• Fantasy

Touha, opatrnost (2007) odpad!

Pozorovat šneka, jak si to peláší někde po louce by bylo tisíckrát dynamičtější, dramatičtější a zajímavější, než se dívat na Leeovu nekonečnou story, kterou by ani armáda nejlepších střihačů nespasila. U šneka bych v kině určitě neusnul. 1* P.S. Za nevkusně přehnanou lekci kamasutry odebírám i poslední hvězdu.

Transformers (2007)

Pche, Transformers, film pro děcka!!!! ....jo, díky Bayovi jsem se na dvě hoďky stal malým klukem a tu divokou jízdu jsem si skvěle užil!! P.S. Jednadvacetiletý Shia LaBoeuf má sice jméno exotické zpěvačky, ale jinak je to talent.

U2 3D (2007) (koncert)

Koncert U2 byl jeden velkej zážitek, kterej se nedá slovy ani popsat. Před dvěma měsíci mě dojímal. Včera jsem byl po dlouhé době opět vystřelen rychlostí světla do filmového nebe, všechny smysly byly zahlceny extatickými pocity blaženosti. Krása! P.S. Omluva trpělivé slečně uvaděčce a okolním divákům za lehkou spontánní rozvrkočenost :-)

Václav (2007)

Jediné, co můžu, tak je Václava, českého "Forista", muže s duší dítěte, gentlemana v teplákovce, doporučit. P.S. Hvězdičky a podrobnější koment doplním po druhém zkouknutí. Poprvé viděno v nesprávný čas na nesprávném místě, myšlenkama jsem lítal úplně někde jinde.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Ripleyová si se Schaeferem zajdou do kina. Pohodlně se usadí a těší se na pořádnej masakr svých miláčků. Odezní vopruzující reklamní blok, po plátně přeběhne zlatej chlápek se slepenýma půlkama a začne film. Panuje lehké nadšení, vypadá to dobře. Chyba lávky, po dvaceti minutách Dutch vytahuje svůj oblíbenej partagas a připálí si. Zkouší vytvářet kolečka z dýmu, hrábne do popcornů. Začíná se nudit. Otrávená Ripleyová usrkne brčkem colu, zadívá se na Dutche a sykne: "Hele brouku, nezajdem na něco divočejšího?". Dutch kývne, zvednou se a zmizí kdoví kde. Nejsem Ripleyová ani Schaefer, já jsem zůstal a byl jsem spokojenej. Dostalo se mi přiměřeně akce, přiměřeně hezké Kristen Hager, přiměřené porce nenáročné zábavy. Dávám odpovídající 3 hvezdičky. P.S. Příště by ale mohlo z tlamiček vetřelců téct víc slizu :-)

Vratné lahve (2007)

Plitký senilní film, který své ambice prošustroval v pár ubohých tragikomických postavičkách, v čele mízuchytajícím oldschoolem Svěrákem. Žádná pohroma, žádný zázrak. P.S. Se "skrytou" reklamou to kapánek producenti přepískli. Chápu, že musí z toho vytřískat nějaký love, ale co je moc, to je moc!

Všechno je v pohodě (2007)

Jistě, problém globálního oteplování neexistuje. Je to jen teorie. Lidské jednání nemá na změnu klimatu žádný vliv, za vším stojí spiknutí Greenpeace a spol. Ještě, že máme tolik lobistů, fundovaných politiků, nadnárodních korporací a rádobyexpertů, kteří tomu skvěle rozumí. Zajímavej dokument, kterej věčnej spor vtipně glosuje. Jo a taky je země placatá a je středobodem vesmíru!

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Povedeně hustá atmosféra, kde strach a smrt čpí z každého záběru. Kdo to odnese dřív? Nikdo neveří nikomu, depresemi a nemocemi ubíjený Jesse čeká kudlu v zádech i od svých nejbližších a ti naopak počítají hodiny do doby, než je jako zrádce odkráhluje. Vynikající zbabělec Aflleck a ještě lepší ponurá takřka fontánovská hudba (díky Nicku a Warrene), která ve mně evokovala oné nevyhnutelné FINISH IT, FINISH IT, FINISH IT! P.S. V žádném případě nejde o akční střílečku, ale o pomalé psychologické drama, které nabízí nesrovnatelně silnější zážitek než naposledy viděný western 3:10 Vlak do Yumy.