Mé druhé já (2007)

Zoufale okoukaný scénář by nebavil nikoho, pokud by Jordan občas nezakýval s kamerou a Jodie nehrála jako z partesu. Sice si k její postavě pořádnou cestičku nenajdete, ale co, po okreskách to taky není špatné, obzvlášť, jsou-li lemovány hezkými filtrovanými obrázky a náklaďákem použitého střeliva. Zkuste to a když na pár minut usnete, nemusíte se bát, že o něco přijdete.

Chuť lásky (2007)

Šel jsem na romantické drama a dostal jsem odlehčenou verzi porna, v níž je dramatických prvků asi tolik, co kvalitního masa v hospodském guláši a romantiky jako alkoholu ve Virgin Mojitu. Benton je definitivně senilní.

Království (2007)

Maximální nářez, ve kterém jde především o chytré řeči a až poté o G-E-N-I-Á-L-N-Í akci, jež mě donutila zapustit tělo do sedačky a 15 minut ani nedutat. Berg dokáže přinést na stůl drámo ze staré školy (především díky schopnému scénáři), dokáže se (pokud chce) vyhnout klišé a navrh celý monstr dlabanec okořenit svým neotřelým vizuálním stylem. Je to dravé, drásavé, posmutnělé a plné emocí, které jak vidím radary některých uživatelů nezaznamenaly. ;) Jamie Foxx je Bergovým okem takový masér, že by mohl bourat baráky pohledem, Jason Bateman by uhláškoval i o dva metry vedle stojícího cápka s kulometem a Jennifer Garner se rozhodně nemá za co stydět. Sečteno a podtrženo, Království je jeden z nejsilnějších zážitků roku, který rezonuje s každou minutou do astronomických výšin. Není to dokonalé (akční finále by tam vůbec nemuselo být), ale Berg opět potvrdil, že je na čase vyšvihnout se mezi hollywoodskou smetánku. P.S.: Jeremy Piven jako obvykle ruluje.

Síla srdce (2007)

K uzoufání nudná fraška, která postrádá pořádný scénář a především MNOHEM lepší herečku do hlavní role. Osobně jsem Angelině nevěřil ani jeden pohled, výkřik či slzu a spolu s tím jde pak i zbytek filmu velmi rychle do kopru. Winterbottom není špatný režisér a jeho vizuální styl mi imponuje, ale z podobně bezkrevného námětu nemohl vydolovat víc než místy slibnou atmosférickou podívanou s ucházejícím soundtrackem, ve které každá vedlejší postava přehrává ústřední hrdinku o každou kudrlinu jejího účesu. P.S.: Angelino, jdi radši mlátit žraloky do Tomb Raidera 3, prosím.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Když na nějaký film slyším chválu ze všech stran, povětšinou si k němu vytvořím hromadu předsudků. U Ghost Doga platilo to samé, jenže pak zazněly první beaty, první sřelba z tlumiče a první verše z kodexu cti a já zjistil, že doplňovat si filmové vzdělání se někdy vyplatí.

Gympl (2007)

Což o to, Gympl je rozhodně zábavný film, u kterého se nudit nebudete, bohužel je to však jen vedlejší produkt Vorlovy tvůrčí neschopnosti, jež je patrná především ve scénáři , který nedává ani trochu smysl, a posléze i v odrhkané režii.

Síly temna (2006)

Banda naleštěných egomaniaků válčí uprostřed tmavých lesů pomocí nadpřirozených sil. Ale no tak...

Boj (2007)

Největší zklamání roku? War. Nejhorší akční film roku? War. Nejstupidnější film roku? War. Film s nejimbecilnější pointou? War... a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Stále mě nepřestává překvapovat, jak může někdo s dvou ultimátních bijců udělat pouhopouhé máničky, které téměř vůbec nefajtí a když už se do nějakého souboje dostanou, mají po rukou tak špatnou choreografii, až člověku lezou oči z důlků. Doporučuji Atwellovi, aby se co nejdřív vrátil k natáčení záznamů z hip-hopových koncertů, protože v akčním žánru ho nic dobrého nečeká. A za ten závěr bych scénáristu nejradši přetáhl katanou přes prsty, aby zjistil, že za psaní hovadin se někdy platí.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Mindless popcorn až na půdu, který jede od začátku do konce jako mašina namazaná nejnovějším Mogulem. Je to hlasité, barevné, srandovní a neskutečně hot. Pokud člověk přistoupí na hru, kde se nesmí myslet, zklamaný neodejde. A navíc. Je tam - tenkrát ještě neznámý - Shia. Go angels go.

2 dny v Paříži (2007)

Zdařilý mix přirozených dialogů a lehce excentrického Goldbergova komedianství, který je podpořen decentní režií a solidním scénářem, jemuž ubírá na zářivosti akorát místná předvídatelnost. Kdo má rád Linklatera, s tímhle levobočkem rozhodně neudělá chybu.