Marvel Studios: Assembling a Universe (2014)

Tak nám kluci z Marvelu ještě jednou přestříhali bonusy ze všech Bluček a promo featurettů, a přihodili asi 5 minut novinek, historek a obrázků, aby si z toho fandové naprděli do kaťat a začali koukat na Agents of Shield.

Kráska a zvíře (2014)

"To muselo dát práci, co? A přitom, taková blbost!" Máš pravdu, Simonko. Gans si hezky hraje s barvičkami a lavíruje na hraně opulentního a odpudivého kýče, úchvatně máchá kamerou a překvapuje víceméně povedenou trikovou omáčkou z ranku evropské Sněhurky a lovce. Jenže k čemu to, když příběh v kritických bodech nedává moc smysl (zamilovanost proběhla kde?), chemie je pod bodem mrazu (Cassel je v téhle verzi fakt odpornej slizoun) a poměrně vratká je i samotná konstrukce retrospektivního vyprávění, v němž se třepí motivy, ale nakonec zůstane adekvátně zakončený jen jejich zlomek.

Veronica Marsová (2014)

Rutinní sbírka žánrových klišé, které okatě svazují ruce požadavky kickstarterových fandů a ultradebilně tlačený product placement, za který by se nestyděli ani v Ulici. 5/10 a Franco hrající jinou ligu.

Cyborg (1989)

Ale čistě z analytického hlediska za pět pěticípých, protože kdo viděl režisérský sestřih, musí obdivovat jak Pyunův neumětelský pokus o čisté evangelické umění, tak dovednost hollywoodských producentů udělat z tak nesourodého a mimózního materiálu koukatelné osmdesátkové béčko podle žánrového mustru. RESPEKT, CHLAPI!

Fízlové, hajzlové (2013)

Dupieux s každým filmem vybrušuje svůj svérázný styl a tentokrát už to bylo málem na plnou palbu. Chci víc a vím, že bych měl.

You're Next (2011)

Konec (resp. závěrečná dvacetiminutovka) to malinko pozvedne. Atmosféra je ale až na pár střípků poměrně slabá, takže ač jsou mordy pěkně křupavé a chutné, nějaký strach, nedej bože napětí se nekoná. A první zvrat už okatější být nemohl.

L. H. (2013) (studentský film)

Bylo by fajn, kdyby si čeští mladí filmaři přestali vybíjet svoje sexuální frustrace a touhy tím, že je nacpou do filmu, aniž by to mělo nějaký důvod. Tohle je za poslední rok už potřetí a mě už to začíná celkem točit. Skoro stejně jako korupční konotace. Jinak celkem dobrý.

2 zbraně (2013)

S dabingem výrazně větší (rozuměj necenzurovanější) zábava než s originálem. Což je pro pány za kamerou tak trochu ostuda. Jinak fajn první polovina, kdy funguje jak humor, tak řetězení akce. Potom už se jedná spíš o dojezd na neutrál, kde fungují jenom hlášky, ale přesto fajn jednohubka s překvapivě sehranou hlavní dvojkou. Jen se za týden neptejte, o čem to bylo a co tam bylo zajímavého. Nevzpomněl bych si.

Univerzita pro příšerky (2013)

Ruku na srdce, nebýt Příšerky od Pixaru, sklízely by výrazně lepší hodnocení, protože mají sevřený a fungující příběh s dostatečnou porcí humoru a tradičně skvostnou animací. Že je to celé velké klišé a jede se až na finále podle mustru? Fuck it, to platí kromě LEGA skoro pro všechno. Příšerky jsou zábavné a o nic jiného nakonec nejde. Kromě tuny nového merchandisingu v Disney Storu. 7/10

Láska mezi kapkami deště (2013)

Animace natolik soběstačná a okouzlující, že mi bylo 6 minut naprosto u řitě, že to nedává VŮBEC smysl!