Dredd (2012)

V podstate sa celý film odohráva v jeden budove, kde dvaja sudcovia stoja proti gangu po uši ozbrojených priekupníkov drog, ktorý ovládajú všetky poschodia super-mrakodrapu. Film je zbytočne plný brutálnych záberov (rozmliaždené hlavy, ...). Neodporúčam ani pozerať. Prvý "Sudca Dredd" (S.Stallone) bol oveľa lepší - mal príbeh akciu aj záver.

Cosmopolis (2012) odpad!

Tento film neodporúčam pozerať. Je to súbor dialógov a scén absolútne bez logiky. V každom dialógu nastolia nejakú tému, v dialógu oddiskutujú pár viet a hurá na ďalšiu tému absolútne bez prepojenia. Hlavný hrdina je strážený viac ako pápež (venujú celých 5 minút na začiatku aby povedali ako je zabezpečená jeho bezpečnosť). Má N limuzín aby nikto nevedel v ktorej sa preváža, má ochranku, ... Ale nemá problém prestúpiť v zápche do obyčajného taxíka, ísť sa najesť do obyčajného fast foodu.... Je multimilionár a keď chce s ním niekto hovoriť tak príde do jeho zabezpečeného auta. No napriek tomu sa bol viackrát najesť v obyčajných fast foodoch, namiesto toho aby mu objednané jedlo doniesli priamo do rozmernej limuzíny. Je to odpad!

Hněv Titánů (2012)

Tento film sa mi páčil. Je plný akčných scén, prepracovaných efektov a hlavne všetko sa autori snažia logicky zdôvodniť. Film je o triedu lepši ako prvá časť. Nepáčil sa mi záverečný boj Perzea a Aresa. Ares vyhráva a je silnejší o 10 tried a potom ho Perzeus jedným úderom zabije. Síce to zdôvodnia, že dostal silu od svojho syna, ale... Vo filme mi tiež chýbali citové scény. Sem tam sa niečo mihne, ale spracovanie je nevhodne chladné (viď záverečný bozk Perzea a Andromedy).

Antikrist (2009) odpad!

Drastický hororový film popretkávaný erotickými až porno scénami. Príbeh nemá logiku ani žiadny záver. Je to zmes nezmyselných scén, každá druhá musí ukázať niečo nepríjemné až hnusné. Mám rád horory ale toto ... Po pozretí som cítil znechutenie a odpor. Tento film by som zakázal premietať.

Ben X (2007)

Emocionálny príbeh autistického chlapca kde sa rieši otázka či jeho svet je lepší ako ten náš. Dej aj scény sú dobre prepracované a smerujú do prekvapujúceho záveru. Film je určený pre náročného diváka, ktorý sa chce zamýšľať nad otázkami, ktoré sa v rámci príbehu vynárajú.

Jonesovi (2009)

Rodinný film o novom spôsobe predaja výrobkov dobre situovaným ľuďom. Poukazuje nato kam až môže viesť snobizmus. Film nastavuje zrkadlo životu na dlh a kopírovaniu životného štýlu postaveného na značkových produktoch. Priemerný film na bežné oddychové pozretie na ktorom sa dá aj párkrát zasmiať.

Nechápu, jak to dokáže (2011)

Komediálne ladený príbeh matky s dvoma deťmi, ktorá je pracovne značne vyťažená a rieši otázku priorít práce a rodinného života. Film neprináša nič ohromujúce, ale na bežné oddychové pozretie je dobrý. Najviac sa mi páčila myšlienka keď Kate odmieta návrh Jack-a so slovami, že teraz je už schopný začať nový vzťah. Film je vhodný pre akúkoľvek vekovú kategóriu, viac si ho však užijú tí skôr narodení, ktorí sa v podobných situáciách ako hlavní predstavitelia určite ocitli.

Ocelová pěst (2011)

Dejová línia je postavená na rodinnom príbehu vzťahu nezodpovedného otca a syna, ktorého nechal samého s matkou a teraz sa o neho musí chvíľu postarať. Tento rodinný príbeh je však len na pozadí, lebo väčšiu časť filmu tvoria dobre prepracované boxerské scény súbojov robotov v ringu. Film ma dobre spracované efekty s výbornou grafikou a reálnymi pohybmi robotov. Páčil sa mi aj výber hercov do jednotlivých úloh. Záverečný súboj je okrem gradácie doplnený aj emocionálnymi scénami čo sa mi veľmi páčilo a minimálne túto čast filmu si určite pozriem niekedy ešte raz.