Tajný život včel (2008)

Krásné, smutné, dojemné, ale s mým srdcem to moc nepohlo. Secret life of bees patří spíše do ženské filmotéky. Nicméně Dakota Fanning si hlavní roli solidně povodila a troufám si říct, že z ní vyrůstá druhá Kate Winslet (co se týče úspěchů). 70%

Nouzový východ (2008)

V prvém případě by mě zajímalo, proč je to přeloženo jako Nouzový východ? Myslíte, že překladatel ten film viděl, než tomu dal název? A k filmu - dejte hlavní role Leonardovi a Kate a máte zaděláno na velký úspěch, aniž byste se museli snažit. Sam Mendes je jen třešničkou na dortu, ale jeho style tomu dává grády. I tak existuje mnoho emotivnějších filmů, které mě vzali za srdce víc než tento film, lépe řečeno než jedna silná scéna ve filmu? 70%

Rudovous (1965)

Nevím, jestli tyhle lidi viděli stejný film jako já, každopádně já včera na ČT2 viděl 3 hodiny bezduché nudy. Je to mé první setkání s Kurosawou a asi možná poslední. Tohle nemělo šťávu.

Surfařská svoboda (2008)

Kdybych měl rozdělit hvězdičky : ** za celkový dojem, zážitek, nadšení z filmu, ** za inteligentnost, uměleckost, duchaplnost, hloubku a vtip, a * za audiovisuální zpracování, efekty, krásu, tak pro film Surfer Dude totálně vypadnou ty dvě prostřední hvězdičky, a jelikož je zima a tento film je naprosto letní záležitostí, tak i část z té první hvězdičky a vyjde to na hezkých 50%. A teď vysvětlení. Film je děsně hloupý a i většina hereců, včetně toho hlavního, se chová naprosto dementně a pseudokomicky, ale jak píše Angie, sluníčko, moře, surfing, pláže, !!nahé!! baby, tráva, reggeačko aj. vás dostane do té správné letní chill nálady a Surfer Dude si nevídaně užijete.

Divoška (2008)

Asi mám slabost pro filmy obsazené samými děvčaty. Dojemný příběh, rozkošná Emma Roberts. 17 let má a už se stala mou nejoblíbenější herečkou :)

Domácí mazlíček (2008)

A pak že prý kozy neutáhnout celý film. Možná na to stačily jen ty jedny kozy. A možná i trochu její zadek. Anna Faris je prostě sexy!! Jinak není divu, že film dominuje občas až nehoráznou stupiditou, když hlavními herci jsou vlastně samé baby. Ale dobrá oddechovka, dobrý soundtrack. Typická šedesáti procentovka. A kua mohli by na Masárně taky uspořádat nějakou Aztec party !!

Inland Empire (2006)

Co to kurva je? Tohle jsem během filmu řekl asi 10x. Sereš mě Davide. Fakt mě sereš. Panu režisérovi se asi nelíbilo, že se našel někdo, kdo si myslel, že pochopil Eraser Head, Lost Highway, Mulholland Drive apod., tak vytvořil ještě větší slátaninu s 3 hodinovou stopáží a aby toho nebylo nebylo málo, tak do toho zatáhnul už tak těžko chápané Králíky. WTF ?? První hodinu jsem se jakš takš držel, domýšlel si, proč to tak asi mohlo být, po další půlhodině jsem se ztrácel a ve druhé hodině jsem už byl nasraný. Ve 2,5 hodinách filmu se našlo světlýlko, kdy se odhalilo, že některé scény mohou být jen součástí natáčeného filmu, ale pak přišel ještě větší guláš a když si člověk myslel, že už je úplně v prdeli, tak se dostal ještě do větších sraček vyvrcholených v naprostou nevědomost... " and it's kinda layin' a mindfuck on me. " Po Lost Highway, Mullholland Drive jsem si sedl do křesla a půl hodiny přemýšlel...co? jak? Po Inland Empire se můj mozek zavařený 3 hodinovou soustředěností nezmůže vůbec na nic. Dost mě láká podívat se na film znova, ale tu radost Davidovi neudělám. Už vidím, jak se zákeřně směje tomu, jaký jsem debil, že jsem znova naletěl a zabil další 3 hodiny mého života, když ten film vlastně třeba ani žádný smysl nemá. A kdo tvrdí že jo, tak je to pěkný psychopat. Doufám, že teď Davie natočí něco, co opět potěší oko a mozek přemýšlejícího diváka, nebo aspoň vydá k novému filmu návod.

Jezero smrti (2008)

Co to kurva bylo za psycho lidi? Jednoho vypatlanýho zmrda za druhým bych upálil, natočil to, poslal jejich vyžraným buranským rodičům a ty pak vyvraždil motorovou pilou. A na tu čubku bych tím autem hodil ještě zpátečku. A všechno bezlítostně.

Řekni, že mě miluješ (2007) (seriál)

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů. Nejen proto, že jsem na něj dělal titulky, ale hlavně proto, že si mě naprosto získal a zaryl se do srdce hodně hluboko. 3 různé páry, 3 různé osudy, spoustu radosti, úsměvu, spoustu zklamání a pláče, spoustu nahých těl a prasečinek. Tento seriál vám odhalí, co všechno vás může potkat, až se stanete opravdovým dospělým, budete mít před svatbou, potká vás nevěra, budete chtít dítě, nebo přestanete mít ve vztahu sex. Skvělé herecké obsazení, výborná režie, parádní výběr hudby. Prostě Rodriga Garciu žeru. 100%

Lady Snowblood (1973)

Musím být přísný. Dramatické to rozhodně není. Spíše komicky násilné, místy absurdní nebo nedotažené. Jako byste poprvé pekli buchtu. Ne moc chutné, ale stravitelné. A Tarantino ze stejného těsta (až) po 30 letech upekl buchtu jako od babičky. Před 30 lety to musela být opravdová pecka. Rozhodně to není nudné, jak tady někteří tvrdí. Lady Snowblood je rozdělený na 4 kapitoly a s každou kapitolou film graduje. Ve 3. kapitole začínají jatka a pokud jste ve hře Mortal Kombat nevěřili, že lze jedním švihem ufiknout půlku těla, tak úžasná Meiko Kaji (škoda toho hysterčení na konci) vám dokáže, že to možný je. 70%