Berlínská mise (2013)

Film bych rozděllil na dvě půlky: ta první více špionážně-politická, ta druhá akčnější a napínavější. Koho žánrově baví spíše ta první, prosím, já jsem zastáncem raději té druhé.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Opravdu už přehercováno, těžce neoriginální a fakt nuda. Navíc, některé scény jakoby byly vystřižené z béčkových filmů. Celkově vzato má tato série sestupnou tendenci.

Signál z neznáma (2014)

Konečně po nějaké době opět slušné sci-fi říznuté thrillerem a s koncem k zamyšlení. A zprvu to přitom na sci-fi ani moc nevypadalo. První půlka je trošku roztahanější - sic stopáž přesto stále krátká, občas se vyskytují nelogičnosti, ale druhá polovina filmu to vynahrazuje. Vyplatí se tedy dokoukat až do konce.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Velmi příjemná podívaná do světa lidí s autismem, kteří jsou schopni i přes tento hendikep vytvářet hodnoty, a né ledajaké. Vidí totiž věci jinak, než bývá běžně obvyklé, a toho si právě všímá tento film. Zároveň film ukazuje na jejich nelehké proplouvání životem. Byť se jedná o TV film, neshledal jsem nijak sníženou kvalitativní laťku, vše běží jak na drátkách a ve filmu dokonce hrají i některé známé tváře. Autoři trefně použili názorných představ hlavní aktérky, často vtipně zpracovaných. To se často nevidí. Více takových filmů ze života, prosím.

Zátah 2 (2014)

Jednička byla podle mně o fous lepší, originálnější. Tady je to další z řady těžkých asijských gangsterek s policejní infiltrací. Nutno ale dodat, že povedená mlátička. Souboje byly vymazlené a dlouhé, některé postavy byly natolik dobře charakterově zpracované (třeba paní s kladívky a její přítel s bejzbolkou, mlaďoch o hůlce či houmlesák zabiják), že prostě přirostly k srdci.

Oceány (2009)

Krásné a nevšední obrazy vodní přírody s trochou silného apelu na ekologično. Dokument téměř postrádá mluvené slovo, takže člověk mnohem silněji vnímá vážný hudební podkres a především perfektní ozvučení mořského světa. To dodává dokumentu další rozměr. Člověk se nekochá jen obrazem, ale také zvuky živočichů - třeba slyšet, jak cupitají a bojují takoví krabi, to je vskutku parádní.

Turbo (2013)

Škoda. Moderní animáky mám rád, ale tohle byla hloupost. Šnek který předjede i formuli. No, co k tomu dodat.

Muž z oceli (2013)

Parádní katastrofické sci-fi. A že nuda rozhodně nebyla...

Jmenuji se Khan (2010)

Myšlenka dobrá, ze začátku se to tak alespoň zdálo, ale typická vlastnost ind. filmů se ani tomuto snímku prostě nevyhnula - na Evropana zbytečně dlouhá stopáž (úvod by šel zkrouhnout, stejně tak i zbytečné a kýčovité záplavy v údolí).