Temný rytíř povstal (2012)

Na zakončení trilogie jsem se těšil a bohužel jsem byl trochu zklamaný. Jak mám rád první dva filmy, kde se napětí snoubí s filmařský uměním, tak ve třetím jsem se očekávaného zážitku, bohužel, nedočkal. Nechci film úplně hanět, určitě se jedná o jeden z lepších filmařských počinů, ale první dva díly prostě nastavily laťku moc vysoko. Konec trilogie tedy určitě za zhlédnutí stojí, ale neohromí.

Amazing Spider-Man (2012)

Průměr, průměr a zase jen průměr. To velmi vystihuje nového Spideyho. Byť je filmové zpracování (filmové efekty) pravděpodobně lepší, než tomu bylo u minulé trilogie, tak celkově film už tak dobře nepůsobí. Minulá trilogie mě dokázala vtáhnout do děje a jednalo se o oddychovku, na kterou se ještě teď rád sem tam podívám, protože mě vrací do dob, kdy jsem komixy o Spidermanovi četl. Bohužel, zde tomu tak není a nemůžu hodnotit jinak než 3*.

Hněv Titánů (2012)

Pokud si po filmu řeknete: "A o čem to vlastně bylo? Aha, o ničem", tak je to špatné. Přesně to se mi stalo u Hněvu titánů. Celý film působí hrozně plytce. Ani akce, ani nějaké extra napětí se nekoná, postavy jsou pořád stejné. Určitě se jedná o podprůměrný film, který za zhlédnutí snad ani nestojí.

Diktátor (2012)

Po Boratovi a Brunovi, což byly 2 filmy plné neuvěřitelného hnusu a trapnosti je Diktátor příjemné překvapení. Cohen zůstává věrný svému stylu, ale dělá to mnohem příjemnějším a vtipnějším způsobem, než tomu bylo v předchozích dvou filmech.

Noc v Roxbury (1998)

Něco ve smyslu Klubu sráčů, ale tohle je snad ještě ubožejší. Vtip ve filmu nenajdete, myšlenku už vůbec ne. Ústřední song, který na začátku zní jako klasika ke konci filmu naopak otravuje. Když už jsem zmínil Klub sráčů, tak při něm se člověk sem tam i zasměje (byť je to neskutečně tupé), tady se ale ani to jedno usmání nekoná. Na odpad to asi ještě není , ale více jak jedna hvězda by byl výsměch.

Zippo (2003)

Docela zajímavá blbůstka o chlapovi pokrytém zipy, který v sobě tím pádem může nosit všemožné předměty. Idylu naruší okamžik, kdy se mu pod zip dostane myš.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

První díl byl ještě docela zajímavý film, natočený nevšedním způsobem. U druhého tomu už tak ale není. V žánru krimi (mysteriózní) bych očekával, že budu vtáhnut do děje a film mě bude napínat a bavit a budu se snažit pochytit sebemenší detail, aby mi nic neuteklo. U Sherlocka mám dojem, že i kdybych se nedíval na půlku filmu, tak se můj zážitek nijak nezmění. Pravděpodobně bude následovat další díl a na něj se tedy opravdu netěším, pokud bude totiž pokračovat v nastoleném sestupu, tak ho odpad nemine. A přitom je to škoda, příběhy tohoto detektiva určitě mají co nabídnout.

O myších a lidech (1992)

Dobrý film, ale to hlavně kvůli skvělému námětu. Jinak o celkovém zpracování by se daly vést spory. Zejména John Malkovich mi v té roli prostě nesedí.

Love and Theft (2010) odpad!

Jak již někdo zmínil v komentáři přede mnou. Drogy jsou to jediné, co by mohlo tento paskvil vylepšit. Žel bůh jsem na nich nebyl. I v krátkých filmech bych rád pochopil myšlenku, zde mám pocit, že to nelze. Neustále prolínání nesmyslných obrázků je opravdu "zvláštní".

Po zakonu (1926)

Na to, že to bylo natočené ve dvacátých letech to není špatný film. Nemůžu ale také říci, že by mě nějak extra zaujal. Děj je poměrně jednoduchý- Není zlato, podceňovaný zlato najde, následuje jeho diskriminace, on se vzepře a chce krevní mstu, a pak se bohužel víc jak půlka filmu věnuje tomu, jak je svázaný a jak musí být souzen podle britského práva. Tato část mi celkový dojem na film docela pokazila, prakticky nic se tu neděje a moc nechápu důvod, proč je tak dlouhá. Nakonec je tedy právu učiněno za dost a "rebel" je popraven- všichni pláčou. Mně to bylo ale tak nějak jedno- přežije nebo nepřežije. Hlavně že už není nikde uvázaný a film může dospět do zdárného konce.