Croodsovi (2013)

Opravdu dech beroucí animace, to se musí nechat. Tradiční zápletka, vtipné a zábavné, i ponaučení nejen pro děti. Takové to bylo. Co mi však ale trošku vadilo - s ohledem na děti, kterým je to asi především určené - tak opět neskutečná nerealičnost. Vím, že je to pohádka, ale všeho moc škodí - nesmrtelná rodinka, snowboardování poskále, tatík zvedá tunové balvany atp. Jen aby si z toho ty děti nevzaly příklad...

Nejvyšší nabídka (2013)

Překvapivý závěr, to jsem fakt nečekal. Celově vynikající snímek.

Nezvaný host (2007)

Opravdu příjemný, dobře čitelný film, u kterého se člověk nenudí, prožívá ho a dokáže se do něj vcítit. Bravo!

Defiance (2013) (seriál)

Po pilotu jsem to vzdal. Připadalo mi to jako televizní inscenace.

Na dno vášně (1997)

Milostný pětiúhelník. Přišlo mi to dost předvídatelné a až moc okatě provázané, místy navíc přihlouplé. Někdy jsem se až smál tomu, s jakou další blbostí autoři ve filmu přišli. Skoro jsem to ani nedodíval.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Jako celek mi to přišlo výborné. Skvělé animace, efekty, práce s kamerou, ty mě dostaly.

Pot a krev (2013)

Opravdu dost střeštěný, někdy až přiblbý, ale protože se to prý opravdu stalo, tak to až zas tak tolik nevadí.

Revoluce (2012) (seriál)

V některých ohledech podobné seriálům Lost (tajemno, hledání odpovědí na otázku "proč došlo ke katastrofě", záchrana světa) či Walking dead (- samozřejmě nejsou zde zombíci - postapokalyptický svět bez elektřiny a všeho, co k tomu patří: chaos, nedostatek, mocenské touhy, násilí...). Pro milovníky katastrofických a sci-fi záležitostí je tento seriál povinností. I když byly občas díly nevývažené, vyplněné vycpávkou, která odpoutávala pozornost od hlavní dějové linie zbytečnými "vedlejšáky", seriál dokázal udržet mou pozornost. Ať už to bylo díky perfektně vykresleným postavám (ty si člověk prostě zamiluje - záporáky i klaďasy - a vlastně, kdo je zde dobrý a špatný? Každý chvilku na každé straně barikády) a vztahy mezi nimi, či neustálým napětím a čekáním na odhalení toho, co vlastně stojí za výpadkem. Ještě na závěr: sice jsou zde flashbacky, jako třeba ve Ztracených, ale tady jsou mnohem kratší a stravitelnější, v Lostesch mi dost lezly na nervy.

Tísňová linka (2013)

Nepřesvědčivý, předvídatelný thriller se slabými hereckými výkony (jak šílence, tak i operátorky). Nuda...