Jurský park (1993)

V roce 1993 to byl obrovský trhák. O 21 let později je z toho už jen směska hezky vypadajících efektů a skvělého soundtracku na nedělní večer. Všechno ostatní je na můj vkus dost nudné. Nespasí to ani Samuel L. J. ani Jeff Goldblum. Problém s oživením dinosaurů díky jejich krvi uvězněné v jantaru bych problém, při troše dobré vůle neměl. ale to, že v Kostarice roste rostlina, která měla vyhynout před 30 miliony let? To už bylo i na mě moc. Kde vzali DNA zkamenělé rostliny? 4 hvězdičky za vliv, který tento film měl na celou mou generaci. Celkově dávám 70%. Život už si najde cestu :)

Očista (2013)

Dlouho jsem neviděl něco, z čeho bych měl po shlédnutí tak smíšené pocity. Nápad filmu ve mě vyvolal zvědavost a očekávání. Postavy už méně. Jejich chování bylo nelogické a chaotické tak, že jsem jen čekal kdy někoho z rodiny konečn zabijí. Ne, že bych jim to přál, ale zasloužili by si to. Zklamalo mě nevyužití hlavního záporáka,který měl prostoru, k projevení charakteru chladného záporáka bez emocí po hříchu málo. K tomu přidám ještě zbytečně předvídatelný zvrat, kdy o sousedské nevrařivosti a závisti nebylo už od začátku pochyb. A k tomu všemu záchrana na poslední chvíli, kdy se první "špatné" rozhodnutí syna změní na nejdůležitejší pro celou rodinu. Celkově 45%. Jedním slovem "zklamání".

Nestvůra z hlubin (2004)

To je něco strašného.To bych se radši koukal v kotelně na kotle. 10 minut bylo až moc. Ale chápu, že pro někoho to může být dost zábavné. 5%. Ale za ty chapadla jednu dám.

Halo 4 - film (2012) (seriál)

Slušná blbina, která sice obsahem kulhá až moc, ale máto něco do sebe :) Člověk se chvílemi nudí, chvílemi hledá důvod proč se to točilo, čeká kdy se něco začne dít a BUM. Jedna akce lepší než druhá. Za skvělou hudbu, vizuální stránku, efekty, hlavního hrdinu a taky to, že nebyl poznat nízký rozpočet musím dát 3*. K tomu překvapivě vtipné vystřižené scény, které byly na natržení bránice přidám ještě jednu, takže výsledně 4/5.

Komando (1985)

50% - I přes to, že je to akční slátanina se spoustou nesmyslů v zápletce a absurdních smrtí v průběhu jsem i nemohl odpustit jednu hvězdu navíc. Asi kvůli hlášek nebo z čisté nostalgie. Prostě "Arnold Classic" v nejlepší formě ve které hrál ve filmu. Od dětství mám tyhle blbiny rád a pokaždé se na ně rád podívám. Žádný kumšt, jen nesmrtelný hrdina, který pokaždé vyhraje a padouch je potrestán nebo zabit nejákým super cool způsobem.

Vetřelec vs. Lovec (2007) odpad!

I přes to, že jsem se na něj nevydržel dívat v celku, ale přeskakoval jednotlivé scény, první ?film? v mém životě, ze kterého mi bylo fyzicky špatně. Podle Einsteinovy teorie čas neplyne vždy stejnou rychlostí. Toto nepopsatelné "něco" to jen potvrzuje. Každou následující minutou se čas přibližoval k absolutnímu zastavení. 10 minut života, které bych rád zpátky, ale co je pryč je pryč.