Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Těžko vyložit pocit naplnění, který ve mne snímek zanechal. Skutečně se jedná o nádherné vyprávění, zprostředkované beze slov, jen s použitím všeříkajících obrazů ve spojení s přírodou. Díky své "jednoduchosti" dokáže zaujmout široké spektrum. Je jedno, jestli jste Asiat, Evropan, Afričan, či obyvatel jiného kontinentu. Tohle vás pohltí od začátku do konce.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Tohle mě bude strašit hodně dlouho, ale bohužel ne atmosférou, ale kvalitou zpracování, která je naprosto nulová. Musim uznat, že jsem se takhle dobře nezasmál hodně dlouho. Dvě scény si pamatuju do dneška. 1) Pomrknutí Creepera na cestující autobusu ve stylu "ty půjdeš". 2) Když Creeperovi vyrostla druhá hlava. Very funny, jenže to tak nějak nezapadá do koncepce Horor. :) Never ever more.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Ne, ne, ne. Tohle je naprostá recyklace nápadů, jakou jsem v posledních několika letech viděl. Jestli v tomhle filmu něco funguje tak je to... No vlastně nic. Akce je nudná, režie odfláknutá a ani Angelina se mi tady zas tak moc nelíbí. Jedině zajímavější lokace a trochu lepší scénář to zachraňují aspoň na 2*, jinak bych byl nucen tam tu jednu přišít. Prostě některé hry by se měly nechat na pokoji a nepřevádět na plátno, protože tohle byla vážně škoda peněz i času. A to jak pro filmaře tak pro diváka, který trpí, trpí a trpí a to si za návštěvu kina nezaslouží.

Láska nebeská (2003)

Ultimátnější romantiku aby člověk pohledal. Láska nebeská je dokonalý film nabitý pozitivní náladou, která vyžene z hlavy jakoukoliv depresi.

Mizerové II (2003)

Michael prostě umí. V Mizerech 2 ukázal přesně to, co po něm fanoušci chtějí. Žádný ucajdaný patriotismus, rádoby hluboké myšlenky, ale jednoduchý koncept z prvního dílu okořeněný několikrát větším rozpočtem. Z čehož vyplívá jedna akční scéna za druhou, průlet kamery kolem auta sem a tam, jeden výbuch vpravo druhý vlevo, loď letí přes stříbrné Ferrari, no prostě děsně stylová podívaná pro odreagování a uvolnění se. Nepřemejšlejte o tom, že tady nikdo nemyslí na následky rozbořených domečků chudých kubánců, nebo že si dva poldové, kteří jsou ještě navíc tmavšího odstínu, můžou dělat prakticky, co se jim chce a ostatní je za to ještě málem plácají po zádech. O tom to vážně neni. K tomu jak Smith, tak Lawrence hláškují co můžou a daří se jim, daří. Nepoužívám to často, ale tohle je kulervoucí nářez, kdo neviděl neuvěří.

Nezvratný osud 2 (2003)

Pohoda klid, průměrný film s pěknými lidmi a ještě hezčími úmrtími

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Peter Jackson je prostě machr a závěrečná část mě dostala tak, jak se to nepovedlo ani jedné z předchozích (i když, tam k dojetí taky nebylo daleko). Kvalita triků sice místy kulhá, ale to je samozřejmě zapříčiněno monumentálností celého příběhu, ve které se první dva díly nemohou králi rovnat. A v rozšířené verzi je to všechno ještě mnohem lepší. Po tomhle filmu, potažmo celé sérii už nic nebude jako dřív. Další z milníků v kinematografii, za který jsem od srdce vděčný. Jen na závěr: Peter si těch několik konců taky mohl odpustit, ale to je jenom taková malá, miniaturní vada na kráse. Good job Peter and thanks a lot.

Pavučina snů (2003)

Další z adaptací Stephena Kinga, která opět potvrzuje, že natočit něco od tohoto autora není jen tak. Příběh o čtyřech přátelích, kteří si vyjedou na chatu, kde ale zrovna úřadují vesmírní návštěvníci je sice celkem zajímavý, ale ztrácí postupem času na atmosféře. První polovinu filmu jsem si říkal, že vidím parádní snímek, který má spoustu kladných míst. Atmosféru, tajemno, herce, napětí. To se ovšem rozplívá v okamžiku, kdy jsou nám představeni emzáci, kteří odstartují tu akční část snímku. Tím se totiž film zvrhává do vod hodně průměrné podívané, kterou drží nad vodou přeci jen slušné herecké obsazení (a Morgana Freemana nepočítám). Tím hlavním je zde Damian Lewis, který si se svou rolí ví rady a jelikož hraje vlastně dvě osobnosti tak působí naprosto skvěle. K tomu slušná kamera a prostředí. Je to prostě průměr, ale přeci jen to není tak hrozné jako tajemné okno.

Pokoj (2003)

Nepopsatelně špatné způsobem, který by i Ed Wood záviděl. Must-see pro každého, kdo chce vědět, jak hluboko vede králičí nora vyhrabaná plastovými příbory a jedním rugbyovým míčem. Ideální adept na půlnoční projekci ve Varech. Jenže na to nemá Zaoralová... ehm... no prostě koule.