scény je pro mě k nevydržení. Co jinde trvá 5 minut, on má potřebu točit 15, a tak si vždy najdou části ve filmu, kdy se koušu nudou. Jinak Nicholson mi tam přijde svým výrazem šílený od začátku, takže když pak zešílí, tak už to zas taková proměna není.

Ill Manors (2012)

Skvělá práce kamery a zvuku v jinak nudném britském prostředí. Obdivuji, co se tím dalo všechno zachránit, ale ne spasit.

Chata v horách (2012)

Hodně slabé provedení už předem špatného nápadu. Kostka je mnohem lepší film. Film je plný blbostí, které nejsou humorné a rozhodně netvoří horor. Film porušuje žánrová pravidla čím - že je to blbost? Takové blbosti chce na plátně?

Krvavé císařství (2012)

Kletba zlatého květu je mnohem lepší volba. Toto je fakt hrozně zpracovaný. Práce s napětím nikde.

Argo (2012)

Výborný napínavý film, avšak nesmyslný hon na letadlo, místo aby mu zakázali jednoduše odlet, je do očí bijící - proč nebyl konec více podle pravdy, opravdu by to ublížilo tolik filmu? O tom příběhu si lze přečíst.

Swordsman (1990)

Pomalý rozjezd detektivního příběhu s perfektně stupňujícím se napětím až po napínavé chvilky jsou v posledních 30 minutách vyzvráceny do frašky toho nejnižšího kalibru. Detektiv ve filmu připomíná toho z Pokrevních bratrů, podobně natočený, jenže ten kdo dokončoval scénář, spadl patrně ze schodů na hlavu. Filmu chybí varování - Pozor, film obsahuje bojové scény bojovníka hned po tom, co si sám usekl ruku.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Paráda, nikdy bych nevěřil, že uvidím něco kvalitního stejného ducha jako byl Flash Gordon. Jemný humor, kteří nenarušuje příběh, a parádní zpracování jiného světa. Nejlepší byl jednoznačně pes z Marsu. Rozhodně skvělý film plný zábavy, který mi připomíná, že nechápu lidi, kterým se líbí mnohem nudnější Star Wars, a dokonce si můžou myslet, že se čerpalo tam. Jak proleze tělem opice s modrou krví, tak kdyby vám to nedošlo, tak pak mluví jak vystřižený z Avatara.