Od pěti do sedmi (2014)

Přitažlivá Bérénice Marlohe, kouzelná Olivia Thirlby a jeden malý Rus, který zemřel příliš mlád, v nezvyklé romantice o tom, že zahýbání patří k manželství a mělo by být ze strany partnera tolerováno, aneb ke každé manželce jednu milenku a ke každém manželovi jednoho milence - a všichni společně se potom scházejme na snobských večeřích. Jo, nejenom Francouzi jsou tak nemravně blbí, že jim tohle přijde normální. Tak proč se těm blbcům nezasmát, navzdory tomu, že film není vtipný?

Škola superhrdinů (2005)

Na to jaká je to zase teenagerovská sračka, se jedná o překvapivě snesitelné a zábavné dílko. Silná klučičí infantilita kupodivu podávána natolik stravitelně, že se ani dospělý nepoblije. Na výstřih Kelly Preston hned tak rychle nezapomenete.

Pod toskánským sluncem (2003)

Sympatická Diane Lane a příjemná toskánská krajinka. Snesitelná romantika, která nenasere. Originální je, že prioritou tohoto romantického filmu není děj, kde princezna pozná svého prince.

Hořký život komika (2016)

Bravurní DeNiro jako skandální komik, který pro hulvátství a vulgarismy nejde daleko. Nestárnoucí Leslie Mann mu zdatně sekunduje a celé to tak hezky plyne, že se to člověku nemůže nelíbit. Jako takové svižné humorné melodrama o stárnoucí celebritě to je dokonce vynikající.

Pan (2015)

Nejak jsem všechen ten digitální mrdník plný nesympatických herců nedokázal pobrat. To bych nedal asi ani jako dítě, kterým je to primárně určeno. Mám pocit, že Amíci s tím svým blbým Panem zaneřádili filmový průmysl už dostatečně na to, aby se na to jednou pro vždy konečně vysrali. Ale ne, oni nás budou oblažovat ještě i příběhy, jak se mladý statečný kapitán Huhůk kamarádil s tím slavným Pánem.

Já, legenda (2007)

Další blbé zoombie béčko, tentokrát si to však hraje na víc a je v tom předražený herec. Ke konci to vyznívá spíše trapně a závěr mi přišel tak nedotažený, že to až vypadalo, jako by se někdo vysral na scénář a jen se snažil udělat z toho ušatého přeceňovaného černocha co největšího hrdinu.

Stanice číslo 76 (2014)

Docela nudná telenovela na úrovni. Půvab Liv Tyler to drží nade dnem, ale depresivně břitký film zůstává lehce řítkým jako intergalaktický průjem. Fungovalo by to úplně stejně i bez vesmíru a sci-fi kulis, jelikož jde vlastně o rok 1976, kdy pořád všichni jen kouřili cigarety a těhule chlastaly víno. Samozřejmě nesmí chybět skrytá buzna masturbující u holografického videa, aby to diváka ještě více znechutilo. Přesto je tato nevtipná komedie čímsi kouzelná (že by tou Liv?), a tak musím dát maximální možné hodnocení za tři.

Město (2010)

Ben ukázal, že nakonec to i herec bude, a navíc zavřel hubu všem posměváčkům tím, jak skvělý umí být i režisér. Film je to v rámci žánru naprosto dokonalý. Postavy jsou živé a příběh táhne. Rebecca Hall a Blake Lively jsou kočky, které taky dobře hrají. Jako ukázka kriminalitou rozložené Amerika je to perfektní. Až se vám z těch samopalů a toho střílení po nevinných policajtech udělá blbě.

Franklyn (2008)

Velice originální a snadno nepochopitelný snímek. Neprávem mu pak jdou body dolů, protože to valná část diváctva nerozdýchá a vypíná či odsuzuje předčasně. To je to tu potom samý odpad, který vypovídá akorát tak o kvalitě hodnotícího. Franklyn je film, u něhož je těm inteligentnějším od začátku jasné, že se zde prolínají dva filmy a něco tady do sebe prostě nezapadá. Je jasné, že postupně to zapadnout musí. A že to teda zapadlo pořádně. Vskutku zajímavé vyvrcholení. Jen ta atmosféra vázla a celkově to mohlo mít důkladnější režii. Kromě Evičky Zelené to ve výsledku vlastně nemá moc co nabídnout.

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Protivný černoch dokáže zaručeně zkazit kdejakou komedii. Ne každý je totiž Eddie Murphy a já na ty jejich blbé škleby někdy už prostě nemám. Hlavní hrdina je navíc docela odporný tlouštík. Takže to zachraňují Penny z Třesku a především půvabná sympaťačka Olivia Thirlby v žalostně maličké roli. Námět sám je ovšem geniální. Nepochybuji o tom, že taková živnost by v USA musela dobře vynášet.