Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Megan je kočička, co žere lidi. Už to je důvod, proč si tu kravinu pustit. Amanda je taky pěkná, ale lidi nežere. Srší to ujetou morbiditou, ale horor to není. Spíš takový blbý kříženec mezi Vřískotem a Stmíváním.

Pretty Woman (1990)

Je to místy docela sranda, ale vychvalovat to do nebes jako nejlepší romanťák je ujeté. Haló, lidi, hlavní postava byla obyčejná kurva. To si toho vážně nikdo nevšiml, že je to film o kurvě? To už mají lidé tak zvrácené hodnoty, že jim přijde v pořádku, když je hlavní hrdinka kurva? Jako názorná ukázka amerických hodnot je ten film ovšem skvělý, protože geniálně skloubil špínu kapitalismu a karieristického zazobance se ženou, jejíž čest začíná až tam, kde končí bod G. No prostě romantika jak sviňa. Na druhou stranu je velké umění natočit film o zazobaném zmetkovi a kurvě tak, aby to lidi bavilo.

A dost! (2013)

Neromantická lehká komedie o tloustnutí, stárnutí a odpouštění nedostatků u partnerů za zenitem. Julia Louis-Dreyfus je natolik sympatická, že se na to dá dívat a celý film překvapivě rychle tak nějak jen příjemně plyne.

47 metrů (2017)

Tak Mělčiny byly rozhodně lepší. A nevím, zda za to mohla jejich herečka, nebo dobře napsaná postava. Tady ty dvě uječené pipiny totiž stály za prd. Mandy Moore je nepatrně odulá, takže raději ani neukázala prdelku v plavkách. Její postava je vyděšená pitomá kráva, která by tam nejspíš zařvala na předčasně vydýchaný kyslík. Žraloci se sice chovají skoro přirozeně, ale pořád tam jsou jen jako vraždící bestie, které čekají, až kořist vyleze z klece. Jako by snad měli člověka běžně na jídelním lístku.

Bezpečný přístav (2013)

Laciná televizní zápletka v hollywoodském hávu. Tváří se to jako něco víc, ale pořád je to jako nějaká televizní ubohost. Povětšinou dost nudné a obyčejné. Jedna hvězda navíc za rozkošnou kočičku z Rock of ages.

50/50 (2011)

Film o umírání na rakovinu se dá natočit dvěma způsoby. Při tom prvním si divák celou dobu říká: "Tak už konečně umři." No a při tom druhém po celou dobu drží hrdinovi palce, aby se z toho vylízal. Toto je nepochybně film druhého typu. A že jsem ty palce fakt držel. Být citlivější jedinec, tak mi i slzička ukápne. Jediný film o rakovině, u kterého jsem se i dobře pobavil, protože Seth Rogen je prostě Seth Rogen.

Mělčiny (2016)

Čtvrtá hvězdička je za toho racka. Celou dobu jsem mu držel palce a bál jsem se, aby ho ta Blake nesežrala. Jinak žralok opět jako vraždící monstrum, které musí za každou cenu zabít hrdinku, takže v podstatě komedie, která špiní parybí pověst. Ale přiznejme si, že se na to beztak bude každý chlap dívat jen kvůli té Blake, která je mimochodem taky velmi sympatická a dobrá herečka, krom toho, že je perfektní roštěnka.

Fracek (2011)

Za tři jen díky skvělé Chloe. Celkově to však drží na snesitelné úrovni hlavně herci.

Kempink 2 (2010)

Totožná zábava jako s prvním filmem. Stejní herci, stejný kemp, stejně nezajímavý příběh aneb Účastníci zájezdu a boj za záchranu kempu.

Legenda o Kolovratovi (2017)

Bohatýrská zábava. Rusové opět ukázali Hollywoodu obnaženou prdel, aby dokázali, že i na východě lze točit epicky pompézní mlátičky. Doposud asi nejsilnější zářez pro moskevskou verzi HoléhoÚdu. Pro milovníky fantasy, perfektně natočených bojových scén a hrdinského patosu, kterého není v podobných pohádkách nikdy dost, je tento film naprostou nutností. Nářez jak má být. Jen kdyby ta historie nebyla tak zmanipulovaná. Na mongolské nájezdníky nevěřím ani hovno, ale kdyby tu byli, vypadalo by to přesně jako v tomto filmu. Jenže oni tu nebyli. Ani tady ani na Rusi nikdo nenašel jediný artefakt, který by to dokazoval. Takže slušně silný historický konstrukt, kterému tento film slouží jako důkaz. Co na tom, že Batu byl nejspíš obyčejný běloch?