Nespoutaný Django (2012)

Django opravdu nespoutaný. Tleskám Tarantinovi za jeho další kultovní počin. Nevím co vyzdvihnout jako první, je toho zkrátka tolik, protože ten film je neskutečný. V porovnání s podobně dlouhým Atlasem Mraků se Django nijak nezahřívá, ale už úvodní scéna napovídá, že do toho bude bušit od začátku a vydrží mu to až do konce. Vše podpořeno výborným soundtrackem a hereckou podívanou v čele s Foxxem, Waltzem a trochu i DiCapriem. Navíc se Tarantino umí perfektně a s nadsázkou podívat na historické reálie. Začal s tím v Hanebných panchartech a tady nápaditě pokračuje. Prostě Django s neznělým D!

Kdo je tady ředitel? (2006)

Lars von Trier ... jako vždycky, tak trochu netradiční (tentokrát komedie), ale parádní film. To se prostě musí vidět a jen jednou zaručeně nestačí.

Argo (2012)

Napínavé od začátku až do konce. Zkušenost versus neznalost. Tony Mendez versus všichni. Realita versus skutečnost. Bylo to super a chci další film od Bena Afflecka. Prostě... " Argo, fuck yourself! "

Mistr (2012)

Výborně, výborně! Tak málo chybělo k maximálnímu hodnocení. Joaquin to nakopl hned od začátku, Philip jako Mistr se přidal záhy a punc skutečnosti vše dokreslil. Herecký koncert dvou ústředních protagonistů je neskutečný. Konzervatismus také bravurně zvládnutý, takže po všech stránkách jeden z nejlepších filmů roku. BTW: Najdete 4 scény, Scientologicky nepřipouštěné, které odradili Toma Cruise od účasti na filmu?

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Lehké rozptýlení ve sci-fi vodách. Řekněme o něco horší varianta Zdrojového kódu. Tentokrát s Bruce Willisem jako Mužem, který nebyl, protože kdyby tady nebyl, nic by se nestalo. Navíc příliš romantická část, jenž zastaví konečně se rozjetý tah na branku, také nijak nepřidá. Slovo Looper si už ale zapamatuji napořád. Vychází mi to tedy na 3*.

Horem pádem (2004)

Příběh ze života se spoustou hereckých hvězd, v čele s Jiřím Macháčkem a dvojicí Liška-Daniel. Tyto si pamatuji nejvíc, Macháček a jeho představení "vlastního" syna Duškovy, a policejní stát v podání dvojice Liška-Daniel. Velmi komické a velmi zapamatovatelné scény v jinak vážně laděném příběhu. Takový Hřebejkův průměr, což je pořád daleko lepší než např. Viewegh.

20 vteřin štěstí (2007)

Prostě dobrý dokument, který rozhodně doporučuji. Navíc, kdo by si to nechtěl vyzkoušet. Lidská vůle je úžasná věc, pokud člověk chce a jde si za svým snem.

Jméno růže (1986)

Kouzlo zůstává i po letech. Mysteriozně mysteriozní, historicky dokonalé a zakázaně svůdné.

Drive (2011)

Drive mě naprosto uchvátil. Už úvodní scéna, zcela bez ostychu, vtáhne do děje a začíná poklidná jízda na vlnách neklidného moře s kapitánem Ryanem Goslingem. Maximální hodnocení dávám z dvou důvodů. 1) Takový film tady dlouho chyběl, naposledy snad Collateral. 2) Hlavní hrdina neřekne ani slovo navíc. Méně je tady prostě více a záhadnost hrdiny zůstává. Navíc ta atmosféra.... úžasné.

Černočerná tma (2000)

Riddick se představuje a vystrkuje růžky. Slušné dílko, tak jakoby v rouše Hitchcocka, bojíme se toho co nevidíme, aneb za málo peněz hodně muziky. Černočerná tma je taky důkazem tvrzení, že první díl je prostě lepší.