• Krátkometrážní

Očitý svědek (2014) (seriál)

Tušila som, že ak sa američania rozhodli natočiť remake tohto seriálu, tak bude určite za niečo stáť. Nečakala som ale, že ma to pripúta do kresla na 6 hodín. Severenia sú proste v kriminálkach top trieda.

Backcountry (2014)

Scenár by rozhodne potreboval prekopať. Má to diery a hluché a zbytočné pasáže, ale to sa týka len úvodu. V druhej polovici to už je iná káva. Krvi by ste sa vo mne nedorezali... a vraj podľa skutočnej udalosti. Daj bože, aby ma v živote takáto "udalosť" nestretla!

Ichi the Killer (2001)

Ichi the killer patrí do kategórie filmov, ktoré sa absolútne vymykajú nielen môjmu vkusu, ale aj chápaniu. Pre mňa je to žáner, ktorý ak by neexistoval, vôbec by mi nechýbal. Nechápem jeho význam a preto zrejme aj prehliadam prípadné kvality, ktoré pre niektorých divákov určite má. Za seba však nemôžem dať viac ako dve hviezdičky a aj to s prižmúrením jedného oka.

Mrzout (2014)

Bilancovanie na sklonku života vo svete, do ktorého už "nepatríte". Aj moja babka viedla presne takéto a podobné reči a niekedy bola naozaj protivná. Napriek tomu som ju mala rada. Lipnutie na tom kým človek bol a čo mal, patrí ku koloritu staroby a tu to vystihli veľmi pekne. Silné 4*.

Expresní zásilka (2012)

Bolo to rýchle a malo to spád, ale to bolo aj asi tak všetko.

Kniha života (2014)

Veľmi príhodný námet tohto animovaného filmu v tomto dušičkovom období. Veľká škoda, že spomenutý námet zostal tým jediným čo ma na tomto príbehu zaujalo. Zaujímavá animácia zabitá dosť nudným a otrepaným príbehom, ktorý dokonca nezaujal ani moje deti. Poslednú pol hodinu sme sa už príšerne nudili.

Stezky světla (2005)

Pekný film so zaujímavo sa prelínajúcimi dejovými líniami minulosti a prítomnosti. Príbeh dvoch ľudí blúdiacich v slepých uličkách svojich životov, ktorí konečne napokon narazili na svetielko nádeje. Veľká škoda, že tento krásny príbeh zapadol prachom zabudnutia.

Volný pád (1993)

Nechápem na čo bola v scenári tohto filmu potrebná postava policajta odchádzajúceho do dôchodku. Celá tá dejová línia mi prišla prebytočná a pokazila mi celkový dojem z filmu. Hlavný hrdina by bol v závere urobil to čo urobil, bez ohľadu na to kto by sa mu v tej situácii prihováral. Michael ale skutočne exceloval a nedovolil, aby tento film u mňa preto zapadol do prachu priemernosti. Takže hlavne za neho dávam 4*.

Záhada Blair Witch (1999)

Tak už aspoň viem, kde sa inšpirovali tvorcovia filmu The Visit. Ručná kamera je v tomto prípade naozaj originálny nápad. Príbeh žiaľ pre mňa osobne akosi málo vygradoval, prišlo mi to akoby sa všetko dialo v jednej tónine, stále rovnaká vlna. Horové to príliš nebolo skôr psychologické, čo je pre mňa pridaná hodnota. Napriek tomu mi celý príbeh akosi rýchlo vyšumel do prázdna.

Werckmeisterovy harmonie (2000)

Ďalší film Bélu Tarra, po ktorom som stratila reč. Neviem čím to je, ale jeho filmy sú obludne nádherné. Ten kto jeho tvorbu pozná vie, o čom hovorím...