Spáči (1996)

SOLO: 90% prostě "klasika" v tom opravdovym slova smyslu. Skvělý scénář, dobré herecké výkony - hlavně Dustin Hoffman byl excelentní, i když na malém prostoru. vynikající,skvělá, "sociální detektivka, při obhajobě D. Hoffmana slzy v očích nad hereckym výkonem. LOVEC: 70%. klasicka filmařina leč ponekud zdlouhave - sceny s bohem, jakkoli v realu uveritelne, podane sentimentalne a kycovite, propagantisticky. naprosta absence snahy pridat hercům 13 let navic, krome hlavnich hrdinů-hranych jinymi herci. pomerne slusny dustin hoffman, jinak prumerny herec upsouklych filmů ve poslednich 25 letech. zaverecny hepáč zlehla vyvazeny kriminalnim dovetkem.

Líbej mě (2011)

skvělá kamera, dobré herecké výkony, zážitek zkazil jen konec. až do 80 % filmu by to bylo za 80 %, ale od kostela spíš americký líbánkový klišé. nicméně fajn oddechovka.

Mamma Mia! (2008) odpad!

Snad nejotřesnější filmový "zážitek"!!!!

Láska v hrobě (2012)

Srovnání s Třeštíkovou se nabízí jako první. Ale: tenhle dokument v první řadě působí až ne-dokumentárně. Na rozdíl od Třeštíkové tohle není čirá beznaděj. Postavy jsou taky téměř ne filmové - Honza, pábitel, kterej tak trochu pije a bydlí na hřbitově, ale přesto má své vlastní morální hodnoty (zabezpečit ženu, aby měla co jíst, kde bydlet, aby byla čistá a měla chlast a neplakala). Na hřbitově je vlastně šťastný a jak říká v jednom momentě: Vlastně tam tomu šéfuje. Jana: holka, co prý dřív dělala štětku v Holandsku, ale tam to nějak nešlo, tak bydlí v Praze v hrobce. A Honzu miluje, ale jen když nosí pití a sem-tam jídlo. Když je pak oba ze hřbitova vystěhují.......Vondráček do příběhu nijak nezasahoval, nikam ho primárně nevedl. Zajímavé je, že i když si několikrát řeknete: to je strašny nebo fuj, tak alespoň u nás převážil chvilkový pocit štěstí. (A to v momentě, kdy Honza vylezl na střechu hrobky a byl jako Ježíš). Režisérovi šla situaci asi tak trošku na ruku (natáčel tuším 5 let), ale vznikl z toho pozoruhodný a jedinečný film.

Nevinnost (2011)

PO otřesné Kawasakiho růži příjemné překvapení. Skvělé herecké výkony (nejvíc Hynek Čermák + A. Geislerová), poněkud statický výkon O. Vetchého. v českém filmu poměrně originální téma, možná až trošku moc těch témat a motivů, ale nakonec z toho Hřebejk + Jarchovský vyšli více méně se ctí.

Půlnoc v Paříži (2011)

Bohužel jeden z nejslabsich Allenovych filmů. Misty par vtipů, ale zustava na povrchu. Charaktery postav jsou na povrchu, jsou nudne. Ocekavatelny dej, ocekavatelna zapletka. Romantika, ktera spise zklame nez potesi. Od tvůrce cynickych konfliktů se sexualnim podtextem a vybornych dialogickych scen by se dalo cekat daleko vic. Detail: obraz, kdy se hrdina snazi poradit Bunuelovi, jak natocit film, pripomina tak trochu Cimrmana...