Temný rytíř povstal (2012)

Velkolepé zakončení trilogie o Temném rytíři, kterému k dokonalosti něco málo chybí a něco málo zase nadbývá. Hudba je úplně úžasná, stejně jako u posledních Nolanových filmů. "Hlavní" padouch, posilněný výrazným zabarvením hlasu přidávajícím mu na padoušství, sice nedosahuje dokonalosti Jokera z minulého dílu, ale kdo by ho vlastně mohl překonat? Batman už není nejmladší, ale pořád ve formě. Kočičí žena vypadá krásně a směle přikuluje Batmanovi. Ta trocha klišé je naštěstí skoro vyvážená nečekanými zvraty, takže celkově hodně dobrý, ne však dokonalý, filmový zážitek. BTW: Pro připomenutí jsem si měl nejdřív pustit první díl trilogie.

Poslední samuraj (2003)

Hodně slušný americký velkofilm, kterému by trochu méně Toma Cruise nevadilo, neboť, proč musí být americký hrdina vždycky nejlepší ve všem co dělá?

Amazing Spider-Man (2012)

Spiderman znovu, od začátku, trochu jinak, místy patetické, místy úžasné. Jen se kouknout a hlavu si z toho nedělat. Kdyby tam toho "hrdinstvý" bylo jen o trochu více, tak dávám 2*.

Nezvaný host (2007)

V jednoduchosti je krása. Velmi mile odvyprávěný film o lidských problémech moderního, nesvobodného světa. 4* utekly jen těsně.

Fish Tank (2009)

Fakt dobrý film o dospívání, samostatnosti a životě na předměstí. I když je zde velmi nečitelná hlavní hrdinka, divák ji rozumí, ztotožní se s ní, chápe ji a navíc ji fandí. Prostě výborně natočeno. Celkově mě film ani chvíli nenudil, působil velmi nevšedně a nově, takže zasloužené 4* a jen krůček k 5*.

451° Fahrenheita (1966)

Dobrý film podle dobré knížky, ale na podobnou tematiku jsou i lepší předlohy, například moje oblíbená 1984. Z mé strany poctivé 3*. Na lepší hodnocení by to chtělo promakanější literární předlohu. Nicméně film se mi líbil, zajímavý nápad třeba lidé-knihy nebo mytí mozků tele-stěnou je zase stále aktuální.

Sloní muž (1980)

Ten film mě prostě chytil a nepustil, a to i po druhém zhlédnutí. Nesmírně mile odvyprávěný příběh o tom, že osud se nemění, ať se dostaneme do jakékoliv společenské vrstvy. A taky o tom, že skončit se má v tom nejlepším. Jeden z nejlepších Lynchových filmů a jeden s nejlepších filmů vůbec.

Myš, která řvala (1959)

Velmi příjemná komedie, která v sobě skrývá daleko víc než se na první pohled může zdát. Skvělý Peter Sellers a pár výjimečných gagů posunuli mé hodnocení směrem ke 4*. Ještě musím zmínit scénku s hrou 'Diplomacy', která mě opravdu pobavila ... no jo je to větší sranda hrát o opravdové ceny.

Prometheus (2012)

Další filmový důkaz o tom, že každá další odpověď přináší další otázku. Jinak pár úžasných okamžiků, trocha dobrého filozofování a hodně dobré první dvě třetiny filmu v kontrastu se zbytečně překombinovanou poslední třetinou a pár zbytečnostmi. Celkově mi to tedy vychází na slabší 4*. Nicméně režisérskou verzi si rád koupím, což dělám málokdy. Rozhodně doporučuji ke zhlédnutí a díky za další, v rámci mezí, kvalitní sci-fi.

Útěk z MS-1 (2012)

Povedený akční film s výrazným sci-fi nádechem a množstvím zajímavých sci-fi udělátek. Výborná kamera během akčních scén a kvalitní hlášky hlavního hrdiny během neakčních scén. Zápletka kolem agenta Snow je daleko zajímavější než zápletka kolem dcery prezidenta a drží tak film nad hladinou minimálně z hlediska scénáře. Nicméně i tento film se nevyhnul absurditám, které kazí celkový dojem. Na druhou stranu začátek je na maximální hodnocení a škoda, že to filmu nevydrželo déle. Celkově to jsou poctivé 3*.