X-Men: Budoucí minulost (2014)

Důstojné zakončení série X-MEN, odehrávající se proti proudu času a občas pluje s ním. Obzvláště se mi líbilo přirovnání k řece a vlnkách v ní, které se tak nějak proplétá celým filmem. Temná atmosféra budoucnosti, velké množství mutantů a nezapomenutelné scény, jako svět očima rychlíka, to vše je pecka a zaslouží si 4*. Maximálně to protahování Charlese Xaviera, než se pořádně rozhoupe, ubralo na obrátkách. Každopádně čím více Mystique tím více X-MEN!

Noe (2014)

Byl jsem velmi spokojen, jak se Darren postavil k takovému, klasickému a všem známému, tématu. Je neskutečné jak dokáže vykouzlit dech beroucí atmosféru v příběhu o 6ti lidech. Přirovnal bych to k Černé labuti, která byla výbornou sondou do lidské duše, jejich světlých a tmavých zákoutí. Podobné téma se line celým filmem Noe. Když jsem opouštěl kino, mé nadšení a přiklonění ke 4* bylo podtrhnuté pocitem a uvědoměním si lidské podstaty, lidské vůle a našeho souznění s přírodou. A to nejsem věřící člověk :)

300: Vzestup říše (2014)

Pokračování třístovky se povedlo tak napůl. Dobře se na to kouká, rozuměj zpomalené záběry jako vystřižené z komiksu, ale je to pořád "jen" pokračování. To pro někoho může znamenat 5* a pro někoho zase 3*, což je i můj případ. Ve zkratce: více krve, bitvy přesunuty na moře a méně charismatický vůdce. Jinak Eva Green je úžasná, donutila mě přemýšlet o 4*.

Matrix Reloaded (2003)

Takhle nerozhodný jsem už dlouho nebyl ... 4* nebo 5*, 5* nebo 4*? Opravdu těžká volba. Nakonec dávám 4 hvězdy, ale musím říct, že minimálně půlka filmu byla na 5* a druhá půlka někde mezi 3-4*. Neo se rozjel co to jde, Morpheus zdatně sekunduje a Trinity je zastíněna Monicou. Díky moc, že nezůstalo jen u prvního dílu.

Londýnský gangster (2010)

Vcelku je to poctivé krimi-drama. Dobrý scénář a výborní herci. Jen ta pořádná filmařina tomu uniká. Zasloužené 3*

12 let v řetězech (2013)

Sice jsem nepochopil úvodní scénu, které žena to jako byla, ale jinak hodně dobrý. Možná trochu přespříliš dlouhých záběru na mimiku obličeje hlavních hrdinů, ale jinak hodně dobrý. Atmosféra a syrovost 12-ti let v řetězech, hodně dobrý. Hudba, hodně dobrý. Na 5* to nestačí, ale hodně dobrý. Abych to zkrátil, prostě hodný dobrý film a jasné 4*.

Klíč k minulosti (2010)

Nejdříve to vypadalo na tisíckrát omílané téma, ale úhel pohledu zvolený v tomto filmu mě zaujal natolik, že jsem to prostě musel dokoukat dokonce. Prolínání minulosti s přítomností tady funguje bezvadně. Lepší 3*

Hugo a jeho velký objev (2011)

Vizuální nádhera opepřená filmovým tajemstvím a trochou té jemné pracičky. Prostě velmi pěkný rodinný film.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Mohlo to být lepší, nebylo to špatné, ačkoliv se všichni snažili, nebylo to platné. Lepší 3* a zároveň jeden z těch mafiánských filmů, co by se mohli, ale nemuseli, vidět.

Vlk z Wall Street (2013)

Já chci pracovat na Wall Street, tam to žije! Todle se opravdu povedlo. 3 hodiny sledovat gejzír nápadů, kreativity, peněz, drog, luxusu a krásy, to nebyl žádný problém.