Smrtonosná past (1988)

Klasika akčního žánru i po letech. Hlavní hrdina jak má být a ty jeho hlášky, paráda. Když se k tomu přidá záporný hrdina, jehož projev a ledový klid mrazí v zádech, jsou to zasloužené 4*.

Fontána (2006)

Fontána je pro mě neobyčejný film se vším co mě baví, jako hrátky s časem, krásné záběry tajemného vesmíru nebo trocha filozofování během vstřebávání děje. Bohužel to celé nějak klopýtá. Například přeskakování v čase mě často rušilo. Chtěl jsem ještě pár minut zůstat, ale jakoby uprostřed děje mě film zase poslal do jiné doby/roviny. Občas jsem se dokonce přistihl, že přestávám vnímat film a myslím na něco jiného. V podstatě jsem si připadal jako na horské dráze, kdy mě film dokonale vtáhne, ale v vzápětí mě zase pustí. Proto hodnotím 3*. Nicméně ty záběry tajemného vesmíru a ta atmosféra během nich mě nutili uvažovat o 4*. Fontánu chci vidět určitě ještě jednou a třeba mě příště přesvědčí, že je lepší, ne-li fantastický film, ale po prvním shlédnutí ji hodnotím jako dobrý film, který stojí za to vidět.