• Fantasy

Baekyahaeng (2009)

Film roku? Korejci jsou na tom ještě hůř než jsem si myslel. Krize pokračuje. Tuctová, přes dvě hodiny dlouhá krimoška.

Bruno (2009)

Brüno je, děti si teď zacpou uši, Pi*ovina s velkým P. Exhibicionistická kulervoucí estráda. Super, ale už nikdy víc!

Čtvrtý druh (2009)

Osunsanmi tahá diváka za fusekli.

Den draka (2009) (studentský film)

Den draka je takovou první českou filmovou vlaštovkou s prvky kung-fu. Pokud se příště podaří sepsat i nějaký ten zajímavější scénář, který bude mít víc než jeden řádek "čínský přistěhovalec bojuje se svými přeludy" (a vůbec, vykašlete se na asijskou filozofii, evropani tomu stejně nerozumí), hrdina bude mít svoji femme fatale!, bojové scény doprovodí kulervoucí hudba, protagonisté prohodí aspoň jednu větu (zaplať pánbů za citace Sifu Qin Ming Tanga) a úroveň choreografie nepoleví, budeme se mít na co těšit. P.S. Feii, dobrý!

District 9 (2009)

Ruku na srdce, je příběh o segregované komunitě výjimečný svou propacovaností? Není. Navíc je místy naivní. Jsou bytosti s chapadly zvlášť zajímaví svou jinakostí, vychytanými technologiemi, tajemnem. Nejsou. Jde o akční řežbu s vysokým stupněm napětí. Nejde. Stačí si představit místo hrozivě vypadajících ufonů jinou, méně odlišnou společenskou skupinu a budete se kousat nudou. District 9 hraje na xenofobní strunu diváka. Fajn, ale nic extra 3,5*

Druhá strana mince (2009)

Filmu nejvíc škodí scénář. Nebojím se říct, že kdyby byl Rewers o něčem jiném, Lankoszovi bych vysolil pěkné pětihvězdí.

Dům ďábla (2009)

Dokonalá iluze osmdesátek. Žádné strašidelné stíny, (ne)čekaná překvapení, lekání, nic. Ticho po pěšině. Dobře, záměr, možná je to ale škoda, protože právě tyhle vlastnosti atmosféru hororu pěkně šponují. Za to závěr se mi vyloženě nelíbil 3,5* P.S. Taky jsem úplně neporozuměl přítomnosti zubaté Mařenky s placatým nosem :-)

Erupce vášně (2009) odpad!

Amatérské video, které především ocení kamarádi Ondřeje Svobody. Bohužel jinak nemá nic, co by stálo za hodnocení. Teda ano, závěrečná erupce vášně byla funny, takže 0,5*.

Fish Tank (2009)

Asociální puboška žijící v asociálním prostředí. Baví ji tanec a matčin přítel. Dvouhodinové klišé.