Pro pár dolarů navíc (1965)

Přesnej western. Lidé, co mají potíž se do filmu vžít, budou nadávat na dlouhé záběry, kde se nic neděje. Protože nechápou.

Hostel (2005)

Koukám, že zdejší národ prostě nepřekousne, že si Amíci dělaj srandu ze Slovenska. Trochu nadhledu lidi, zas tak hroznej film to není, i Texaskej masakr motorovou pilou má přes 50%, a to je dost podobnej.

Bytost (1982)

Já tu ženskou prostě žeru.

Big Lebowski (1998)

Creedence, tráva, pivo, bowling. The Dude je taky jedinej člověk, kterej umí za volantem auta, kde bezďák vykonal potřebu, hasit pivem spadlej špaček od jointu, díky tomu nabourat do popelnice a pořád vypadat cool. You´ve finally killed my car.

Tango a Cash (1989)

Takový uzávěr akčňáren 80. let. Se všemi těmi cool hláškami, relativně důmyslnou akcí, machrovinkama, prototypem obrněného Chevroletu od dědy, kterej nápadně připomíná Q z Jamese Bonda, až po hromadu klišé. A náhodou mně se to líbilo, nemám co vytknout. A dodneška nosím opasek, protože co kdybych někdy potřeboval sjet po drátech přinejmenším VVN, které nemají pojistky...

Sucker Punch (2011)

Prý film podle her a pro hráče... No tedy pařil jsem hodně her, ale tohle je i na mě moc :) A ještě kdyby hlavní hrdinka nevypadala jako prototyp facebookovské duck face...

Mrtvý sníh (2009)

Jednu světlou chvilku, které bych dal 4* (film jinak nic moc), bych našel. A totiž masakr za pohodových tónů Min dag. Ale proboha, sex v kadibudce?! Romantika jako prase. A ta holka musela být asi hodně nadržená, když při svých dispozicích vzala za vděk takovým tlusťochem.

Pozemšťan (2007)

Tento film si vytyčil určitý rámec, který do puntíku splnil. Možná ho i překonal. Člověk se nad tím zamyslí, je to zajímavé, hodina a půl uběhla rychle. Ale jinak žádná extra třída.

Rec 2 (2009) odpad!

Zajímavá zombie variace. Ale jsem si docela jistej, že i když je na kameře zapnutej noční režim a infra přísvit, ostatní klidně můžou používat baterky (dokud nebudou svítit přímo do kamery), takže za tenhle totální kiks tři hvězdy dolů! A nad "speciální jednotkou" se snad ani rozplývat nebudu. Neumí mířit, neumí pořádně obsluhovat zbraně, taktický průzkum jim nic neříká, výcvik asi prochlastali, velí jim kněz, nesou s sebou jen pár nábojů, no ale hlavně že jeden z nich furt žmoulá kameru a nikdy s ničím nepomůže. Navíc si všichni ucvrknou do kalhot hned při první věci, který nerozuměj. A ta kráva, co omylem zastřelila velitele hasičů, proboha, proč jste jí někdo tu berettu nesebral, už od prvního pohledu bylo jasný, že je s ní stejně nebezpečná jako ty zombies! Tu jednu jedinou hvězdičku jsem dal za pěknou reportérku potažmo Satana, nebo co to bylo, ale později jsem musel dát odpad.

Pontypool (2008)

Konečně jsem po chvíli pochopil, že se prostě film z toho studia nepohne, a že je to zase něco jako The Man from Earth, tedy že to bude stavět jen a pouze na atmosféře. Ale jako takový docela ujde, jen mě nakrknul ten nesmyslně vznešený konec, který tam byl ale lautr úplně zbytečně. Samotné šíření viru za pomoci slov je poněkud diskutabilní, ale za to originální.