Počátek (2010)

Ač je mi líto, ale nemůžu dát Počátku plný počet. Zatím. Po prvním shlédnutí jsem si totiž nevšiml různých detailů, šňůrek, které spletl dohromady jeden z nejlepších světových režisérů Christopher Nolan. I přesto, že příběh byl více než zajímavý, inteligentní a podmanivý, pořád nemůžu překousnout fakt, že jsem až na postavu Eamese, ztvárněnou Tomem Hardym, necítil zhola nic k hlavním postavám. Linka ohledně vztahu Cobba a jeho manželky mi přišla trochu navíc. Marion Cotillard je sice kost, ale do tohoto filmu mi nějak neseděla. Ovšem konec snímku byl veeelmi dobře gradující a opravdu mě připoutal do křesla a nesundal jsem oči z plátna. Nejvíc ze všeho mě ale uchvátila Zimmerova hudba. Co ten člověk dokáže udělat ze čtyř stejných tónů, jdoucích po sobě, je prostě neuvěritelné. Opravdu jsem dlouho neslyšel hudbu, která by se tak hodila k danému filmu. Po prvním shlédnutí tedy hodně silné 4 hvězdy. Po druhém však očekávám přidání té páté. 80%.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Půl hvězdy za moderátorskou dvojici a půl za výběr poroty. Jinak to samé co pro Talentmanii, platí i tady. Nechci se znovu rozepisovat, takže to shrnu do pár hesel. Trapařina, nejnižší forma zábavy, komerce...tady jde pouze o to, udělat z lidí opičky, udělat si balíček z vydělaných peněz a poté z nich kupovat další drahé licence na takovéto kvalitní a smysluplné pořady. Ale proč ne, když to lidi chtěji...

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

No...vetší průser jsem snad nezažil. Trapárna střídá trapárnu, Mareš je prostě...Mareš. Porotu radši ani nechci zmiňovat. Opravdu nesnášim tuhle moderní "zábavu", kde z duševně chorých si lidi dělají srandu a kde z exhibicionistů dělají rádobyhvězdy. Jdu si pustit radši další díl Prostřeno!, ať se dostanu kulturně o pár schůdku výš, do odpadu. 0%.

Tajný agent Jack T. (1997)

Víte, kdybych srovnal film, kterému jsem dal 2 hvězdy, právě s tímto "snímkem", tak by nejspíš šel Steven rovnou do odpadu. Ale jelikož jsem se náramně bavil u idiotských scén, amatérskému střihu (hlavně u bojových chvilek, při kterých Steven zavadil pupkem o mikrofon a točily se na x krát) a Segalovo hustovýrazu, nemůžu dát níž. Zábava je prostě zábava a umělecký dojem musí jednou uhnout stranou.

Dračí srdce (1996)

Před lety mě to celkem vzalo za srdce, ale po opakovaném shlédnutí jsem se načapal, jak se nudím. Každopádně je to film se zajímavým příběhem, kde čin obětování se pro někoho neztrácí na významu. 60%.

Xena (1995) (seriál) odpad!

Moje vnitřní dítě říká, ať to neposílám do odpadu. Tentokrát má ale malý Sollozzo smůlu. Průser.

Kupec benátský (2004)

Nemám rád filmy odehrávájící se v tomto historickém období. Nikdy jsem se nezajímal o toto Shakespearovo dílo. Ba i na hodinách literatury jsem zrovna asi spal, protože jsem nevěděl, o čem Kupec Benátský je. Teď už to vím, a vůbec nelituji (jako někteří hodnotící) čas, strávený nad tímto zpracováním. Výkony Pacina a Ironse jsou prostě famozní. To musí poznat úplný laik. A to, že má film pomalý spád, vůbec nevadí. Ani jednou jsem se nedíval na hodinky:-). Silné scény, kterých bylo poměrně dost, vyrazí dech nejednomu divákovi. Hudba je v tomto díle také perfektní. Kamera mi chvílemi připadala trošku laciná, jako by vypadla z televizních filmů. To je ale malá vada na kráse. Celkově je to dobrý film a zaslouží si své místo ve sbírce. 75%.

Zločinec (2008)

Hodně dobré drama z vězenského prostředí. Stephen Dorff tu hraje opravdu 1. třídu. Val Kilmera bych skoro ani nepoznal, tak mi ani nevadil. Sic film chvilkama zaváněl troškou klišé, ale podle mě, zbytek Felona neměl žádnou chybu. Čeho jsem si všiml hned na první pohled byla vynikající kamera. Ať už scény určené k budování atmosféry, či dialogy s extrémně blízkými záběry, to všechno bylo perfektní. 80%.

Spartakus (2010) (seriál)

Seriálový Spartakus mi ze začátku přišel jak telenovela řízlá s komiksovým softpornem. Vydržel jsem úvodní díly a nelituju. S koncem série, jsem byl dokonce zvědavý na další díl. To ovšem nezastíní opravdu stupidní lačnost produkce po červeným kečupu a zpomalených záběrech s otravným křikem. Navíc digitální triky nejsou na vysoké úrovni, jak to od seriálů z produkce HBO známe. Po herecké stránce nejvíc vynikal John Hannah (Batiatus) a zákeřná blondýnka Ilythia (Viva Bianca), u které sice její přízvuk mlátil do uší, ale o to lépe se na ní dívalo. 60%.

Na odstřel (2009)

Nadprůměrný thriller, který si mě získal novinářským prostředím. Ovšem právě novinářská linka, podle mého názoru, dostala méně prostoru, než si zasloužila. Naopak vztahu Crowe - Affleck se nemuselo dávat k dispozici tolik okének v kinofilmu. Russell Crowe standradně dobrý, Affleck mi nevadil a Rachel McAdams nejenom roztomilá, ale i dobře hrající ozdoba filmu. Co se týče režie, Macdonald ví co dělá, a nenuceným stylem umocňuje atmosféru. Hudba je také perfektní. Pro mě 80%.