Zakázané království (2008)

Cíl hlavního hrdiny: Naučit se kung fu za dva dny, vymlátit stovky bojovníků a osvobodit nějakého zlatého buzerantského opičáka. Chytré že? Poměrně vtipný Jackie Chan a ty dvě čínské krásky zachraňují celý film. Liu Yifei a Li Bingbing jsou opravdu kouzelné a jejich final fight je pastvou pro oči. Jen trochu škoda, že Li nakonci zbaběle zkřesal Jackie.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008) odpad!

Jak si hovnem utřít prdel. Přál bych si natočit tak špatný film a dostat za něj tolik peněz. Protrpěných 90 minut, zbytek filmu už jsem jen tak projel, protože na to nebyly nervy. Lituju vás, které to zlákalo do kina. A těším se na další Cohenův film, který by se mohl jmenovat Mummy vs. Yetti nebo Yettis save planet.

Seznamte se s Davem (2008)

Moc povedená komedie se spoustou kvalitních gagů. Tyhle kritiky jsou asi od lidí, co viděli nějakou špatnou CAM verzi, jinak to nechápu. Takže se nenechte odradit a klidně si na to zajděte do kina, určitě se budete bavit.

Kopačky (2008)

Jedna z nejlepších romantických komedií vůbec. 112 minut plých zábavy, vtipných, neotřelých scének. Krásné holky, Havaj, moře, surfování, koktejly, perfektní vedlejší postavy, skvělá hudba. J. Segelovi ten to typ filmů výborně pasuje, je vtipný, nestydí se, dokáže ze sebe udělat šaška a sbalit nejhezčí holku ve filmu. Nejsem obdivovatelem anglického přízvuku, ale zasazení Russella Branda do role excentrického, promiskuitního pseudo-zpěváka tento film vygradovalo k dokonalosti. 100%

Pokání (2007)

Bohužel se tento film pro mě stal nemilým překvapením, očekával jsem od něj víc. Strohé, táhlé, nudné, klišovité. Doufám, že už nevznikne do třetí světové války další stereotypní válečný film. Už není možné vymyslet něco nového. Zatím každý film s Keirou, co jsem viděl, byl úchvatný. Ona sama ale celý film neutáhne. Dvě hvězdičky za ten pěkný titanikovský (un)happy end.

Sněhový dort (2006)

Nádherné. Tento dortík byl opravdu chutný. Není co vytknout. Sigourney sice v porovnání s Seung-woo Choem v korejském filmu Malaton slabý odvar, ale i tak roli autistky zvládla skvěle. Alan Rickman - geniální. Krásná atmosféra - východ slunce, jezero, rackové, sněhové vločky - slast pro oči, hudba - dojemná. A ten konec - audiovisuální orgasmus. Sněhový dort si řadím do svých TOP 20.

V moci ďábla (2005)

Přál bych se vrátit do svých mladých let, kdy bych se před takovýmto horůrkem schovával pod peřinu. Jenže bych pod tou peřinou nebyl asi moc často. Hororových prvků je vskutku málo a těch krimi ze soudní budovy přemíra. Ale zdravá přemíra. Laura Linney se stala po Reese Witherspoon (Pravá blondýnka (žert)) mou nejoblíbenější filmovou právničkou. Protože svou práci odvedla fakt dobře. Se svou kompozicí se tento film stává příjemnou podívanou, kterou musíte vidět až dokonce.

Transformers (2007)

Kvantita přesahuje kvalitu. V tom smyslu, že tento film vydělá spoustu peněz a přitom je to velké béčko. Děti budou sbírat samolepky, hračkárny budou vydělávat a i v blbých cornflakes budou plastický napodobeniny robotů. Patetický příběh. Spoustu nelogismů (Pouštního štíra muselo sejmout několik raket ze stíhaček a černého robota ve městě položila na zem jedna rána z bazooky, jak je to možné?..Povídačky o tom, že na Marsu jsou roboti - dětinské) . Trapné pokusy o humor, napětí nulové. (Proč se ti roboti při pustošení města pořád chlubili - já jsem Starscreemer, já jsem Megatron - koho to zajímá?). Tenhle film je mi proti srsti. Kdybych nečekal na bayovský happy end, tak se ani nedodívám. Dvě hvězdičky za efekty a za scénu kdy jeden z robotů pomočil člena S-7.

Maljukgeori janhoksa (2004)

Tento film nepatří mezi emocionální bomby z korejských romantických dramat jako třeba Be with you, Someone special, A moment to remember, ale má své kouzlo. Příběh popisuje zkušennosti korejských studentů střední školy v 70. letech tyranovaných nekompromisním výchovným učitelským systémem postiženým militaritní režimem. Mladého a klasicky ostýchavého hlavního hrdinu představuje Hyun-soo, který byl již od mládí velkým fandou Bruce Leeho. Dostává se do třídy pubertálních studentů, kde panuje faleš, šikana a tělesné tresty. Zástupcem light humoru toho filmu se stává Hyun-sooův tlustý přítel, obchdoník s pornografií, imitátor Bruce Leeových kousků. Hyun-soo poznává svou první lásku, dívku z vyššího ročníku, kterou zachrání před bandou otravných, oplzlých nadrženců a získá si tak její náklonnost. Tady se začíná projevovat falešnost kamarádů, díky které Hyun-soo dívku ztrácí a z nevinného, neprůbojného otloukánka se stává brutální drsňák, který bez lítosti vymlátí celý gang namyšlených šikanujícíh agresorů a stává se tak hrdinou celé školy. Pre-finální scéna, vystupňovaná nostalgickou hudbou, ve které se Hyun-soo setkává s dívkou svého srdce, loučení a fakt, že už nikdy nebudou spolu, každou slabší povahu doměje k slzám.

Byl jsem při tom (1979)

Velmi originální sarkasctická komedie zesměšňující americkou smetánku v podání mentálně zaostalého zahradníka nedotknutého společnskými normami, který si svým charismatem a nevinnou nevědomostí získal nejvyšší kredit. Scéna : " I like watching ", kdy se bláznivě zamilovaná blondýnka začne sebeuspokojovat vedle zahradníka a ten u toho sleduje televizi, patří k humorným skvostům filmařiny.