Líbáš jako ďábel (2012) odpad!

Vzhledem k tomu jaké filmy dokázala paní Poledňéková točit a to co předvádí v tomto filmu, navíc narvaném celkem dobrými herci, dávám 0. To se snad nemohlo stát ani v Absurdistánu. Nedá se na to koukat ani 5 minut. Pokoušel jsem se na to dívat už podruhé, ale opět to nešlo.

Poslední Mohykán (1992)

Krásná hudba která svírá žaludek a s ní i krásný příběh z historie. Konec který tě nenechá usnout. Silné historické drama plné lásky, statečnosti, cti, síly a zrady. Skvělé výkony skvělých herců a režie.

Světáci (1969)

Kouzelná doba a kouzelní herci, jako nevzdělanci v proměně, která se úplně nepovedla v režii Z.Podskalského. Vznikla v době nejlepších českých superkomedií a i mezi nimi kraluje. Můžu jí vidět i několikrát za rok. Pan Libíček č.1.

Zbohatlíci (2011)

Ze začátku chytrý pokus, sociálně velmi slabá rodina vyhraje prachy a jede si je užívat parádně do Monaka. Ze všeho sešlo prvním pokusem o vtip. Pravda byla v tom, že lidi mají zůstat tam kde jsou. Korunu tomu dala investice, kterou se celá rodina dostala tam, kde byla na začátku. Přál jsem jim to. Jejich blbost nebyla ani trochu vtipná.

Půlnoční kolona (1972)

Označení komedie byla pro mě záhadou, možná tak hořká. Začátek příběhu sliboval lepší zápletku a humorné scény, ale opak byl pravdou. Celý film neměl koncepci. Chyba byla asi v tom, že všeho moc škodí. Kouzlo toho, že pět záklaďáků má volné odpoledne a večer před sebou se prostě do tohohle filmu nevešlo.

Frankenstein (2004) (TV film)

" Až roztaje led poplujeme domů" ??? to by jeden neřekl ???

Samsara (2011)

Pastva pro oči. Krásný zážitek barev a teměř neuvěřitelná příroda, záběry co berou dech.

Čtyři slunce (2012)

Marek Šácha - úžasný výkon mladého herce, dal bych mu pět hvězd, pokud bych film hodnotil podle jeho výkonu. Film sám dává něco co je po letech duchovní filmové prázdnoty nad rámec mého myšlení. O to však víc k zamyšlení.

7 zabitých (1965)

Podle mého zbytečný film o ničem.

Bestie (1988)

Nedávno jsem měl možnost vidět film 9.rota , film se stejným tématem, ale opačný tvůrčí protipól. Bestie je v každém případě jako celek zajímavější, věrohodnější a povedenější. Nervy drásající krajina a neústupní Afgánci jsou potvrzením toho, že vševeliká sovětská velmoc v době této války nemohla pokořit přesvědčení a hrdost afgánského národa.