The Escapist (2008)

Michael Scofield se po 40 letech vrací za mříže jako starý, ošuntělý, nepotetovaný děda. Mozek už tolik neslouží a proto i plán na útěk z vězení už není tak dokonale promyšlený, nýbrž poněkud nudný. Otřelosti, klišovitosti scén a kopírování postav se Wyatt nevyhnul. Ale finišem celého filmu se přiblížil tomu dokonalému Darabontovu z Shawshank Redemption.

Koyaanisqatsi (1982)

Nejdřív mě nudil, pak mě zhypnotizoval, až se mi udělalo blbě, pak mě nasral a skoro uspal. Nikdy jsem u filmu nepocítil takovou úlevu, jako když skončila ta stereotypní uširvoucí chorální hudba. Některé záběry jsou ale dost dobré, bohužel, nebyl jsem vůbec nadchnut.

Proboha! (2008)

Náboženství je jen emoční útěchou pro ty, kteří ji potřebují. Tento dokument je krásnou a trefnou karikaturou náboženství a poukazuje na to, jak jsou někteří věčící neuvědomělí, zfanatizování a hloupí. " Pokud svět skončí nebo dobelhá do budoucnosti zdecimován nábožensky inspirovaným terorismem, pamatujme si, co bylo hlavní příčinou: Člověk se naučil způsobovat masová úmrtí předtím, než dokázal překonat neurologickou poruchu, kvůli které si smrt přál. "

Pátek třináctého (2009)

Americká úchylárna, která z herců dělá naprosté dementy a divákovi se cíleně snaží snížit IQ. Zpočátku děsivé, později děsivě nudné. Ach ty remaky.

Morning Light (2008)

THIS IS JUST AMAZING !!!! Roy Disney jako zkušený sailor a jeho team vytrénuje 11 členou posádku Morning light, která se vydá na 2,500 milí dlouhý závod napříč Pacifickým oceánem z Kalifornie na Hawaii. " This is gonna be an epic story " - And this became and epic story ...aspoň pro mě. Každou vteřinu tohoto dokumentu jsem si užíval - Kalifornie, Hawai, plachtění, oceán, delfíni, západy, východy slunce, parádní lidi, bezvadná přátelská a soutěživá atmosféra, to vše doprovázené skvělou hudbou. A samozřejmě nechybí dojemný a velmi emocionální finiš. Tenhle dokument je bezchybný a musí si ho zamilovat prostě každý ! 100%

Push (2009)

Nezlob nebo na tebe zavolám Řvouny...tohle už je moc ty vole...naprostý výplach mozku...film pro sedláky, zedníky a amíky.

Narušitel (1989)

Narušitel byl vůbec můj první horor, který jsem si ve 12 letech půjčil na videokazetě (tehdy to bylo do 18 let zakázáno, ale ve videopůjčovně asi neměli kšefty). Takže pro mě tento film má velký význam a pamatuji si, že jsem tehdy u něj měl pěkně naděláno. Po 10 letech jsem se k filmu dostal znovu a musím říct, že se pro mě stal kultem. Tento 20 let starý horor převyšuje novodobá Béčka ve všech směrech. Věřím, že kdyby to pro mě dneska byla premiéra a díval bych se na to v kině nebo někdy v noci sám doma, měl bych naděláno stejně jako před 10 lety. Ve filmu je mnoho scén, u kterých se člověk pozastaví nad simple chováním lidí v prekérních situacích, nebo nad neautentickýma a špatně zahranýma fightama apod., ale vzhledem k věku filmu je třeba tyto scény brát s nadhledem. Má to přece jenom něco společného se Samem Raimim, který z Evil Dead 1 udělal taky tak trochu komedii. Ta je zde však zvláště v druhé polovině proměněna v kvalitní horor, na kterém jsem si dnes pěkně pošmáknul. Divím se, že je Intruder tak málo známý a populární, dokonce na něj nejsou ani titulky. Jestli se chcete bát, vřele vám tento horor doporučuju.

3 dny (2008)

Nechápu podhodnocených 60% pro tento film. Jen 60% filmu jsem měl husí kůži. Perfektní kamera, audio-visuální efekty, hudba, děsivý scénář vytváří po celou dobu mrazivou až hororovou atmosféru. Tohle se v Hollywoodu jen tak neuvidí. Pro mě skvelý zážitek a těším se na další Gutierrezův film.

Yes Man (2008)

Není mnoho filmů, které vás zaujmou natolik, že byste se na ně chtěli po skončení podívat znovu. Pro mě Yes Man do té skupiny zapadl, svým originálním tématem, nenápadným humorem, svižností, skvělou hudbou a především díky Jimu Carreym.

Předčítač (2008)

Nelíbí se mi, že se film odehrává v Německu a všichni mluví anglicky. Nelíbí se mi jejich trapně hraný přízvuk. Nelíbí se mi, že Kate ze sebe udělala flundru. Nelíbí se mi, že za to dostala Oscara (Angelina Jolie v Chalenging byla rozhodně lepší). Nelíbí se mi, že je film tak zbytečně táhlý. Nelíbí se mi filmy, týkající se Židů (už je jich moc). Nelíbí se mi "the kid". Nelíbí se mi, že nepřetáhnul tu blondýnku s červenýma plavkama. Nelíbí se mi, že mě v půlce filmu přerušila Česká Miss. Jinak docela pěkný film.