Životy těch druhých (2006)

Strašně rád bych dal plný počet, protože tohle německé vyrovnání se s historií si jej plně zaslouží (opět již po několikáté si musím rýpnout do našeho národa - opravdu nejsme schopni podobné sebereflexe?). Ale právě proto, že se mi tento film opravdu líbil, nemůžu ani jedno oko přimhouřit. Mám jeden jediný problém a tím je stále stejný Ulrich Mühe - ať již v roli bezcitného hajzla a nebo v roli "hodného" špicla - tento herec hraje stále stejně. Sakra kde je nějaká proměna? Kde je nástin myšlenek, které nahlodávají jeho mysl? Hledám důkladně, chci najít, ale bohužel nenacházím. Abyste rozuměli - Mühe hraje fantasticky, ale nevěřím, že ve skutečnosti by se tak radikální změna postoje neprojevila v jeho chování, způsobu života a nebo alespoň gestech. Jsem asi moc kritický, ale tohle mě opravdu štve, protože jinak je tento film naprosto špičkový, ale tahle, z mého pohledu stěží uvěřitelná proměna, jej bohužel kazí.

Rosemary má děťátko (1968)

Je to asi rozvleklostí, stařím, ale především závěrem, který mi už přišel moc umělý a natvrdo zasazený. Jednoduše do jinak bravurního kontextu nezapadl. A proto nemůžu dát plný počet, i když Mia Farrow si jej bezesporu zaslouží. Atmosféra je vytvořená správnou kombinací ne zcela na první pohled rozeznatelné fikce a reality, která jak už píše MISSha vyvolává další znepokojující otázky, které se následně táhnou celým dějem.

Kobra 11 - Pekelná jízda na dálnici A4 (1999) (epizoda)

Ok, jeden z nejlepších dílů, nejlepší dvojice, ale tolik logických a především technických chyb, namátkou - BMW 330i nemá abs? :) - vybržďování auta a zablokovaná kola?, dále při prorážení vodní bariéry nebo při přeskoku přes most by mu okamžitě v této rychlosti vyletěly airbagy, ale Semir si jede vesele dál. Vrcholem je finále, kdy Semir střelí do pravého předního kola a auto se vydá směrem DOLEVA - Haha snad doprava, ale počkat, to by ho to auto přeci zešrotovalo, tak nezbylo než upravit fyzikální zákony. O záměně generací BMW při bouračkách ani nemluvě. Označení mercedesu má být S360 a nikoli SL (to by byl kabriolet). Celou dobu jede 160 km/h na 2. rychlostní stupeň - 1. by se v tom autě, kvůli vysokým otáčkám vůbec neslyšeli a 2. by spotřeba byla tak enormní, že by jim benzín musel dojít po půl hodině...Neskutečně mě baví představitelka vrchní komisařky Engelhartové a její leckdy marná snaha se nesmát...ale vážně i když jsem to ztrhal, tak mám tento díl rád, ale jen si proboha nemyslete, že to takhle funguje ve skutečnosti.

Operace Dunaj (2009)

Dle mého názoru docela zdařilá freska, která vykresluje dobu pro náš národ ne zrovna veselou. Umět udělat si srandu ze sebe samých se cení. Nechápu místní hodnocení. Všemožné parafráze a recese na doby mnohem mladší berete, ale když se píchne do vosího hnízda, tak je oheň na střeše, že. Není to film roku, jen jiný pohled na srpnové dny. Ale proč hodnotím jak hodnotím: Sebeironie, seberecese...jak jsem psal výše - toho si cením.

Top Gear (1978) (pořad)

Nezávislé testy aut? Ne! Pravdivé a objektivní podaní skutečnosti? Ne! Politicky korektní moderátoři? Ne! Top Gear? Ano!!!

Čistá duše (2001)

Russell skutečně za tohle nedostal Oscara? Divná to doba. Pominuli fakt, že jako ekonomii studujícího člověka trochu zamrzelo, že jeho převratné teorie se ve filmu nevěnovalo mnoho času, musím říci: "Rone Howarde trefil se do černého." Od výběru herců přes kameru a hudbu až po kostými. Skvěle zrežírovaný osud jednoho z nejlepších mozků současnosti. Opět se potvrdilo: mezi genialitou a šílenstvím je hodně tenké linie, že Johne :)

Těžká váha (2005)

Úvodem musím přiznat, že nejsem zrovna fanouškem boxu. Vždy jsem si pod tímto sportem představoval jen tupé bušení do druhého. Nicméně především díky pro mne oscarovému výkonu Russelle Crowea jsem změnil názor. Dnes se už na boxery nedívám skrz prsty, ale vím, že mimo ring, jsou mnozí poctivými, inteligentními lidmi, kteří se tímto sportem jednoduše baví a živí. Co se týče samotného filmu - nedá se než smeknout před opětovně vynikajícím výkonem hlavního představitel, excelentní kamerou a skvěle podkreslující hudbou. Výtkou je snad jen delší stopáž, která by mohla méně trpělivé diváky odradit, ale zkuste to překonat, tento film za to určitě stojí! Hodnocení budiž důkazem

Kauzy z Bostonu (2004) (seriál)

Nepopírám. Mám rád ironii, sarkasmus, klaunství. A pokud tyto ingredience smícháte s inteligentním humorem zasazeným do právnické prostředí, vznikne jeden z nejlepší seriálů zabývajících se danou tématikou. Spader a Shatner si skvěle sekundují, takže jim i rádi odpustíte krapet toho přehrávání, které si oba viditelně užili. A že jsou všechny postavy svým způsobem ulítlé? A co, takový je život, kdo z nás může říct, že je normální? Já rozhodně ne. Jen nechápu jednu věc. Proč je vysílací čas v 9 hodin ráno a ne třeba večer místo turecké telenovely.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Neviděl jsem a nemíním na tom nic měnit! Proto nehodnotím, ale všichni víte, jak by to dopadlo.