Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Skvele natoceny serial, bravo, bravo, bravo. Nemam, co bych mu vytknul.

Larva (2005) (TV film)

jednu hvezdicku za Vincenta Ventrescu, meho oblibeneho Invisible mana, jinak je film totalni odpad - vsim!

Pán času (2005) (seriál)

Zcela ojedinely a opravdu povedeny "restart" kultovni serie starsi nez samotny star trek. Tleskam Russel T Daviesovi za vybornou praci. Prvni sezona byla bezvadna a druha, prave bezici na BBC se mi zda jeste lepsi (10. Doktor v podani Davida Tennanta je proste kouzelny!!) Vsem muzu jedine doporucit a doufat, ze si serial i v dalsich letech udrzi tak vysokou kvalitu, kterou americka produkce snad ani nemuze dosahnout. Tak originalni pribehy se jinde nevidi

Neviditelný (2000) (seriál)

Jeden z mych nejoblibenejsich serialu, ktere Nova vysilala po pulnoci. Moc se mi totiz libila ta idea zlazy, ktera hrdinovi pumpuje koznimi pory na tele ven jakousi latku "quicksilver", ktera zneviditelnuje jak jeho tak pripadne predmety, kterych se dotkne. Bylo to vtipne, obcas ulitle (neviditelny Yetti) a stalo to za to.

Neviditelný muž (1933)

muj neoblibenejsi film z ery klasickych monster, skvele s podarenymi humornymi pasazemi.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Skvela knizka, chuda adaptace plna zvucnych jmen, hezke vizualni zpracovani reseni puzzlu a jeden zatracene dobry Zimmeruv motiv, ktery mi jeste dlouho bude lezet v playlistu (zbytek hudby jakbysmet dobre podkreslujici). Vadi mi par zmen oproti predloze, predevsim o zmeny v pointe. Skoda, melo to vetsi potencial. Alfred Molina byl nemastny neslany stejne jako Jean Reno, Paul Bettany si zase zahral uchyla zaporaka, Audrey ma roztomily prizvuk a Tom Hanks silenej uces. Ian McKellen vybornej. Snad je nenapadne nejaky sequel

Madagaskar (2005)

Bohuzel nic moc, zachranuji to tucnaci. "Christmas caper" me pobavil a klidne na nej kouknu jeste 5x, Madagaskar uz nemusim ani jednou.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Skvela serie, moji milovani hrdinove a Wolverine, ktereho jsem na zakladni skole obdivoval - jeho a Macgyvera:-) Ratner mi z nej udelal Mirka Dusina a to mu asi neodpustim, jinak to bylo pekne, sice povrchni komixova podivana, navic strihla vyvrazdovackou. Mit to delsi stopaz a vetsi hloubku, pet hvezdicek by bylo primo adekvatnich. Hudbu jsem slysel jeste pred shlednutim filmu a moooc me mrzelo uplne vynechani Ottmanova supr hlavniho motivu. Rozhodne ale Powell odvedl poradny kus prace a to se musi ocenit. V mych ocich jeden z jeho nejlepsich del.

Santa je úchyl! (2003)

Cesky preklad filmu opravdu vystihl styl filmu. Ulitle, uchylne a zabavne! Pri sledovani jsem byl asi zrovna na tuto vlnu naladen, takze jsem se skutecne bavil. Parada. Rozhodne ale nelze doporucit kazdemu. Zvlast ne americkym detem, ktere na Santu veri:-)